Pokemon Legends: Arceus Çıkış Tarihi Açıklandı

Nintendo, Pokemon hayranlarını sevindiren gelişmeyi duyurdu. Gelecek yılın başlarında Pokemon Legends: Arceus oynayabileceğiz. Oyunun çıkış tarihi 28 Ocak 2022 olarak açıklandı.

Bugün öğleden sonra, Pokemon Legends: Arceus için yeni bir internet sitesi kendini gösterdi. Web sitesi şimdilik Japonca fakat tercüme ettiğimiz kadarıyla oyunun 28 Ocak 2022 tarihinde çıkacağı bilgisi mevcut.

Pokemon’un resmi Twitter hesabı da haberi doğruladı. Ardından yapım şirketi Nintendo, oyunu ön siparişe açtı.

Pokemon Legends: Arceus, bir açık dünya Pokemon spin-off oyunu olmakla birlikte 3 boyutlu olarak karşımıza çıkıyor. Hikayede, Sinnoh bölgesinin feodal geçmişine doğru yolculuk ediyoruz.

Önceki Pokemon oyunlarında sıra tabanlı savaşlar mevcuttu. Gelecek oyunda bu sıra tabanlı savaş sistemi yerine, açık dünyada gerçek zamanlı savaş sistemi ile karşılaşacağız.

Bu değişiklik bize, Pokemon evrenini bambaşka bir açıdan oynama imkanı sunacak. Tüm bunlarla birlikte haber yoğun bir ilgiyle karşılandı ve oyuncular şimdiden heyecanla beklemeye başlamış gibi gözüküyor.

Gelen bilgilere göre görünen o ki, oyuncunun tamamen kendi isteğiyle keşfedebileceği açık ve yeşil bir dünya söz konusu. Bu yönüyle oyun bize The Legend of Zelda: Breath of The Wild’ı da anımsatıyor.

Video: IGN

Sinnoh bölgesinde geçen bu açık dünya rol yapma oyununda, pokemonları inceleyebileceğiniz ve keşfe çıkacağınız kocaman bir evren yer alacak. Bu yönüyle Arceus’un, Pokemon oyunları için devasa bir değişiklik olduğunu belirtelim.

Oyununun amacı, Sinnoh’un ilk Pokedex’ini yaratmak ve yeni bir çığır açmak. Şimdilik bildiklerimiz bu kadar ancak oyunla ilgili gelişmeler ilerleyen dönemde karşımıza çıkacaktır.

Arceus Öncesinde Pokemon İçin Başka Sürprizler de Var

Üstelik haberler bu kadarla sınırlı değil. Nintendo, 19 Kasım 2021’de yeni bir ikili paket yayınlayacağı haberini Twitter üzerinden paylaştı.

Habere göre, paketin içinde Pokemon Brilliant Diamond ve Pokemon Shining Pearl yer alacak. Pokemon Brilliant Diamond ve Pokemon Shining Pearl, 2006 yılında çıkan rol yapma oyunlarının yeniden uyarlaması.

Zamanı geldiğinde her iki oyunu da Nintendo Switch konsolu ile oynayabileceğiz. Nintendo Switch, PlayStation ve Xbox gibi yaygın olmamakla birlikte, hibrit bir şekilde piyasada varlığını sürdürüyor.

Belki de bu hamle, Nintendo Switch’i istenilen yere taşır. Satış rakamları gayet iyi gitse de konsol daha yüksek bir potansiyele sahip. Buna ek olarak bizim dileğimiz, Nintendo oyunlarının ülkemizde daha yaygın hale gelmesi yönünde.

Pokemon Legends: Arceus beklenen ilgiyi yakalayabilecek mi, oyunlar başka platform üzerinden yayınlanabilir mi, ilerleyen dönemde birlikte göreceğiz.

Siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.