Vivo Tablet Geliyor: Şirket İddiaları Doğruladı!

Çinli teknoloji şirketi Vivo, son zamanların en çok yükselen teknoloji markalarından birisi. Şirket, ürettiği akıllı telefonlar ile sektörde adından söz ettiriyor. Üstelik Vivo, artık akıllı telefon dışında tablet üretimi de yapacağını resmi olarak açıklıyor.

Bir süredir konu hakkında bazı iddialar mevcuttu. Fakat şirket tarafından konu hakkında net bir açıklama yapılmamıştı. Ancak edinilen yeni bilgilere göre Vivo, Avrupa’da Vivo Pad markasını tescil ettirdi. Bu durum da şirketin yakın zamanda bir tablet üreteceğini gösteriyor.

Vivo Tableti 2021 Yılında Tanıtabilir

Bilindiği üzere birçok Çinli teknoloji şirketi artık sadece akıllı telefonlar üzerinde hizmet vermeyeceklerini duyurmaya başladılar. Başta Realme olmak üzere şirketler, tablet ve dizüstü bilgisayar üretimine de başlayacaklarını açıklıyorlar.

Vivo da bu şirketlerden birisi olacak gibi gözüküyor. Şirket, ürettiği telefonlar ile bir süredir akıllı telefon pazarında en çok payı olan şirketlerin başında geliyor. Bu yüzden de şirketin artık büyüme kararı alıp başka sektörlerde de hizmet vermesi oldukça muhtemel.

Ayrıca geçtiğimiz aylarda araştırmacılar, şirketin bir tablet üzerinde çalıştığını iddia etmişlerdi. Hatta araştırmacılar, tabletin tasarımıyla alakalı bir görsel sızdırdılar.

Bunun üzerine şirketin Avrupa’da Vivo Pad markasını tescil etmesi, artık Vivo tabletin geleceğini doğruladı diyebiliriz. Çünkü Vivo Pad, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi veritabanında da gözükmeye başladı.

Şirket, henüz tabletle alakalı herhangi bir bilgi paylaşmadı. Bu yüzden tabletin donanım özelliklerinin nasıl olacağı bilinmiyor.

Vivo Tablet Geliyor Şirket İddiaları Doğruladı!

Fakat araştırmacılar tarafından sızdırılan görsel incelendiğinde tabletin ekranında herhangi bir çentik bulunmadığı gözüküyor. Vivo, bu şekilde kullanıcılarına tam ekran çalışabilecekleri bir tablet sunmak istiyor demek mümkün.

Ayrıca ekranda herhangi bir ön kamera da gözükmüyor. Ancak bu şirketin tablette ön kamera kullanmayacağı anlamına gelmiyor. Araştırmacılar, şirketin tasarımcılarının ön kamerayı nereye yerleştireceğine henüz karar veremediklerini söylüyorlar. Bunun dışında arka kamerada dikdörtgen bir çerçevede bulunan 2 kamera ve bir LED flaş bulunduğu gözüküyor.

Sızdırılan görüntülerde ses kısma ve yükseltme tuşları ve güç düğmesi de net bir şekilde gözüküyor. Şirket, oluşturduğu tasarımda ses kısma ve yükseltme tuşlarını sol tarafa koyarken güç düğmesini ise sağ tarafa yerleştirmiş.

Vivo araştırmacıları tarafından ortaya atılan iddialara göre şirket, tableti 2021 yılının son çeyreğinde satışa çıkartacak. Bu yüzden de şirket tarafından tabletin tüm özelliklerinin paylaşılacağı bir tanıtım etkinliğinin yakında gerçekleşmesi bekleniyor.

Sizler Vivo tablet hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Vivo, akıllı telefon sektöründe olduğu gibi tablet sektöründe de başarılı olabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.