Samsung Galaxy Buds 2 Detayları Sızdırıldı

Samsung, önümüzdeki günlerde Galaxy Unpacked etkinliğini düzenleyecek. Araştırmacılar, etkinlikle alakalı birçok bilgiyi sızdırdı. Şirket, etkinlikte Galaxy Buds 2’yi de tanıtacak. Bugüne kadar Buds serisinin yeni modeliyle alakalı birkaç bilgi ortaya atılmıştı. Fakat Tim Schneeberger adındaki geliştirici tarafından Samsung Galaxy Buds 2 detayları açıklandı.

Bilindiği üzere Samsung, 11 Ağustos’ta Galaxy Unpacked etkinliğini gerçekleştirecek. Şirket, bu etkinlikte Galaxy Z Fold 3 ve yeni Galaxy Watch modellerinin yanı sıra Galaxy Buds 2’yi de tanıtacak. Yeni Buds modeli, her ne kadar diğer cihazların biraz gölgesinde kalsa da Samsung hayranları yeni kablosuz kulaklık modelini de heyecanla bekliyorlar.

Schneeberger, bir şekilde Buds 2’nin uygulamasına erişmeyi başardı. Geliştirici, bu şekilde kulaklıkla alakalı birçok bilgiye erişti.

Samsung Galaxy Buds 2 Detayları

Araştırmacı ve geliştirici Tim Schneeberger, Galaxy Buds 2 için geliştirilen bir eklentinin beta sürümüne ulaştı. Schneeberger, bu eklenti sayesinde Buds 2 ile alakalı detayları Samsung hayranları ile paylaştı.

Eklentide kulaklığın siyah, beyaz, yeşil, mor ve sarı renk seçeneklerinin mevcut olduğu gözüküyor. Önceki söylentilere göre kulaklığın siyah, beyaz ve mor renk seçeneklerinin bulunacağı biliniyordu. Ancak Schneeberger, kulaklığın sarı ve yeşil renk seçeneklerini de sızdırdı.

Bunun dışında Samsung hayranları, kulaklıkta aktif gürültü engelleme özelliğinin bulunup bulunmayacağını çok merak ediyorlardı. Bazı araştırmacılar, kulaklıkta bu özelliğin bulunacağını iddia ederken bazıları ise olmadığını belirtiyorlardı. Schneeberger tarafından paylaşılan bilgilere göre kulaklıkta aktif gürültü engelleme özelliği mevcut. Hatta bu özellik kulaklıklar tekli olarak kullanıldığında bile çalışacak.

Ayrıca önceki kulaklık modellerinde tek dokunma, çift dokunma, üçlü dokunma ve dokunup basılı tutma işlemleri ayrı ayrı ayarlanamıyordu. Ancak Samsung, yeni modelinde bu eylemlerin ayrı ayrı etkinleştirilip devre dışı bırakılmasına olanak sağlayacak bir özellik geliştirdi.

Samsung Galaxy Buds 2 Detayları
Görsel Kaynağı: Tim Schneeberger

Schneeberger, incelediği eklentide kulaklığın şarj göstergesinin de değiştirildiğini fark etti. İlk incelemeye göre Samsung, bu göstergeyi yeniden tasarladı. Yeni tasarlanan gösterge, önceki göstergeye göre daha sade bir tasarıma sahip.

Schneeberger tarafından erişilen eklentide kulaklığın pil bilgileri de mevcut. Eklentide yer alan bilgilere göre kulaklıklarda 61 mAh batarya yer alırken kulaklığın kutusunda ise 472 mAh bir batarya yer alıyor.

Samsung, 11 Ağustos’ta Galaxy Buds 2 ile alakalı tüm bilgileri paylaşacak. Schneeberger tarafından paylaşılan bilgiler her ne kadar kulaklığın uygulamasından alınsa da erişilen uygulamanın beta sürümü olduğu unutulmamalı. Bu yüzden Samsung, tanıtıma kadar kulaklıkta bazı değişiklikler yapabilir.

Sizler Samsung Galaxy Buds 2 detayları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.