Oppo Piyasaya İki Yeni Katlanabilir Telefon Sürebilir

Oppo, ilk katlanabilir telefonunu 2021 yılının aralık ayında Oppo Find N olarak piyasa sürmüştü. Şimdi ise Oppo, yakın zamanda piyasaya sürmek istediği iki yeni katlanabilir telefon üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şirket klasik telefon tasarımlarının yanı sıra yeni nesil telefonlarla ilgili de tasarımlarını yapmaya devam ediyor.

Oppo’nun Find N telefonu, piyasaya girdiği 1 ay içinde oldukça rağbet görmüştü. Bu nedenle şirket, telefonun siparişlerine yetişemeyecek duruma gelmişti. Şimdi ise Oppo, Find N tasarımına benzer iki telefon daha çıkartarak geçmişte yaşadığı ilgiyi yeniden toplamayı hedefliyor.

Oppo’nun Çıkaracağı Telefonların Özellikleri Neler Olacak?

Oppo’nun çıkaracağı telefonlarla ilgili son raporlara göre, telefonlardan biri kapaklı bir tasarıma sahip olacak. Diğer telefonun ise kitaba benzer şekilde katlanan bir tasarımı olacak. Yine raporlara göre bu cihazlardan biri olan kapaklı tasarım Samsung Galaxy Z Flip’e benzer şekilde çalışacak. Ayrıca bu telefona da Dragonfly kod adının verildiği söyleniyor. Ancak cihazın gerçek isminin henüz belli olmadığı da gelişmeler arasında yer alıyor.

Oppo’nun piyasaya sürmeyi düşündüğü telefonlarından birinin Qualcomm Snapdragon çipine sahip olacağıyla ilgili iddialar var. Diğer telefonun ise MediaTek Dimensity serisinden bir çip içerme ihtimali var. Hangi çip olursa olsun cihazın güncel bir işlemciye sahip olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca telefonların 120 Hz yenileme hızına sahip olacağı da iddialar arasında yer alıyor.

Bunun yanında, Oppo’nun çıkaracağı bu iki telefonlarının kalınlığı ve ağırlığının daha az olacağı da iddialar arasında. Bilindiği üzere bu telefonların en önemli unsurlarından birisi de menteşe. Oppo’nun çıkaracağı telefonların kalınlığının yanı sıra menteşe yapısı da daha gelişmiş olacak. Artık bu iki telefon da yeni bir menteşe yapısına sahip olarak kullanıcıların karşısına çıkacak.

Oppo’nun çıkaracağı telefonlardan birinin Oppo Find N’nin yeni nesil sürümü şeklinde olacağı da söylentiler arasında yer alıyor. Bu yılın başlarında Oppo’nun Avrupa ve Asya bölgelerinde iki telefonu test ettiğiyle ilgili bilgiler de var. Ayrıca bu telefonların lansmanı da bu yıl içinde gerçekleşecek gibi gözüküyor.

Şirketin yüksek performanslı bu iki telefonu ilerleyen aylarda tanıtacağı tahminler arasında. Peki sizler Oppo’nun çıkaracağı yeni telefonlarla ilgili neler düşünüyorsunuz? Oppo tarafından geliştirilen iki yeni katlanabilir telefon hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://www.gizmochina.com/2022/07/04/oppo-to-launch-two-new-foldable-phones-this-year/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.