Pixel Buds Pro Android Kullanıcılarını Sevindirecek

Google, yeni çıkaracağı Pixel Buds Pro için yeni özellikler geliştirdi. Geçtiğimiz günlerde Pixel Buds Pro için ön siparişler açıldı. Bunun yanında Google, Pixel Buds Pro için Android kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özellik daha tanıttı. Google, Pixel Buds Pro kulaklığın kesintisiz ses geçişi desteği ile geleceğini duyurdu.

Google, şimdiye kadar ürettiği en yeni ve gelişmiş kablosuz kulaklığı Pixel Buds Pro’nun bir hafta daha raflarda olmayacağını duyurdu. Ancak şirket, Android yazılımında kulaklıkların yeni bir özellik alacağını ve bu özelliğin hazır olduğunu bildirdi. Bu özelliğe göre Pixel Buds Pro’nun herhangi bir ayar menüsüne gerek kalmadan cihazlar arasında otomatik geçiş yapacağı söylendi.

Google Pixel Buds Pro için Gelecek Olan Yeni Özelliğin Ayrıntıları

Google, gelişmiş bir ses değiştirme deneyimiyle Android’de ‘Hızlı Eşleştirme’ özelliğini geliştirmek istediğini belirtti. Bunun sonucunda da şirket Pixel Buds Pro için ‘Fast Pair’ teknolojisinden yararlandığını söyledi. Fast Pair ile kullanıcıların cihazdan cihaza sorunsuz bir şekilde ses değiştirmelerine olanak sağlanacağını vurguladı.

Google, Fast Pair özelliğinin kulaklıkları bir telefon ve tabletle hızlı bir şekilde eşleştirme imkanı olduğunu belirtmişti. Bu özelliğin bir benzeri AirPod modellerinin diğer Apple ürünleri arasında hızlı geçiş yapmasında da karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise bu özelliğin Pixel Buds Pro için geliştirildiği ortaya çıktı.

Google Pixel Buds Pro

Google, Buds Pro’ya eklediği Fast Pair özelliğinin farklı cihazlar arasında kesintisiz ses bağlantısı sağlamasını istediğini belirtiyor. Şirket, kullanıcıların bir tablete ya da telefona Buds Pro’yu bağladıklarında ses değiştirmenin devreye gireceğini söylüyor.

Örneğin, Android tablette bir video izlerken telefondan bir çağrı geldiğinde kulaklığın sesi otomatik olarak telefona geçireceği aktarılıyor. Ancak şirket, tablette bir video izlerken telefondan bildirim alındığında bu özelliğin devreye girmeyeceğini belirtiyor. Bunun ise bildirim sesleriyle kullanıcıyı rahatsız etmeme adına yapıldığını söylemek mümkün.

Ayrıca Google, kullanıcılara istedikleri zaman ses değiştirmelerine izin veren bir bildirim sağlayacağını belirtiyor. Google, tüm bunların tek bir dokunuşla gerçekleşeceğini de ekliyor. Şirket, yeni Pixel Buds Pro’nun önümüzdeki haftalarda Sony ve JBL ile birlikte ses değiştirme özelliğine kavuşacağını duyurdu.

Şirket, Pixel Buds Pro’nun Bluetooth Multipoint ile birlikte geleceğini de belirtti. Google, Multipoint özelliği ile kullanıcıların kulaklıklarına en az iki ses cihazı bağlamasına izin vereceğini söyledi. Google, geliştirmiş olduğu bu özelliğin Android cihazlarda mevcut olduğunu belirtti. Ancak şirket, ses geçişi özelliğini diğer platformlarda da kullanıma sunmayı planladığını söyledi.

Google’ın geliştirmiş olduğu bu kulaklığın henüz Türkiye’de satışa çıkmayacağıyla ilgili bilgiler mevcut. Ancak önümüzdeki süreçte Pixel Buds Pro hakkında daha fazla detay alma ihtimalimiz yüksek gibi duruyor.

Google Pixel Buds Pro’nun Android kullanıcılarını sevindireceği tahmin edilen özellik hakkında neler düşünüyorsunuz?

Kaynak: https://www.blog.google/products/android/better-together-audio-switching/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.