NBA 2K22 Çıkış Tarihi ve Kapak Görselleri Ortaya Çıktı

NBA 2021 finalleri devam ederken NBA tutkunlarının oyun dünyasındaki ilk tercihi olan NBA 2K serisinden yeni bir haber geldi. Sonunda NBA 2K22 çıkış tarihi ve kapak görselleri belli oldu.

Peki yeni sezonda oyunun kapak görsellerinde kimler yer alacak? En önemlisi oyun ne zaman piyasaya çıkacak?

Kapak Görselleri Bir Sürpriz ile Geliyor

Visual Concept’in geliştirdiği ve 2K’in yayınladığı oyunun kapak görsellerinde bu sene NBA’in 75. yıl dönemi nedeniyle NBA tarihinin önemli isimleri yer alacak. Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre 75. yıl özel kapağında Kareem Abdul-Jabbar, Dirk Nowitzki ve Kevin Durant yer bulunacak.

Bunun yanı sıra oyunun diğer kapağında Dallas Mavericks’in genç yıldızı Luka Doncic olacak. Ayrıca standart sürümün özel bir kapağında da bizi bir sürpriz bekliyor.

Kuzey Amerika’da, altı kez WNBA All Star ve WNBA Şampiyonu olan Candace Parker’da bu özel tasarım kapakta yer alacak. Bir kadın basketbol yıldızının ilk kez NBA 2K serisinin kapağında yer alacağını belirtelim.

Candace Parker’ın da kapakta olması şık bir dokunuş olmuş diyebiliriz. Biliyorsunuz ki her sene oyun çıkmadan önce heyecanla beklenen ilk kısım oyunun kapak görselleri oluyor. Bu yıla özel bir WNBA oyuncusunu da kapakta bulunması büyük bir farklılık yaratmış.

NBA 2K22 Ne Zaman Çıkıyor?

Gelelim ikinci merak edilen konuya. NBA 2K22 çıkış tarihi ne zaman? Hemen akıllardaki o soru işaretini giderelim. NBA 2K22 10 Eylül 2021 tarihinde piyasaya sürülecek.

Oyun neredeyse her platformda yer alacak. NBA 2K22; PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One ve Switch platformlarında çıkış yapacak.

Türkiye fiyatları açısından şimdilik sadece PC versiyonu belli oldu. Oyunun standart sürümü Steam’de 429 TL’den satılıyor. NBA 2K22 75. Yıl Özel sürümünü almak isterseniz kesenin ağzını biraz daha açmanız gerekiyor. Çünkü 709 TL’den satışa sunulmuş durumda.

Şu an için sistem gereksinimleri kısmında bir açıklama yapılmamış. İlerleyen günlerde de diğer platformlarda ön satışa gireceği tahmin ediliyor. Fakat ön satışta standart sürümden çok 75. Yıl Özel sürümünün fiyatları merak konusu.

NBA 2K22’nin çıkış tarihi olan 10 Eylül 2021 tarihine kadar elimizdeki sürüm olan NBA 2K21 ile idare etmek zorundayız. Arkadaşlarınızla oynayarak ya da sezon düzenleyerek oyunun çıkış tarihini bekleyebilirsiniz. İlerleyen günlerde NBA 2K22 ile ilgili yapılacak olan açıklamaları, haberleri kaçırmamak için bizi takip etmeye devam edin!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!