NBA 2K22 Oyuncu Reytingleri Belli Oldu

NBA 2K22, çıkmasına bir aydan daha az kala oyuncu reytingleri ile tekrar karşımıza çıktı. Hem NBA hem de WNBA klasmanında yer alan oyunculardan bazılarının yetenek puanlarının açıklanmasının yanı sıra oyuna dair yeni görüntüler de ortaya çıktı.

Geçtiğimiz temmuz ayının ortasında NBA 2K22’nin çıkış tarihi ve kapak görselleri belli oldu. Candace Parker’ın görseli kapak kısmında kullanıldı. İlk kez bir kadın basketbolcunun görseli kapakta kullanıldı. Tabii bu oldukça ses getirdi. Bunun yanı sıra oyunun 10 Eylül 2021 tarihinde çıkacağı da açıklandı.

Basketbolseverler 10 Eylül 2021 tarihine odaklanmışken oyunun yapımcısı 2K Sports oyuna dair yeni bilgiler paylaştı. Bu bilgiler NBA 2K22 oyuncu reytingleri ile ilgili. Hem NBA hem de WNBA’den bazı oyuncuların bilgileri açıklandı.

nba 2k22 çıkış tarihi

Listede NBA’den 10 oyuncu bulunurken WNBA’den ise 5 oyuncu var. Listeye göre Brooklyn Nets’ten Kevin Durant, Golden State Warriors’tan Stephen Curry ve son şampiyon Milwaukee Bucks’tan Giannis Antetokounmpo, 96 reytinge sahip.

Onları geçtiğimiz sezonun MVP’si seçilen Denver Nuggets’tan Nikola Jokić ve WNBA’de yer alan Seattle Storm takımından Breanna Stewart 95 reyting puanı ile takip ediyor. Luka Doncic ve Damian Lillard ile WNBA’den A’ja Wilson ve Janquel Jones da 94 puanda. WNBA oyuncularından Candace Parker ve Brittnet Griner da 93 puana sahip.

Listenin ilk kısmında puanları açıklanan bütün WNBA oyuncuları yer alıyor. İkinci bölümde ise 90 ve altında puan alan basketbolcular mevcut. 90 oyuncu reytingine sahip Boston Celtics oyuncusu Jason Tatum ikinci bölümün ilk sırasında. Onu 88 oyuncu puanı ile Bucks’tan tanıdığımız Khris Middleton takip ediyor. Onun da hemen arkasında New Orleans Pelicans oyuncusu Jrue Holiday var ve 85 puana sahip.

Ve listenin son sırasında ise Charlotte Hornets takımından LaMelo Ball var ve NBA 2K22 oyununda oyuncu reytingleri kapsamında 84 puanı var. Hatta kendisi geçtiğimiz sezon “Yılın Çaylağı” seçildi.

NBA 2K22 Sistem Gereksinimleri

Oyunun çıkmasına az bir süre kala en çok merak edilen konulardan birisi de oyunun sistem gereksinimleri. Fakat bu noktada bir sıkıntı var. Çünkü NBA 2K22 için henüz sistem gereksinimleri açıklanmadı. Ama ilerleyen günlerde bununla ilgili bir açıklama yapılması bekleniyor.

Yine de NBA 2K serisinin sistem gereksinimi geçmişine baktığımız zaman az çok karşımıza çıkacakları tahmin edebiliyoruz. Çünkü bu zamana kadar düşük sistemlerde NBA 2K oyunlarını oynamak çok mümkün olmadı. Tabii ne kadar iyi bir sisteminiz varsa o kadar iyi verim alırsınız.

nba 2k22 sistem gereksinimleri

Geçtiğimiz sene piyasaya çıkan NBA 2K21 için sistem gereksinimlerine göz atacak olursak işletim sistemi kısmında Windows 7 ve üzerinde herhangi bir 64’lik işletim sisteminin yeterli olduğunu görüyoruz. İşlemci kısmında ise Intel işlemcilerde i5-4430, AMD işlemcilerde ise FX-8370 ve üzeri bir işlemci istiyor.

RAM için 8 GB yeterli ki genelde günümüz oyunlarında 8 GB RAM yeterli oluyor. Ekran kartında ise Nvidia GTX 770 ve üzeri ya da AMD R9 270 ve üzeri ekran kartı tavsiye edilmiş. Fakat depolama alanı bu kadar mütevazı değildi. 110 GB boş alan istiyordu.

NBA 2K22 için bundan daha fazlasını isteyecekleri kesin. Yavaş yavaş oynamadığınız oyunları silseniz iyi olur çünkü hard disk düşmanı bir oyun bizleri bekliyor. NBA 2K22 için sistem gereksinimleri açıklandığı zaman sizlere duyurusunu mutlaka yapacağız. Bizi takip edin!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!