Samsung Galaxy M32 Resmi Olarak Tanıtıldı!

Samsung Galaxy M32 resmi olarak tanıtıldı! Geçtiğimiz günlerde özellikleri açığa çıkan yeni telefon Samsung Galaxy M32 tanıtım etkinliği gerçekleşti. Giriş-orta segment arası bir cihaz olan yeni Galaxy M32 özellikle bataryası ve ekranı ile dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy M32’nin Özellikleri

Yeni Samsung Galaxy M32’nin 6.4 inç Super AMOLED bir ekranı bulunuyor. FHD+ çözünürlüğe sahip bu ekranın yenileme hızı ise 90Hz olarak ifade ediliyor. Son derece yüksek çözünürlüklü bu ekranın yüksek parlaklık modunda 800 nite ulaştığı da belirtiliyor.

Fiyatına göre böylesine bir ekran sunması kullanıcılar için büyük bir avantaj. Yüksek çözünürlük ve parlaklığa ek olarak Super AMOLED panel, görüntülerin oldukça canlı olmasını sağlayacaktır.

Ayrıca, 90Hz yenileme hızının piyasadaki en iyi değer olmasa da son derece yeterli olduğunu söylemek mümkün.

Cihazın işlemcisine baktığımızda bizleri Mediatek üretimi Helio G80 karşılıyor. Bu çipe ek olarak 4 GB ve 6 GB RAM; 64GB ve 128 GB depolama alanı seçenekleri sunuluyor. Cihazın bu donanımla iyi bir performans sunacağı tahmin ediliyor.

samsung-galaxy-m32-1

Cihazın arka tarafında bizi 4 kameralı bir sistem karşılıyor. 64 MP ana kamera ve 8 MP ultra geniş kameraya ek olarak, 2 MP makro kamera ve 2 MP derinlik sensörü cihazda yer alıyor. Ön tarafta ise 20 MP bir selfie kamerası mevcut.

Cihazın en çok dikkat çeken noktası ise 6000 mAh bataryası oluyor. 25W hızlı şarj desteğine sahip bu pil, telefonun ömrünü rahatlıkla bir günün üstüne çıkartacaktır. Cihazdaki başarılı ve güçlü ekranı yarı yolda bırakmayacağını da söylemek mümkün. Ayrıca, kutu içerisinden 15W bir şarj adaptörü de çıktığı belirtiliyor.

Cihazda bağlantı olarak Bluetooth 5.0 yer alıyor. Ayrıca, bir kulaklık girişi de cihazda mevcut. İşletim sistemi olarak Android 11 kullanacak cihazda OneUI 3.1 de bulunacak.

Samsung Galaxy M32 Fiyatı

Tüm bu özelliklere sahip cihazın dikkat çeken bir diğer yanı ise fiyatı oluyor. 28 Haziran tarihinde Hindistan’da satışa çıkacak cihazın 200 dolardan başlayan fiyatlarla satışta olacağı belirtiliyor. Üstelik, 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunan modelin de 230 dolardan satılacağı ifade ediliyor.

Oldukça uygun fiyatlı bu ürünü ülkemizde de görmemiz olası. Şimdilik konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmese de ülkemize gelmesi halinde 1.750 TL + vergilerden oluşan bir fiyat ile satışta olacağı tahminler arasında.

Samsung’un yeni telefonu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.