Qualcomm’un Snapdragon Telefonu Yakında Satışta!

Qualcomm yıllardı en alt seviyeden en üst cihaza kadar sunduğu işlemciler ile başarısını kanıtladı. Şimdi ise diğer markalar yerine Qualcomm’un Snapdragon logolu telefonu ortaya çıktı.

Üretilen cihaz için Asus ile işbirliği yapıldı. Bu yüzden cihaz Asus ROG Phone 5 ile oldukça benzer özelliklere sahip. Tabii bu tamamen benzer olduğu anlamına gelmemekte. Cihazın ROG Phone 5 ile benzer ve farklı birçok özelliği bulunmakta.

Bu telefona ek olarak Qualcomm aynı zamanda kablosuz bir kulaklık ile karşımıza çıktı. Telefonun fiyatı ise 1.499$ olacak.

Qualcomm ve Asus imzası taşıyan Snapdragon logolu telefon
Snapdragon Telefon

Oldukça Güçlü Özellikler ile Dikkat Çekiyor!

Belirttiğimiz gibi Asus ROG Phone 5 ile oldukça benzer özellikler bulunmakta. Öncelikle yonga seti tarafında en üst cihazlarda bulunan Snapdragon 888 yer alıyor. RAM tarafında ise 16 GB’lık LPDDR5 bellekler kullanılıyor. Bellek boyutu ve özellikleri ile birçok masaüstü bilgisayarın sahip olmadığı miktara sahip bir cihaz.

Depolama tarafında 512 GB kullanılabilir alan sunuluyor. Ekran ise özellikleri ile oldukça gelişmiş. 144Hz yenileme hızına sahip 6.78 inç Full HD+ OLED ekran cihazın donanımsal gücünün yanında kullanıcılara sunduğu görsel kaliteyi de üst seviyeye taşımakta.

Ayrıca pil tarafında 4000 mAh kapasiteye sahip. Bu pilin böylesine güçlü bir cihaz için beklentilerin altında olduğunu söylemek mümkün. Ancak cihazın sunduğu 65 W hızlı şarj batarya boyutu konusundaki eksiği tamamlar nitelikte.

Kamera tarafında 64 MP çözünürlüğe sahip ana kameraya 12 MP çözünürlüğünde geniş açı kamera ve 5 MP çözünürlüğünde makro kamera eşlik etmekte.

Cihazda ekrana gömülü bir parmak izi yerine alışılmış kamera altında konumlandırılan parmak izi sensörü kullanılmış. Ayrıca bir diğer detay ise 3,5 mm kulaklık jakı cihazda yer almamakta.

Cihazın kutu içeriğinde geldiğimizde ise oldukça farklı bir detay bulunmakta. Qualcomm ve Asus işbirliği ile üretildiğini belirttiğimiz kablosuz kulaklık cihaz kutusunda sunuluyor olacak.

Qualcommun Snapdragon Telefonu
Snapdragon Telefon ve Kablosuz Kulaklık

Aynı zamanda kutu içerisinden örgü kablo yapısında sahip Type-C ve 65 W hızlı şarjı destekleyecek hoparlör yer almakta. Buna ek olarak kutudan cihaza uygun yapıda silikon bir kılıfta bulunmakta.

Qualcomm’un Snapdragon logolu telefonu hakkında tüm bilgiler bu şekilde. Son olarak ise cihazın ağustos ayında satışa sunulacağını belirtelim. Aynı zamanda cihazın ülkemize gelip gelmeyeceğine dair bir bilgide henüz bulunmamakta.

Sizler Qualcomm markalı cihaz hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle hemen alt kısımda bulunan yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.