Realme GT 2 Master Explorer Edition için Tarih Verildi

Varlığı geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan Realme GT 2 Master Explorer Edition için resmi tarih verildi. Şirket, yeni telefonu 12 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştireceği bir etkinlik ile tanıtacak. Weibo üzerinden paylaşılan afişte etkinliğin detayları da yer alıyor.

Realme’nin uzun zamandır merakla beklenen telefonu sonunda açığa çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde Realme, GT Master Edition’ın satış miktarlarını açıklamıştı. Şirket, yeni telefonun tanıtımı için de gecikmeden bir açıklama yapma kararı almış gibi gözüküyor.

Telefonun resmi özellikleri hakkında henüz Realme tarafından yapılmış bir açıklama mevcut değil. Ancak birkaç farklı sertifikasyon aşamasında Realme GT 2 Master Explorer Edition olduğu düşünülen telefonlar ortaya çıktı. Haziran ayında TENAA ve 3C sitelerinin veritabanlarında yeni bir Realme telefonuna dair bazı özellikler kendini gösterdi.

realme-gt-2-master-explorer-tarih

Realme GT 2 Master Explorer Edition Özellikleri

3C belgesinde cihazın yeni kaydedilmiş bir şarj aleti ile uyumlu olacağı ifade ediliyordu. 100 W şarj destekleyen bu şarj aletinin telefon hakkında bilgi verdiğini söylemek mümkün. TENAA sertifikasında ise ürünün görselleri dair pek çok bilgi açığa çıkmıştı.

Telefonun ekran özelliklerine baktığımızda 6.7 inç boyutunda bir panel bizleri karşılıyor. AMOLED ekran teknolojisine sahip bu panelin 1080 x 2400 pikse çözünürlük ile kullanıcıların karşısına çıkacağı ifade ediliyor. Ayrıca 120 Hz ekran yenileme hızı da telefonun ekran özellikleri arasında yer alıyor. Özelliklere baktığımızda bu telefonun bir amiral gemisi olduğunu söylemek pek de yanlış olmayacaktır.

Realme GT 2 Master Explorer’ın donanım özelliklerine baktığımızda ise Qualcomm desteğini görüyoruz. En yeni Snapdragon modeli olan Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcinin cihazda yer alacağı ifade ediliyor. Buna ek olarak ürünün üç farklı RAM ve depolama seçeneğine sahip olacağı da söz konusu.

6 GB, 8 GB ve 12 GB RAM alternatifleri Realme GT 2 Master Explorer’a güç verecek gibi gözüküyor. Ayrıca 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama alanı da cihazda yer alıyor. 5.000 mAh kapasiteli bir pil de üründe mevcut. Üstelik 100 W şarj destekli bir batarya da ürün beklenen özellikleri arasında.

Arka kamera kurulumuna baktığımızda üç farklı lens bizleri karşılıyor. 50 MP çözünürlüğe sahip ana kameraya ek olarak 50 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP bir başka kamera cihazda bulunuyor. Ön tarafta ise 16 MP çözünürlüğe sahip bir kameraya ev sahipliği yapacağı tahmin ediliyor.

Bunun dışında ürünün Android 12 işletim sistemine sahip olacağını söylemek mümkün. Ayrıca ekran içine gömülü bir parmak izi tarayıcısı cihazda yer alacak gibi gözüküyor. Fakat tüm bunların resmi olarak doğrulanması için 12 Temmuz tarihini beklememiz gerekiyor.

Kaynak: https://www.gizmochina.com/2022/07/04/realme-gt-2-master-explorer-edition-launch-date-confirmed-heres-what-to-expect/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.