PlayStation 5 Oyunları: Büyük Güne Hazırlıklar Başlasın

Türkiye’de birkaç gün sonra satışa çıkacak olan PlayStation 5 ve oyunları heyecanla bekleniyor. 12 Kasım itibari ile ABD’de ön sipariş verilen PS 5’lerde sahiplerini yavaş yavaş bulmaya başladı. 19 Kasım’da ise dünya genelinde satışları başlayacak. Tabii Türkiye’de de tanıtım amaçlı olarak bazı yayıncılara ve oyunculara önceden hediye edildi bu ürün.

Dünya genelindeki bu heyecan artık yerini yeni PlayStation 5 oyunlarına bırakıyor. Şu anda onaylanmış ve yakında çıkacak olan 40 kadar oyun var. Sizler için bu oyunlar içerisinden en beğendiklerimizi inceledik.

12 Kasım itibari ile ABD’de Satışına Başlanacak PlayStation 5 Oyunları

 • Assassin’s Creed: Valhalla
 • Astro’s Playroom
 • Borderlands 3
 • Bugsnax
 • Call of Duty: Black Ops – Cold War
 • Demon’s Souls
 • Devil May Cry 5: Special Edition
 • DIRT 5
 • Fortnite
 • Godfall
 • Maneaeter
 • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
 • Marvel’s Spider-Man: Remastered
 • Mortal Kombat 11 Ultimate
 • NBA 2K21
 • No Man’s Sky: The Next Generation
 • Observer: System Redux
 • Overcooked: All You Can Eat
 • Sackboy: A Big Adventure
 • Watch Dogs Legion

Bu listedeki oyunların ABD fiyatları belli ancak Türkiye fiyatları hakkında henüz net bir bilgi yok.

Bizim En beğendiğimiz PlayStation 5 Oyunları

Peki biz, bu PlayStation 5 oyunları içinden hangilerini beğendik? Bu oyunları neden almalısınız ya da neden almamalısınız? Bu soruların cevaplarını gelin beraber inceleyelim.

CALL OF DUTY: BLACK OPS – COLD WAR

Almak İçin Sebepler1-Aksiyonla dolu klasik bir Call of Duty oyunu
2-Soğuk savaş ortamını derinden hissettiren serinin en iyi oyunlarından birisi
Almamak için SebeplerAlmamak için bir sebep bulamadık

1-2 ay içerisinde satışa çıkacak olan oyun muhteşem grafikleri ile size 60’lı yılların soğuk savaşını yakından yaşatıyor. Tarih boyunca yaşanan en gergin çatışmaların içinde gibi hissetmemenizin imkanı yok diyebilirim.

Oyunun tanıtımında sürekli aksiyon dolu bir dünyanın içerisinde olacağımızı hissettirmek için ellerinden geleni yapmışlar.

CONTROL ULTIMATE EDITION

Niye Almalısınız?1- Hikaye ve oyun atmosferi eminim ki sizi etkileyecektir.
2- Aynı zamanda size mükemmel bir paranormal gerilim sunuyor.

İlk olarak 2019 yılında piyasaya çıkan bu oyun tamamen kendine özgü bir atmosfere ve hikaye anlatım tarzına sahip. Hikayedeki ana karakterimiz Jesse, sinir bozucu ve tahmin etmesi zor bir dünyaya düşüyor.

Oyun ne kadar iyi olsa da, PlayStation 5 için oyun grafiklerinde bazı geliştirmeler yapılması hedefleniyor.

FAR CRY 6

Almak için sebepler1- Giancarlo Esposito dediğimizde oyunu bilenler hemen anlayacaktır
2- Klasik bir Far Cry oyunu. Yıkılmış Diktatörlük

Far Cry serisi hiçbir zaman aksiyondan uzak bir oyun olmadı. bu durum Far Cry 6’da da devam ediyor. Oyuncuları, savaş yüzünden dağılmış olan dikdatörlüğün kalbine götüren bir başka Far Cry oyunu diyebiliriz.

PRAGMATA

Bu oyunun tanıtımını gördüğümüzden beri oldukça heyecanlıyız, çünkü oyun hakkında ortada çok fazla bir bilgi yok. Bilinen en temek şey çok gelişmiş ekipmanlar ile biz uzay adamını oynadığınız. Tanıtım filminden de pek fazla bir şey öğrenmek mümkün değil ancak ilerleyen günlerde biz oyunculara oyun hakkında daha fazla bilgi verileceğini düşünüyorum.

GHOSTWIRE: TOKYO

Almak için sebepler1- Benzersiz ve doğaüstü güçlere sahip bir karakter
2- Ancak kabuslarımızda görebileceğimiz ruhlarla kıyasıya mücadele

Shinji Mikami ve Tango Dreamwork’ün son projelerinden birisi. Tam kapsamlı bir korku deneyimi sunduğunu söyleyemeyiz. Dishonered’ın birinci şahış güçleri ile klasik Japon kabuslarını birleştiren bir oyun. Paranormal bir olay yüzünden Tokyo sakinlerinin yerlerini bu görüntüler aldı. Tokyo’yu kurtarmak sizin elinizde.

HITMAN 3

Almak için sebepler1- Çok daha geniş bir harita
2- Öldürmenin yepyeni ve yaratıcı yolları

IO Interactive, serinin 3. oyunu üzerinde oldukça fazla çalışıyor. Henüz serinin yeni oyunu hakkında fazla bir bilgimiz olmasa da tanıtım filmi bizim için bazı noktalara ışık tutuyor. Daha yaratıcı tasarımlar ve görevlerdeki farklı yöntemler oyun zevkini daha da üst düzeye taşıyacak gibi duruyor.

NBA 2K21

Genellikle her yıl Eylül ayı gibi piyasaya çıkan 2K serisinin bu oyunu lansmanda gösterildiği kadarıyla yeni nesil bir oyun olarak PlayStation 5 platformunda yerini alacaktır. Zaten halihazırda NBA 2K20 görsel kalite olarak oldukça yüksekti. Bu yüzden bu sefer daha gerçekçi hareket animasyonları daha yumuşak geçişler ve daha gerçekçi ter damlalarını bu oyundan beklememek elde değil.

SPIDER-MAN: MILES MORALES

https://youtu.be/gHzuHo80U2M
Almak İçin Sebepler1- Hikayenin merkezinde bulunan Miles Morales
2- Kullanılabilecek yepyeni güçler
3- Tamamen PS 5 için Optimize edilmiş

Miles Morales, Peter Parker’a benzer bir kostüme sahip olabilir, ancak aynı zamanda pek çok benzersiz güce de sahip. Diğer oyunlardan bağımsız olarak karşımıza çıkacak bu oyundan beklentiler oldukça büyük.

Bir çok farklı deneyimi bize yaşatacak olan PlayStation 5’in bu deneyimleri bize yaşatabileceği farklı yollar olan en beğendiğimiz oyunları sizler için inceledik. Umarım gelecek günlerde oyun seçimlerinizde size ışık tutabilir bu incelemelerimiz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiyi yakından takip eden 22 yaşında bir makine mühendisi adayı.