OnePlus 10 Pro Hakkında Üzücü İddia!

Özellikle kameralarıyla gözleri üstüne çeviren OnePlus markasının yeni telefonu OnePlus 10 Pro hakkında üzücü bir iddia ortaya atıldı. Merakla beklenen yeni cihaz, kamera konusunda bazı “eksikler” ile kullanıcılara sunulacak gibi gözüküyor.

Bilindiği üzere son dönemde akıllı telefon kameraları fazlasıyla gelişti. Amiral gemilerinde kullanılan kameralar arasında makro çekim, ekstra geniş açı ve derinlik sensörü gibi donanım parçaları da artık kullanılıyor. Bunlara ek olarak telefoto ve periskop kameralar da amiral gemilerinde sıklıkla tercih edilen kameralar arasında yer alıyor.

OnePlus 10 Pro hakkında bir sızıntı ise periskop kamera bekleyenleri üzecek gibi gözüküyor. Cihazın sızdırılan görselleri üç kameralı bir kurulma sahip olduğunu gösteriyor. Ancak bunların detayları hakkında pek bilgi bulunduğu söylenemez. Tahminler ise bir adet ekstra geniş açı ve bir adet telefoto kamera olacağı yönünde.

Ortaya çıkan yeni detaylar ise telefoto kameranın periskop zoom özelliğine sahip olmayacağını ifade ediyor. Peki bu ne anlama geliyor? Periskop zoom özelliği ile optik bir şekilde yakınlaştırma yapmak mümkün. Bir başka deyişle, uzakta bulunan nesneleri bile optik zoom ile yakınlaştırarak kaliteli bir şekilde yakalamak olası.

oneplus-10-pro-sizinti
OnePlus 10 Pro sızıntıları

Sıradan Bir Telefoto Kamera

OnePlus 10 Pro’da yer alacak olan telefoto kameranın ise periskop zoom özelliğinden mahrum kalacağı belirtiliyor. İddialara 3.3x optik yakınlaştırma ve 30x dijital yakınlaştırma cihazda yer alacak. Sonuçları görmeden yorum yapmak pek doğru olmasa da bu değerler kullanıcıları hayal kırıklığına uğratma potansiyeline sahip.

Benzer bir kurulumu Huawei P50 Pro’da da görmek mümkün. 3.5x optik yakınlaştırma ile sunulan cihaz oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyuyor. Ancak OnePlus’ın bunun için yüksek çözünürlüklü bir telefoto kameraya ihtiyacı olacaktır. Ortaya atılan iddialar ise şimdilik tam aksini gösteriyor.

OnePlus 10 Pro modelinin bir amiral gemisi olacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle kamera beklentileri için de çıtanın oldukça yüksek olduğunu belirtelim. Ancak OnePlus bu duruma sessiz kalmayı tercih ediyor. Geçtiğimiz senelerde çıkan OnePlus 9 Pro ve OnePlus 8 Pro modellerinde de uzun mesafeli yakınlaştırmalar yapmak mümkün olmamıştı. Yeni telefonda da bu durum değişmeyecek gibi gözüküyor.

Cihazın diğer kameraları hakkında pek bir bilgi yok. Ancak sektör standartlarına göre ekstra geniş açılı bir kameranın telefonda bulunacağına kesin gözüyle bakılıyor. Üzücü bir haber ile gündeme gelse de OnePlus, yeni telefonu OnePlus 10 Pro ile oldukça farklı seçenekler sunma potansiyeline sahip.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.