Motorola’nın 2022 Yılı Planları Ortaya Çıktı!

Motorola’nın 2022 yılı planları sızdırıldı! Şirket, 2022 yılı içerisinde dört farklı Edge modelini piyasa sürmeyi hedefliyor. Bu modeller arasında 200 MP kamerasıyla dikkat çeken Edge 30 Ultra da yer alıyor. Ayrıca Dubai, Dubai+ ve Miami kod isimli üç Edge modeli daha sızdırılan telefonlar arasında bulunuyor.

Kod adı Frontier olarak sunulan Edge 30 Ultra, bahsettiğimiz gibi 200MP ana kamera özelliğine sahip. Ayrıca cihazın Snapdragon 8 Gen 1+ çip seti ile birlikte sunulması bekleniyor. Bu cihaz serinin en üst seviye amiral gemisi olacak gibi gözüküyor.

Kod adı Miami olan bir diğer akıllı telefonun da Edge 30 Lite olarak piyasaya sürüleceği tahminler arasında. Aynı zamanda seri bu yıl içerisinde Dubai ve Dubai+ isimli iki ayrı Edge cihazını daha kullanıcılarla buluşturacak gibi duruyor. Cihazların teknik özellikleri hakkında da bazı sızıntılar mevcut.

Bilindiği gibi şuan Motorola, Çin merkezli ve Avrupa’dan Güney Amerika’ya neredeyse tüm dünyayla bağlantıda olan bir şirket. Bu bağlamda şirket şu anda gelişimini hızla artırıyor. Öyle ki sızdırılan takvim ile ilerlendiği sürece önümüzdeki dönemde şu an için 19 farklı akıllı cihaz çıkaracağı tahmin ediliyor.

Şirketin piyasaya sunduğu en gelişmiş yeni akıllı cihazı Edge 30 Pro oluyor. Daha sonra da iki tane orta sınıf kullanıcılara hitap eden telefonları da Moto G Stylus 2022’nin 4G ve Moto G22 versiyonu ile kullanıcılarıyla buluşturduğu biliniyor.

Şu anda da Egde serisinin yeni versiyonunu yüksek performans düşkünü kullanıcılar için geliştiriliyor. Bu yıl Edge 20 için farklı sürümleri sunan Motorola, yeni telefonlar üretmek için beklemeyecek gibi gözüküyor. Motorola’nın 2022 planları arasında pek çok akıllı telefon yer alıyor.

Motorolanın 2022 planları

Yeni Edge Modellerinin Özellikleri

Şu an için Edge 30 Ultra (Çin’de eEdge X30 Pro) modelinin kullanıcılar ile buluşması bekleniyor. Henüz duyurulmamış olan Snapdragon 8 Gen 1+ çip seti ile üretileceği tahmin ediliyor. Ayrıca FHD+ çözünürlükte kavisli 6.67 inç POLED bir ekrana sahip olacağı da tahminler arasında. Buna ek olarak 8 GB veya 12 GB LPDDR5 RAM; 128 GB veya 256 GB UFS 3.1 depolama belleğine de sahip olacağı belirtiliyor.

Uzun süre telefonu ile vakit geçirmek isteyenler için güçlü pil ömrü de mevcut. 125W kablolu şarj desteği ve en son kablosuz veri standartlarına sahip. 4.500mAh pil özellikleri de kullanıcılarını mutlu edecek diyebiliriz. Cihazda Ayrıca Android 12 desteği bulunduğunu da belirtelim. Ürünün çıkışı için tahmin edilen aralık ise 2022’nin üçüncü çeyreği olarak ifade ediliyor.

Bunun haricinde Dubai kod adına sahip Motorola Edge 30 da kullanıcılarla buluşacak. Bu üründe ise 6.55 inç boyutunda FHD+ çözünürlüğe sahip POLED bir ekran kullanılacağı tahmin ediliyor. Ayrıca 144Hz ekran yenileme hızı da üründe yer alacak teknolojiler arasında.

Bu üründe 6 GB ve 8 GB RAM; 128 GB ve 256 GB depolama alanı seçenekleri de bulunacak gibi gözüküyor. Ayrıca 50 MP ana kamera, 50 MP geniş açı ve 2 MP derinlik sensörünün de cihazda bulunacağı ifade ediliyor. 32 MP ön kamera ve 4.020 mAh kapasiteli batarya da ürünün teknik özellikleri arasında. Bu cihazın ise daha yakın bir tarihte piyasaya çıkması söz konusu.

Dubai+ modelinin ise Dubai ile benzer özelliklere sahip olacağı ifade ediliyor. Ancak 5.000 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacağı belirtiliyor. Aynı zamanda çip anlamında da biraz daha gelişmiş olacağı iddialar arasında.

Serinin son ürünü olan Miami ise Edge 30 Lite modeli olarak tahmin ediliyor. 6.28 inç FHD+ POLED ekranında 120Hz ekran yenileme hızı değeri mevcut. Snapdragon 695 5G çip setine sahip üründe 4.020 mAh batarya yer alıyor. 6/8 GB RAM ve 128/256 GB depolama alanı da ürünün özellikleri arasında.

Kaynak: https://www.91mobiles.com/hub/motorola-edge-smartphones-2022-roadmap/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojinin her alanı ile yakından ilgilenen ve bunları insanlarla buluşturmaktan oldukça keyif alan biriyim!