Pokemon GO 5. Yılını Yeni Bir Etkinlikle Kutluyor

Herkesin Pokemon GO oynadığı ve çılgın zamanları hatırlıyor musunuz? Oldukça yakın zamanda çıkmış gibi hissettiren oyunun üzerinden 5 sene geçti. Eskisi kadar olmasa da, hala oldukça sevilen Pokemon GO 5. yılını kutluyor.

Oyun, tamamen dış mekan için tasarlanmış olsa da, pandemi sürecinde duruma ayak uydurmak için belli değişiklikler yapmıştı.

Pandemi dolayısıyla kapandığımız süreçte Pokemon GO’yu evde de oynayabiliyoruz. Ancak, bu durum kalıcı değil. Geliştiriciler, 2021 yılı sonunda değişikliklerin geri alınacağı haberini verdi.

Tüm bunlarla birlikte, mobil uygulamaların analizini yapan Sensor Tower, yakın zamanda Pokemon GO’nun 5 yıl sonunda, 5 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Görünen o ki, Pokemon GO pandemiye ve azalan popülariteye rağmen değerinden çok bir şey kaybetmemiş.

Pokemon GO, 5. yılını yeni bir etkinlikle kutluyor. Duyurulan etkinliğe göre, 5. yıldönümünün anısına 5 şekilli balonlar oyunda yer alacak. Aynı zamanda Darumaka ile birlikte Flying Pikachu’nun yer aldığı bir kutlama da geliyor. Oyuncular buna da katılabilecek.

Pomemon GO pokemonlar

Pokemon GO 5. yıldönümü etkinliği, 6 Temmuz 2021 Salı günü Saat 20:00’da başlayacak ve 15 Temmuz 2021 gününe kadar sürecek.

Eşya çantası kapasitesi de etkinlik kapsamında büyüyecek. Anlaşılan o ki, oyuncular çanta dolusu ödül alacak. Bunlara ek olarak havai fişekler, çeşitli ödüller ve parıltılı Pokemonlarla karşılaşacağınız dünyaya hazırlıklı olun.

Pokemon 5. Yıl Kutlamasının Ardından Neler Geliyor?

Pokemon GO, her yıl temmuz sonlarında ”Pokemon GO Fest” adında bir etkinlik daha düzenliyor. Söz konusu olan bu etkinlikte, tıpkı 5. yıl kutlamalarında olduğu gibi sayısız ödül alabiliyorsunuz.

2 gün sürecek olan etkinliklerde Chatot, Thorh ve Sawk gibi Pokemonları yakalama fırsatını elde edebilirsiniz. Aynı zamanda yeni gelen Pikachu kostümleri ve parlak Pokemonlarla karşılaşacaksınız.

Tüm bunlarla birlikte, gelenekselleşmiş Pokemon GO Fest etkinliğine tüm oyuncular katılabilir. Biletli ve biletsiz olmak üzere iki farklı şekilde katılabileceğiniz festival oldukça renkli geçecekmiş gibi gözüküyor.

Pokemon Go fest
Görsel: Pokemon GO Live

Pokemon Go Fest’e ayrıcalıklı bir şekilde dahil olmak isterseniz, bir etkinlik bileti almanız gerekiyor. 4,99 $’a satılan bileti oyun içi mağazadan satın alabilirsiniz. Biletin sunduğu ayrıcalıklar ise internet sitesinde mevcut.

Küresel çapta sürecek olan Pokemon GO Fest, 17 Temmuz Cumartesi ve 18 Temmuz Pazar günleri arasında gerçekleşecek.

Siz Pokemon GO hakkında ne düşünüyorsunuz? Pokemon GO oynuyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.