Motorola Edge X30 Yeni Snapdragon İşlemciyle Geliyor!

Motorola, uzun zamandır beklenen Edge X30 ile alakalı heyecanlandıran bir duyuru yaptı. Bilindiği üzere şirket, Xiaomi ile yeni Snapdragon işlemciyi kullanan ilk şirket olmak için yarışa girmişti. Bu yarışın galibi Motorola oldu diyebiliriz. Çünkü Motorola, Edge X30 modelini 9 Aralık’ta tanıtacağını açıkladı.

Teknoloji meraklıları, heyecanla Motorola tarafından yapılacak etkinliği beklemeye başladılar. Çünkü Edge X30 modelinin Snapdragon 8 Gen 1 işlemci setine sahip olan ilk telefon olması, teknoloji takipçilerini heyecanlandırıyor.

Motorola Edge X30, 9 Aralık’ta Geliyor!

Bilindiği üzere Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1 işlemci setini tanıttı. Bunun üzerine teknoloji takipçileri, gözlerini akıllı telefon üreticilerine çevirdiler. Çünkü şirketler, yeni Snapdragon işlemci setini kullanan ilk şirket olabilmek için birbirleriyle yarışa girdiler. Xiaomi, Motorola ve ZTE bu yarışı sürdürüyorlardı. Ancak Qualcomm tarafından işlemci setinin tanıtılmasıyla birlikte yarış bitti. Çünkü Motorola, işlemcinin tanıtılmasından kısa bir süre sonra Edge X30 modelini 9 Aralık’ta tanıtacaklarını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bilgiler, Motorola’nın yeni Snapdragon işlemci setini kullanacak ilk üretici olma ihtimalini artırdılar. Çünkü Xiaomi, 12 serisinin tanıtım tarihini ertelemişti. Bunun üzerine Motorola, bu durumu da kullanarak yeni modeliyle birlikte Snapdragon 8 Gen 1 işlemci setini kullanacak ilk şirket olacaklarını duyurdu.

Şirket, şimdilik yeni telefon modeli hakkında daha fazla bilgi paylaşmadı. Ancak araştırmacılar tarafından edinilen bilgilere göre Edge X30, 6.67 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. Bu ekranın 144 Hz yenileme hızında olacağı söyleniyor. Bunun yanı sıra söylentilere göre cihazda 5000 mAh batarya yer alacak. Ayrıca Motorola, kamera performansıyla da kullanıcılarını etkileyecek gibi gözüküyor.

Motorola Edge
Motorola Edge

Çünkü sızdırılan bilgilere göre telefonda 60 MP bir ön kamera mevcut. Bunun yanı sıra arka kamerada ise 50 MP ana kamera yer aldığı söyleniyor. Ayrıca aynı bilgilere göre arka kamerada 50 MP ikinci ve 2 MP üçüncü kameralar da mevcut.

Tabii ki telefonun donanımıyla alakalı bilgiler, şimdilik iddialardan ibaret. Motorola, 9 Aralık’ta yapacağı tanıtım etkinliği ile telefonun özellikleri hakkındaki net bilgileri de paylaşacaktır.

Sizler Motorola Edge X30 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Motorola’nın yeni Snapdragon işlemci setini kullanan ilk şirket olması, şirketin akıllı telefon piyasasındaki konumunu güçlendirecek mi? Sizler de Edge X30 hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.