Snapdragon Logolu Asus Telefon Sızdırıldı

Snapdragon logolu yeni bir Asus cihaza ait görseller ortaya çıktı. Geçen yılın sonlarında ortaya çıkan bir haber raporu, iki şirketin Qualcomm içeren bir cihaz için birlikte çalışacağına işaret ediyordu.

Çin kaynaklı TENAA isimli kurum, Snapdragon ve Asus tarafından geliştirilen bu cihaza ait görselleri yayınladı. Görüntülere baktığımızda ilk dikkatimizi çeken Snapdragon logosu oluyor.

Aynı zamanda Asus logosunu da alt kısımda konumlanmış olarak görüyoruz. Ayrıca parmak izi okuyucusu cihazın arka tarafında konumlandırılmış.

Cihazın aslında oyun oynayan kullanıcılara yönelik oldukça güçlü bir şekilde tasarlandığını belirtelim. Gelen bilgilere göre 6.78 inç boyutunda bir ekran bizleri karşılıyor.

Cihazın işlemcisi ise Snapdragon 888 olabilir. Bunların yanında 16GB RAM ve 512GB dahili hafızayla birlikte gelecek olması muhtemel. Oldukça güçlü olan cihazın gücünün ise 3.840 mAh gücünde bir batarya tarafından sağlanacağı iddia ediliyor.

Aslında sunulan batarya boyutu küçük gözüküyor. Böyle güçlü ve büyük ekranlı bir telefon daha güçlü batarya ile sunulabilirdi. Ancak, optimizasyon ile şirketler bu sorunun önüne geçebilir.

Kamera tarafında geçtiğimizde ise 64 MP 3 kameralı bir sistem bizleri karşılıyor. Aynı zamanda cihazda 12MP çözünürlüğüne sahip bir ön kamera yer alıyor. Öte yandan yeni nesil cihazlarda görmeye alışık olmadığımız şekilde 3.5 mm kulaklık girişi de cihazda mevcut gibi gözüküyor.

Snapdragon ve Asus işbirliği ile üretilen cihaz
Cihazın Görüntüleri (Kaynak: TENAA)

Cihazın Asus tarafında Zenfone 8 ile oldukça benzerlik gösterdiğini belirtelim. Ancak, Zenfone 8 bu cihazdan farklı olarak ikili kamera düzeni ve daha küçük boyutlarda ekran ile geliyordu. Her iki cihaz da oldukça güçlü ve sunduğu performans ile dikkat çekiyor.

Öte yandan cihazın ne zaman tanıtılacağına dair bilgi bulunmuyor. Aynı zamanda bazı özelliklerin tanıtımda değişiklik gösterebileceğini de belirtelim. Her ne kadar son bilgiye sahip olmasak bile bu iki firmanın üreteceği cihaz oldukça güçlü ve ilgi çekici olacak gibi görünüyor.

Snapdragon ve Asus Ortaklığı

Her iki firma da oldukça fazla kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Snapdragon tarafında geliştirilen işlemcilere sahip birçok cihaz piyasada mevcut. Bunlara örnek olarak birçok bilinen markanın amiral gemilerini gösterebiliriz.

Ayrıca, Snapdragon tarafında gerçekleşen yenilikler şirketlere de bazı olanaklar sağlıyor. Güçlenen işlemci ve teknolojiler ile birlikte şirketler kullanıcılarına daha teknolojik geliştirmeler sunabiliyor.

Asus ise Zenfone isimli serisi ile mobil cihaz sektöründe yer edinmeyi hedefliyor. Ayrıca Asus’un ürettiği orta ve üst sınıf cihazların yanında oyun sektörü için ürettiği cihazlar da dikkat çekiyor.

Halihazırda bilgisayar tarafında oldukça dikkat çeken ROG serisi oyuncular için özel olarak geliştiriliyor. Asus, ROG (Republic Of Gamers) markasını aynı şekilde mobil cihazlarda da oyunculara yönelik ürünler ortaya çıkarıyor.

Sizler Snapdragon logolu Asus cihaz hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.