Samsung, mini LED Ekranlı Oyuncu Monitörünü Tanıttı!

Koreli teknoloji devi, yeni oyuncu monitörüyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Samsung tarafından üretilen ilk mini LED oyuncu monitörü olma unvanını taşıyan Odyssey Neo G9, özellikleri ile göz dolduruyor.

Odyssey monitör serisi ile oyuncuların kalbini kazanan Samsung, yeni mini LED ekranı oyuncu monitörü ile seriyi bir seviye daha üste taşıyacak gibi gözüküyor.

Cihazın teknik özellikleri hakkında şimdilik kesin bir bilgi yer almıyor. Ancak, videodan ve ortaya çıkan bilgilerden birkaç tahmin yürütmek mümkün.

Serinin diğer üyelerinde; QLED ekran, HDR, AMD FreeSync, yüksek ekran yenileme hızları gibi özellikler yer alıyor. Fakat, Yeni Neo G9’un çok daha gelişmiş özelliklere sahip olacağı düşünülüyor.

Paylaşılan tanıtım videosunda cihazın kavisli bir ekrana sahip olduğu apaçık gözüküyor. Bu cihazın 32:9 gibi ultra geniş bir orana sahip olduğu ifade ediliyor. Ayrıca, çift QHD çözünürlüğe (5120 x 1440 piksel) sahip olduğu tahminler arasında.

Duyurulan ve dikkat çeken bir diğer özellik ise şüphesiz mini LED panel oluyor. Mini LED teknolojisi genel olarak daha yoğun siyahlar, daha yüksek kontrast oranı ve parlaklık sunuyor. Bunun haricinde çok daha başarılı bir HDR performansı sunduğu da biliniyor.

Tüm bu saydığımız özelliklerin bir oyuncu monitöründe yer alması eşsiz bir deneyim sağlayacak gibi gözüküyor. Samsung’un mini LED panel ile ürettiği ilk oyuncu monitörünün geri dönüşlerinin fazlasıyla olumlu olacağı tahmin ediliyor.

Odyssey Neo G9’un Tahmin Edilen Özellikleri

Samsung’un daha önce ürettiği G9 modelleri neredeyse bir oyuncunun isteyebileceği her şeyi sunuyordu. Ancak, yeni Odyssey Neo G9 bu bayrağı çok daha yükseklere taşıyacak gibi gözüküyor.

Serinin diğer üyelerine bakınca cihazın bulunduracağı birkaç özelliği tahmin etmek mümkün. Bunlardan birisi AMD’nin FreeSync Premium Pro teknolojisi oluyor. Diğer üyelerde yer alan FreeSync’ten daha gelişmiş bir özellik Odyssey Neo G9’da yer alacak gibi duruyor.

Bunun haricinde Nvidia G-Sync ile uyumluluk ve HDR10+ da cihazda bulunması beklenen diğer özelliklerden yalnızca bazıları. Tüm bu teknik detayların sonucunda cihazın mükemmel bir oyuncu monitörü performansı sunacağı tahmin ediliyor.

Samsung tarafından geliştirilen bu yeni oyuncu monitörünün rakiplerine zorlu bir rekabet sunacağı ortada. Ancak, cihazın fiyatı henüz belli değil. Bu nedenle satışlar konusunda nasıl bir başarı göstereceğini yorumlamak mümkün olmuyor. Şimdilik emin olduğumuz tek şey yeni oyuncu monitörünün 29 Temmuz tarihinde piyasaya sürüleceği:

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.