Realme GT Master Edition Satış Miktarı Açıklandı

Realme geçtiğimiz sene GT Master Edition ve GT Explorer Master Edition isimli akıllı telefonlarını tanıtmıştı. Özellikleriyle dikkat çeken cihazlar şirketin en güncel modelleri arasında yer alıyor. Yeni bir gelişme olarak ise Realme CEO’su Sky Li GT Master Edition serisinin satış miktarını resmi olarak duyuruyor.

GT Master ve GT Explorer Master piyasaya girmeden önce fazlasıyla popülerdi. Bu iki cihaz, kişilerin pandemi sırasında seyahat etme isteği göz önünde bulundurularak oluşturulmuş bir bavul tasarımına sahipti. Ürünlerin tasarımı ise Naoto Fukusawa’ya aitti.

Tasarım ödüllü cihazlar aynı zamanda Realme’nin en başarılı telefonları arasında da yer almış gibi gözüküyor. Şirket CEO’su Sky Li tarafından yapılan açıklama Realme GT Master Edition serisinin satış miktarlarını gözler önüne getiriyor. Şimdiye kadar her iki cihazdan toplamda 2 milyon birim satıldığı açıklanıyor.

Realme GT2 Explorer Master Üzerinde Çalışıyor

Naoto Fukusawa tarafından tasarlanan Realme GT Explorer Master üç boyutlu düz deri ve dört farklı renk seçeneği de mevcut. Telefonda Snapdragon 879 çip seti yer alıyor. Bunun yanında depolama ve bellek konusunda da gelişmiş bir cihaz olduğunu söylemek mümkün.

Ayrıca Realme GT Explorer Master, 6.7 inç boyutunda AMOLED bir ekrana sahip. Cihazın ekran yenileme hızı ise 120 Hz olarak belirtiliyor. Telefonun ön tarafında 16 MP çözünürlüğe sahip bir lens yer alıyor. Arka kamerası ise 50 MP+ 50 MP+ 2 MP şeklinde ifade ediliyor.

Serinin diğer cihazı Realme GT Master ise daha az güçte yonga setine sahip. Ancak buna rağmen iyi bir performans gösterdiği ifade ediliyor. Cihaz, 6.55 inç boyutunda FHD+ AMOLED kavisli ekran ve ekran altı parmak izi tasarımlarına sahip. Buna ek olarak Snapdragon 778G çip seti üründe bulunuyor.

Telefonun kamera özelliklerine baktığımızda karşımıza çıkan ilk unsur 32 MP çözünürlüğe sahip ön kamera oluyor. Arka tarafta ise 64 MP + 8 MP + 2 MP kurulumuna sahip bir kamera seti yer alıyor. GT Explorer Master’ın aksine bu cihaz küresel olarak satışta.

Buna ek olarak şirket yeni bir telefon üzerinde çalışıyor. Yeni GT2 Explorer Master cihazının Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti tarafından destekleneceği ifade ediliyor. Ayrıca 5.000 mAh pile sahip cihazın yakın bir zamanda tanıtılması bekleniyor.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/realme_sells_2_million_gt_master_edition_smartphones-news-54888.php

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.