Galaxy Watch 4 İçin MWC 2021 İddiası

Giyilebilir teknolojik cihazlar denilince insanların akıllarına şüphesiz ki ilk olarak akıllı saatler geliyor. Bu yüzden de şirketler, akıllı saatlere yönelik çalışmalarını sürekli geliştiriyorlar. İddialara göre bu şirketlerden birisi de Samsung. Söylentiler, 28 Haziran’da gerçekleşecek MWC 2021 etkinliğinde tanıtılacak cihazlardan birisi de Samsung Galaxy Watch 4 olacağını gösteriyor.

Akıllı saat kullanıcıları, Samsung Galaxy Watch serisine yoğun ilgi gösteriyorlar. Çünkü Samsung, saatleri için çok başarılı tasarımlar oluşturuyor.

Bunun dışında şirket, saat için insanların hayatlarını kolaylaştıracak uygulamalar geliştiriyor. Şık ve kullanışlı olan saatler de insanların ilgisini çekmeyi başarıyor.

Yoğun ilginin farkında olan Samsung, her yeni modelinde saatleri biraz daha geliştirmeye çalışıyor. Fakat Galaxy Watch 4, önceki modellerden daha farklı olacak diyebiliriz. Çünkü bu modelde yazılım olarak Samsung ve Google’ın ortak olarak geliştirdiği bir işletim sistemi yer alacak.

Samsung ve Google, Wear OS ile Tizen işletim sistemlerini birleştirecek. İki büyük teknoloji şirketi, işletim sistemlerinin en kullanışlı özelliklerini belirleyerek ortak bir işletim sistemi geliştirecekler.

Analistler, geliştirilen işletim sisteminin Galaxy Watch 4’te bulunmasını bekliyorlar. Geliştirilen işletim sisteminin, uygulamaları %30 daha hızlı başlattığı iddia ediliyor.

Samsung Galaxy Watch 4

Samsung Galaxy Watch
Samsung Galaxy Watch

Ortaya atılan iddialara göre saatte 5nm Exynos yonga seti mevcut. Bunun dışında saatin ekran kısmında ise AMOLED bir ekran var. Ayrıca söylenenlere göre saatin 2 modeli mevcut.

Bu modellerden birinde 247 mAh batarya bulunurken diğer modelde 340 mAh batarya var. İki farklı batarya kapasitesi saat boyutlarını gösteriyor olabilir.

Samsung, saatin donanım ve yazılımı kadar tasarımının da ilgi çekmesini istiyor. Bunun için de iddialara göre şirket, kordonu değişebilen tasarımı ile karşımıza çıkacak. Ayrıca saatin toza ve suya dayanıklı olacağı da belirtiliyor.

Tabii ki bunların hepsi şimdilik iddialardan ibaret. Ancak bilinen bir gerçek var ki Samsung yeni bir akıllı saat üzerinde çalışıyor ve bu saati yakın bir zamanda tanıtacak.

Şimdilik araştırmacılar şirketin, saati haziran sonunda gerçekleşecek olan MWC 2021’de tanıtacağını düşünüyorlar. Ayrıca iddialara göre Samsung, MWC 2021’de akıllı saatin dışında birkaç yeni cihazı daha tanıtacak.

Sizler Samsung Galaxy Watch serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Google ve Samsung tarafından geliştirilen işletim sistemi başarılı olabilecek mi? Sizce Samsung, Galaxy Watch 4’te ne gibi yenilikler yapacak? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.