Galaxy Watch Active 4 Görselleri Sızdırıldı!

Samsung Galaxy Watch çıkarılan her seri ile birlikte akıllı saatler arasında oldukça dikkat çekiyor. Şimdi ise merakla beklenen Galaxy Watch Active 4 “render” görselleri ortaya çıkıyor.

Render görsellerinden görebildiğimiz gibi yeni saat bir önceki nesle göre daha ince. Görselde saat üzerinde bulunan kordon kayışı ve yeni bir dairesel çerçeve tasarımı dikkat çekici.

Alüminyum malzeme kullanılan saatin kadran boyutu tarafında 40 ve 44 mm seçenekleri bulunmakta. Saatin düğme tasarımı da değişmiş durumda. Ayrıca görsellerde bulunan kayışın da tasarımı ve bağlantı noktaları değişmiş.

Yeni Samsung Galaxy Watch Active 4, Google Wear OS işletim sistemi alt yapısı ile gelecek. Ancak, Tizen ve Wear OS karışımı bir sistem olacak. Saatin işlemci tarafında ise 5nm boyutunda bir donanımdan güç alacak. Aynı zamanda saatin ekranı neredeyse çerçevesiz bir tasarıma sahip.

Renk olarak ise Siyah, Gümüş, Yeşil ve Altın Rengi seçeneklerinin gelmesi muhtemel. Ancak bu konuda elimizde bulunan bilgiler şimdilik kesin değil.

Yakında tanıtılacak olan Active 4, bir önceki nesil olan Active 2’nin yeni nesli olacak. Samsung, Galaxy Watch Active 3 modelini piyasaya sürmemişti.

Yeni saatin MWC’de (Mobil Dünya Kongresi) tanıtılması ihtimali mevcut. MWC bu yıl 28 Haziran’da gerçekleşecek. Aynı zamanda MWC bu yıl gerçekleşecek nadir sayıda yüz yüze etkinliklerden biri olacak.

Galaxy Watch Active 4 tasarımı

MWC’de Tanıtımı Beklenen Diğer Ürünler

Akıllı saatler kullanıcılar tarafında oldukça dikkat çekiyor. Aynı zamanda sunulan özellikler ve görsel tasarımlar kullanıcılar tarafından değerlendirilen en önemli kriterlerden birkaçı.

Bunun farkında olan markalar yeni nesil akıllı saatlerinde sunabilecekleri en yüksek teknolojileri kullanıcılar ile buluşturuyor. Günümüzde bir akıllı saat sadece kalp ritmi veya bir antrenmanda koşulan mesafeyi hesaplama gibi özelliklerle sınırlı kalmıyor.

Samsung tarafında da geliştirilen saatler hem kadran boyutları hem alışılmış dairesel kadran tasarımı ile beğeni topladı.

Hatta Samsung, 28 Haziran tarihinde gerçekleşecek MWC etkinliğinde akıllı saatleri yeniden tasarlayacaklarını ifade ediyor. Bu kapsamda yeni Galaxy Watch 4 serisinin de tanıtılacağı tahminleri mevcut.

Ancak Samsung, bu ürünler ağustos ayında gerçekleşecek bir Galaxy Unpacked etkinliği ile de tanıtabilir. Bu durumda MWC’de yalnızca yeni bir işletim sistemi görmemiz de olası. Konuyla ilgili cevapları 28 Haziran tarihinde öğreneceğiz gibi gözüküyor.

Sizler yeni Samsung Galaxy Watch Active 4 hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.