Instagram Reels için Yeni Özellikler Geliştirdi

Meta, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram’ı sürekli geliştirmeye devam ediyor. Platform yetkilileri, her geçen gün platformu daha çok kullanışlı hâle getirmenin yollarını arıyorlar. Şirket, şimdi ise kullanıcıların büyük bir beğeniyle kullandıkları Reels özelliğine odaklandı. Bu doğrultuda Instagram, Reels için yeni özellikler geliştirdi.

Instagram tarafından yapılan duyuruyla birlikte Reels için geliştirilen yeni özellikler kullanıcılara tanıtıldı. Platform yetkilileri, geliştirdikleri özellikler ile popüler özelliği daha çok kullanışlı bir hâle getirmeyi hedefliyorlar.

Instagram Reels için Geliştirdiği Yeni Özellikleri Duyurdu!

Instagram, bir süre önce kullanıcılarına Reels özelliğini sundu. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde platformda kısa süreli videolar paylaşabilme imkanına eriştiler. Reels özelliği, özellikle içerik üreticileri için oldukça kullanışlı oldu. Bundan dolayı Instagram’ın bu özelliği, kısa sürede yüksek kullanım sayılarına ulaştı.

Platform yetkilileri, bu özelliğin herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilmesi için harekete geçtiler. Bu doğrultuda Instagram, Reels için yeni özellikler geliştirdiğini duyurdu. İlk olarak Instagram, platformda artık Reels şablonları bulunacağını belirtti. Reels şablonları, kullanıcıların daha hızlı ve kolay bir şekilde video çekmelerine olanak sağlayacak.

Bunun yanı sıra Instagram, artık Reels için ön ve arka kameraların aynı anda kullanabilmesine olanak sağlayacak. Yani kullanıcılar, arka kameralarıyla bir video çekerken aynı anda ön kamera yardımıyla kendi tepkilerini de kaydedebilecekler.

Instagram Reels için Geliştirdiği Yeni Özellikleri Duyurdu

Instagram, özelliğin popülerliğini artırabilmek adına Reels paylaşımı konusunda da değişiklikler yaptı. Artık Instagram’da paylaşılan 15 dakikadan kısa olan videolar, Reels olarak etiketlenecekler. Bunun yanı sıra platformun algoritması, herkese açık profillerden yayınlanan 90 saniyeden kısa olan videoları keşfet bölümünden kullanıcıların karşısına çıkartacak.

Ayrıca Instagram, profillerde yer alan video ve Reels sekmelerini de birleştirme kararı aldı. Bu kararla birlikte Instagram kullanıcıları, tüm video içeriklerine tek başlık altından erişebilecekler.

Instagram Fotoğraflar için Remix Özelliğini Geliştirdi!

Instagram, yaptığı açıklamada Reels özelliğinin yanı sıra hikayeler ve fotoğraflar için de birkaç yeni özelliğin geliştirildiğini duyurdu. Platform, artık kullanıcılarına fotoğraflar için remix yapabilme imkanı sunacak. Yani kullanıcılar, herkese açık paylaşılan fotoğrafları kendi fotoğrafları ile birleştirerek tek karede paylaşabilecekler.

Bunun yanı sıra kullanıcılar, artık oluşturdukları Reels ve remixleri birleştirebilecekler. Bu noktada birleştirme işlemi yapacak kişiler, önce remix sonrasında Reels içeriğinin izleneceği şekilde bir düzenleme yapabilecekler. Instagram, böylece remix araçlarını daha kullanışlı bir hâle getirmeyi hedefliyor.

Sizler de Instagram tarafından geliştirilen yeni özellikler hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://about.instagram.com/blog/announcements/introducing-new-ways-to-collaborate-and-create-with-reels/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.