OnePlus 10 Pro Özellikleri Sızdırıldı

OnePlus 9 Pro ile büyük bir başarı yakalayan OnePlus’ın yeni telefonuna ait özellikler hakkında bir iddia gündeme geldi. OnePlus 10 Pro modelinin neredeyse tüm özellikleri sızdırıldı!

Telefon dünyasının parlayan yıldızları arasında yer alan OnePlus, son dönemde adından sık sık söz ettiriyor. Özellikle OnePlus 9 Pro’da yer alan kamera ile pek çok değerlendirmeden yüksek puan aldığını söylemek mümkün. Şirket yakaladığı bu başarıyı serinin bir sonraki telefonunda da sürdürme ihtimaline sahip.

Yeni telefonun özelliklerinden önce çıkış tarihi hakkında bir iddia olduğunu da söylemek gerek. İddialara göre OnePlus 10 Pro, 11 Ocak 2022 tarihinde TSİ 09:00’da gerçekleştireceği bir etkinlik ile tanıtacak.

Şirketin CES 2022 sona erdikten sonra bir tarih seçmesi dikkat çekiyor. Ancak OnePlus, ABD’de artan COVID vakaları nedeniyle etkinliğe yüz yüze katılım sağlamayacak şirketler listesinde yer alıyor. Bu nedenle çevrimiçi bir etkinlik ile telefonu tanıtması da muhtemel.

OnePlus 10 Pro Özellikleri

Amiral gemisi klasmanında yer alan OnePlus 10 Pro özellikleriyle göz dolduruyor. Sızıntıları ile ünlü Ishan Agarwal tarafından paylaşılan bilgiler ile telefonun en önemli özellikleri ortaya çıkıyor.

Öncelikle cihazın ekranından bahsetmek gerekli. Agarwal, OnePlus 10 Pro’nun 6.7 inç boyutunda bir ekrana sahip olacağını ifade ediyor. Telefonun ekran çözünürlüğünün ise QHD+ olduğunu belirtiyor. Ayrıca 120Hz ekran yenileme hızı da OnePlus 10 Pro’da yer alacak gibi gözüküyor. Üstelik LTPO teknolojisi sayesinde ekran yenileme hızının kullanım sayesinde de değiştiğini ekliyor.

Şimdilik ekranın parlaklık değeri ya da renk özellikleri hakkında bir bilgi mevcut değil. Ancak genel anlamda başarılı bir ekran olacağını tahmin etmek güç değil. Agarwal, telefonun ekran haricindeki diğer bölümleri hakkında da bazı bilgiler paylaşıyor.

OnePlus 10 Pro iddialara göre piyasadaki en güçlü işlemciler arasında yer alan Snapdragon 8 Gen 1 ile kullanıcılara sunulacak. Buna ek olarak LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 depolama desteği de cihazda yer alacak. Tüm bu özellikler ile bir performans canavarı olacağına şüphe yok.

oneplus-10-pro-ozellikleri

Cihazın kamerası hakkında da bazı bilgiler mevcut. Arka tarafta 48MP, 50MP ve 8MP çözünürlüğe sahip ikinci nesil Hasselblad kamera yer alacak. Ön tarafta ise 32MP çözünürlüğe sahip bir kamera mevcut. Kameranın detayları şimdilik açığa kavuşmuyor.

Telefonun pil özellikleri de oldukça başarılı gözüküyor. 5.000 mAh kapasiteli ve 80W hızlı şarj destekli bataryaya sahip telefonda kablosuz şarj desteği de mevcut. 50W kablosuz şarj desteğine ek olarak ters kablosuz şarj ile diğer cihazları şarj etme imkanı da OnePlus 10 Pro’da yer alacak.

Bunların haricinde OxygenOS 12 işletim sistemi ve stereo hoparlörler gibi özellikler de OnePlus 10 Pro’da bulunacak. Ancak tüm bu unsurların birer iddia olduğunu unutmamak gerekli. Telefonun resmi özellikler tanıtım etkinliğinde ortaya çıkacak.

Kaynak: https://twitter.com/ishanagarwal24/status/1476845721978425346

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.