Samsung Galaxy Watch 4, Yeni Çip ile Geliyor

Samsung yeni akıllı saati Galaxy Watch 4 ile karşımıza çıkmaya hazırlanırken saate dair yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. İşte Samsung Galaxy Watch 4 için üretilen çip hakkındaki son detaylar.Samsung, akıllı saatler ve diğer giyilebilir cihazlar için tasarlanan yeni bir işlemci olan Exynos W920’yi duyurdu. Şirket, 5 nm’lik bir zemin üzerine inşa edilmiş olan dünyanın ilk giyilebilir özel çipi olduğunu söyledi. Ayrıca performansı ve verimliliği arttırmasına yardımcı olduğunu da ekledi.

Exynos W920, iki Cortex-A55 çekirdeğine ve bir Mali-G68 GPU’ya sahip. Bu işlemci Snapdragon 888’e eşit diyebiliriz. Samsung bu işlemci ile önceden giyilebilir teknolojilerde kullandığı çiplere göre %20 daha fazla CPU performansı almayı hedefliyor.

Ayrıca 10 kat daha iyi iyi bir GPU performansı da beklentiler arasında. Bunun yanı sıra W920 güç tüketimini daha da azaltan Cortex-M55 işlemci de içeriyor.

Samsung yeni çip Exynos W920’yi yarın tanıtacağı Galaxy Watch 4 üzerinde kullanıyor. Bu saat Samsung ve Google’ın ortaklaşa oluşturduğu bir platforma da sahip.

Sadece Samsung Galaxy Watch 4 Tanıtılmayacak

Galaxy Watch 4, bu çarşamba günü Samsung’un Unpacked etkinliği çerçevesinde kullanıcılara tanıtılacak. Lansmandan önce zaten fiyatından boyutlarına kadar bir çok bilgisi sosyal medyaya sızdı. Biz de sizlere daha önceden saatin görsellerinin sızdırıldığını duyurmuştuk. Geçtiğimiz ayın hemen başında da fiyat sızıntılarını sizlerle paylaştık.

Şimdi gözler yarın gerçekleşecek Unpacked etkinliği üzerinde olacak. Tizen ile WearOS’i birleştiren bu saatin tanıtılmasına çok az kaldı. Tabii bunun da kesin bilgi olmadığını belirtelim. Etkinlikte Galaxy Watch 4 ile beraber birkaç yeni ürünün de tanıtılması beklentiler arasında.

Samsung’un üst düzey katlanır Galaxy Z Fold ve Z Flip telefon serisine yeni eklemeler yapması beklentiler arasında. Ayrıca şirketin gerçek kablosuz kulaklık serisi Galaxy Buds 2 ile güncellediği söylentiler arasında.

Daha önceden size bu kulaklıkların haberini de vermiştik. Sızıntılara göre Galaxy Buds 2 karşımıza beş farklı renk seçeneği ile çıkacak. Bunlar siyah, beyaz, yeşil, mor ve sarı. Fakat bu zamana kadar sadece sarı ve yeşil renk seçeneklerinin görselleri sosyal medyaya sızdı.

Bakalım Samsung yarın etkinlikte bahsi geçen ürünlerini tanıtacak mı? Hep birlikte göreceğiz. Unpacked Etkinliği çerçevesinde kullanıcılar ile paylaşılan bilgileri kaçırmamak için bizi takip edin.Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!