Samsung Odyssey Oyun Monitörü Serisi Tanıtıldı!

Oyun monitörü pazarının ileri gelen isimlerinden olan Samsung bugün güzel bir haber ile karşımıza çıktı. Genişletilmiş 2021 Samsung Odyssey monitör serisinin 21 Haziran 2021’den itibaren küresel pazarlarda satışa sunulacağını duyurdu.

2020’deki kavisli oyun monitörünün piyasaya sürülmesinin ardından Samsung, şimdi 24 ile 28 inç arasında değişen düz ekranlı Odyssey monitörleri piyasaya sürdü. Bu yeni monitör serisi gerçek görüntü kalitesine ve keskin tepkime sürelerine sahip.

Oyun endüstrisinin gelişmeye devam etmesiyle birlikte Samsung da Odyssey serisi ile oyuncuların karşısında yer alacak. Samsung genişletilmiş ürün yelpazesi ile artık oyuncuların tam tercihlerine uygun bir monitör seçmelerini sağlayacağını düşünüyor. Ayrıca bu alanda ciddi satışlar yapmayı da hedefliyor.

Samsung Electronics yöneticilerinden Hyesung Ha, “Oyunlar, paylaşılan deneyimler aracılığıyla tüm dünyayı birbirine bağlar. Maceralar için tüm geçmişlere sahip insanları yeni gerçekliklerde bir araya getirir” dedi.

Samsung Odyssey G7 28” (Model: G70A)

Samsung Odyssey G7

Odyssey G7, HDR400 ile birlikte 178 derecelik geniş izleme açısına sahip. Ayrıca G1 modelinde Ultra Yüksek Çözünürlüklü (UHD) bir panel yer alıyor. Bu sayede muhteşem derinlik ve gerçeğe yakın ayrıntılar için daha fazla kontrast, daha derin siyahlar ve daha parlak beyazlar ile inanılmaz renkler üretiyor.

NVIDIA G-SYNC ile birlikte 144Hz yenileme hızı ve 1ms yanıt süresi ile oyuncular gerçek dünya doğruluğu elde ediyor. HDMI 2.1 uyumluluğu sayesinde, yalnızca PC için değil, 4K 120Hz destekli yeni nesil konsollar için maksimum çözünürlük ve yenileme hızları sunuyor. Bu sayede her oyunda yüksek kaliteli tutarlılık ortaya çıkıyor.

Samsung Odyssey G5 27” (Model: G50A)

Samsung Odyssey G5

Samsung Odyssey G5, oyunlarını hem PC’de hem de yeni nesil oyun konsollarında bir sonraki seviyeye taşımak isteyen oyuncular için mükemmel seçenek. Bu, 1ms tepki süresi sunan 165Hz yenileme hızına sahip QHD panelin yanı sıra hayranlık uyandıran, performans göstermeye hazır grafikler için HDR10’a sahip ilk Odyssey modeli.

Yüksekliği ayarlanabilen bir standa sahip olan monitör oyuncular için oldukça kullanışlı. Oyuncular monitörlerini diledikleri gibi eğme ya da döndürme şansına sahip.

Odyssey G3 27” ve 24” (Model: G30A)

Samsung Odyssey G3

Odyssey G3, oyunlarını hızlandırmak için erişilebilir bir yol arayan tüm oyuncular için ideal. Bu monitörde 144Hz ekran yenileme hızı yer alıyor. Ayrıca, 1ms tepki süresine sahip. Bu nedenle pikseller hızlı aksiyon ve hızlı ekran performansı için neredeyse anında tepki verir.

G3, yüksekliği ayarlanabilen bir standa sahiptir ve oyuncuların rahat olmalarını sağlar. 27 ve 24 inçlik iki farklı modeli bulunan bu monitör; Odyssey serisinin en uygun ürünleri olarak da ifade etmek mümkün. Bu iki cihazın fiyatı 220 ve 250 dolar olarak belirtiliyor.

Odyssey serisinin diğer ürünleri hakkında henüz bir fiyat bilgisi yer almıyor.

Ayrıca, Samsung yeni ürünlerinden Galaxy M32‘yi de tanıttı. Peki siz Samsung’un bu yeni monitör serisi için neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!