OnePlus, Tablet Sektörüne Giriş Yapıyor!

Son dönemlerin gözde isimlerinden OnePlus, tablet sektörüne de giriş yapacak gibi gözüküyor. Oldukça başarılı performanslara ve kameralara sahip telefonlarıyla dillerden düşmeyen OnePlus, aynı başarıyı tablet sektöründe de göstermeyi istiyor.

Sekiz seneyi aşkın zamandır telefon üreten OnePlus yeni ufuklara yelken açacak gibi duruyor. Şirketin OnePlus Pad isimli bir tablet geliştirdiğine dair iddialar gündeme geliyor. Bu iddianın ortaya çıkma kaynağı ise EUIPO.

Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (EUIPO) bir patent başvurusu yapan şirket, 9. kategori için bir ürün geliştiriyor. OnePlus Pad isimli ürünün başvuru tarihi 1 Temmuz olarak gözüküyor.

9. kategoride yer alan ürünlerin arasında; veri işleme araçları, bellekler, yazıcılar, bilgisayarlar ve tabletler gibi ürünler yer alıyor. Tüm bu ürünlerin arasından yeni bir tablet geliştirildiğine dair iddiaların en güçlü sebebi ise ürünün ismi.

OnePlus Pad, adından dolayı bir tablet üretildiği fikrini oluşturuyor. Henüz yeni bir başvuru olduğu için ürünün ne zaman geleceği hakkında bir fikir yok. Ancak, çok uzun yıllar beklemeden geleceğini tahmin etmek mümkün. Önümüzdeki dönemde OnePlus konuyla ilgili bir açıklama yapacaktır.

Oneplus-tablet-euipo
Görsel: mysmartprice.com

OnePlus Pad Güçlü Rakiplere Sahip

Özellikle OnePlus 9 Pro isimli telefonuyla kullanıcıları memnun eden OnePlus, şansını Android tablet piyasasında deneyecek gibi duruyor. Geçtiğimiz günlerde rakiplerinden de benzer hamleler gördüğümüz şirket, oldukça çekişmeli bir sektöre adım atıyor.

Son dönemlerde Android tablet piyasasına giriş yapacağı ortaya çıkan şirketlerden birisi Vivo. Çinli şirket, geçtiğimiz ay yeni bir tablet ürettiklerini açıklamıştı. Aynı OnePlus gibi Vivo da EUIPO’da yeni ürününü tescil ettirdi.

Üstelik bu ürünün bazı görüntüleri bile sızdırıldı. Detaylı bilgiler bulunmasa da bu görüntülerden ürünün ana hattını görmek mümkün.

Bunun haricinde rakip bir başka firma ise Realme oluyor. Şirket, haziran ayındaki Realme GT 5G tanıtım etkinliğinde yeni bir tablet ve bilgisayar geliştirdiklerini açıkladı.

Aynı OnePlus ve Vivo gibi, Realme de ürününün ismini Realme Pad olarak ifade ediyor. Önümüzdeki süreçte tabletiyle ilgili yeni bilgiler paylaşacağını aktaran şirketten henüz güncel bir açıklama yok.

Tabii ki bu iki marka haricinde Samsung, Lenovo vb. şirketler de Android tablet piyasasında önemli yerlere sahip. Bu nedenle OnePlus’ın işi pek kolay gibi gözükmüyor. Ancak, OnePlus 9 Pro ile yakaladığı başarıyı bir tablet ile de yakalaması pek şaşırtıcı olmayacaktır.

Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.