Realme GT2 Explorer Master ile Bir İlki Gerçekleştirecek

12 Temmuz tarihinde tanıtılması beklenen yeni Realme GT2 Explorer Master dünyada bir ilki gerçekleştirecek. Teknik özellikleriyle tam bir performans canavarı gibi gözüken cihazın belleğiyle ilgili bir detay ortaya çıktı. Realme tarafından paylaşılan afişe göre GT2 Master Explorer Edition LPDDR5X RAM’e sahip ilk akıllı telefon olacak.

Gün geçtikçe Realme’nin yeni amiral gemisi hakkındaki bilgiler açığa çıkmaya devam ediyor. Ortaya çıkan son bilgiler ise telefonun bellek özelliklerine dair detayları paylaşıyor. Bilindiği üzere bellek kapasitesine ek olarak RAM teknolojisi de donanım performansını bir hayli artırıyor. Realme de bu durumun farkında olacak ki piyasadaki en gelişmiş RAM teknolojisine telefona ekliyor.

LPDDR5X RAM çok daha hızlı bir bellek performansı sunuyor. LPDDR5’te 6.4 Gbps hıza ulaşmak mümkünken LPDDR5X’te bu değer 8.5 Gbps’ye kadar yükseliyor. Aynı zamanda bu teknoloji standardı %20 daha az enerji harcıyor. Böylece yüksek performans ve enerji verimliliği kullanıcılara sunuluyor.

İlk olarak LPDDR5X için üretilen çipler Samsung tarafından hazırlanıyordu. Ancak daha sonra Micron şirketi de üretime katıldı. Bu çiplerin 14 nm teknolojisiyle üretildiği biliniyor. Piyasadaki en hızlı bellek teknolojisi olan LPDDR5X’in nasıl bir performans göstereceği merak konusu.

realme gt2 master explorer

Realme GT2 Explorer Master Özellikleri

Şirket, Çin’in en popüler sosyal medya araçlarından biri olan Weibo üzerinden telefonla ilgili birçok bilgi paylaştı. Bir başka deyişle telefonun doğrulanan özelliklerini kullanıcılara duyurdu. Bu özellikler arasında performanstan ekrana pek çok unsur yer alıyor.

LPDDR5X haricinde telefonun performansına etki edecek en önemli parçanın işlemci olduğunu söylemek mümkün. Realme paylaştığı bir afişle GT2 Explorer Master modelinin Snapdragon 8+ Gen 1 çipine sahip olacağını bildirdi.

Buna ek olarak telefonun ekranıyla ilgili de birkaç bilgi ortaya çıktı. Realme tarafından doğrulanan özellikler arasında cihazın 120 Hz ekran yenileme hızına sahip olacağı bilgisi mevcut. Ayrıca 10-bit ekran ve HDR10+ desteği de cihazda yer alacak. Tüm bunlara ek olarak GT2 Explorer Master, metal bir çerçeve ile piyasaya çıkacak.

Ekranın göz korumak için özel bir teknolojiye sahip olduğu da belirtiliyor. Realme tarafından paylaşılan afişe göre 16.000’den fazla otomatik parlaklık seviyesi cihazda yer alıyor. Bu sayede telefon ani parlaklık değişimleri gibi bir soruna geçit vermiyor. Telefonla ilgili diğer detayların ise önümüzdeki hafta gerçekleşecek etkinlikte ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/realme_gt2_explorer_master_will_be_first_in_the_world_with_lpddr5x_ram-news-54958.php

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.