Samsung, Eski Apple ve AMD Mühendislerinin Peşinde!

Samsung, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Şirket, bazı modellerinde kendi ürettiği Exynos çip setini kullanıyor. Fakat üst düzey cihazları için bu çip setlerinin performansını yetersiz görüyor. Bundan dolayı da iddialara göre Samsung, eski Apple ve AMD mühendisleriyle özel bir çip üretimi için iletişim halinde.

İşlemci performansı, üst düzey akıllı telefonlar için çok önemli bir rol üstleniyor. Bu yüzden de telefon üreticileri, ürettikleri telefonda en iyi performansı sergileyecek işlemcileri seçmeye çalışıyorlar.

İddialara göre Samsung bu kapsamda güçlü ve özel bir işlemci üretebilmek için eski Apple ve AMD mühendisleriyle iletişime geçti.

Çok Yakında Özel Bir Çip Geliştirilebilir

Teknoloji şirketlerinin ürettiği özel çipler, teknoloji hayranları tarafından yoğun ilgi görebiliyor. Bilindiği üzere Apple da geçtiğimiz yıllarda özel çipler geliştirmişti.

Bu çiplerin performansları kullanıcılarını çoğunlukla memnun etti. Apple mühendisleri, bu çiplerin geliştirilmesine oldukça önemli rol oynamışlardı.

İddialara göre Samsung, Apple için özel çipleri geliştiren önemli bir mühendisle iletişim kurdu. Bunun dışında şirket ekipte AMD’nin eski mühendislerinden de bazı isimleri görmek istiyor.

Söylentilere göre iletişime geçilen eski Apple mühendisi, tamamen kendi ekibini oluşturmayı talep etti. Bunun dışında mühendis, Samsung’dan ekibin kontrolünün tamamen kendisinden olmasını istedi.

Şirketin bu taleplere ne gibi bir yanıt verdiği bilinmiyor. Bunun dışında Samsung, bazı işlemcilerin üretimi için AMD ile ortak olarak çalışıyor. Bu yüzden şirketin, AMD’den birkaç mühendisi Samsung bünyesine katması fazlasıyla olası gözüküyor.

Yeni nesil Exynos AMD

Tabii ki bunlar şimdilik iddialardan ibaret. Samsung cephesinden henüz bu konu hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Ancak son yıllarda büyük teknoloji şirketleri, kendi çip setlerini üretmeye başladı. Bu yüzden Samsung cephesinden gelecek özel bir çip üretme hamlesi ile karşılaşabiliriz.

Araştırmacılar ve Samsung hayranları şimdi gözlerini Samsung tarafından yapılacak açıklamaya çevirdi. İddialara göre şirket, ekibi oluşturma konusunda oldukça ilerledi. Bu yüzden de araştırmacılar, şirketin kısa bir süre sonra konu hakkında resmi açıklama yapmasını bekliyorlar.

Samsung’un üreteceği özel işlemcili telefonlar oldukça ilgi çekecektir. Bu yüzden de Samsung hayranları heyecanla şirketin yapacağı açıklamayı bekliyor.

Sizler konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Samsung Exynos işlemciler, performanslarıyla sizi etkilemeyi başarıyor mı? Sizce Samsung gerçekten eski Apple ve AMD mühendisleri ile iletişime geçmiş midir? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.