Motorola Moto G20 Resmi Olarak Tanıtıldı

Dünyanın ilk cep telefonunu ve ilk baz istasyonunu icat ederek iletişim anlamda büyük gelişmeler sağlayan Motorola, son yıllarda telefon sektöründe adından söz ettiren şirketlerden birisi. Özellikle Motorola Moto serisi ile kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamayla birlikte serinin yeni modeli Motorola Moto G20 resmi olarak tanıtılıyor.

Motorola, Moto serisinde güçlü donanımlar kullanmayı tercih ediyor. Bunun yanı sıra Moto modelleri rakiplerine göre daha uygun fiyatlarla piyasaya sunuluyor. Bu durum da kullanıcılar tarafından oldukça güzel tepkiler alıyor.

Motorola Moto G20

Giriş seviyesi bir telefon olarak tanıtılan Moto G20, ekran kısmında kullanıcılarını oldukça memnun edecek diyebiliriz. Çünkü cihaz, 6.5 inç HD+ 1600 x 720 çözünürlüğünde 90 Hz yenileme hızına sahip bir ekran bulunduruyor. Ekran gövde oranında ise %87’lik bir kullanım alanı sunuluyor. 20:09 en boy oranı bulunan telefon, ekran kısmında giriş seviyesi bir telefona göre oldukça yeterli.

Motorola, Moto G20 ile birlikte işlemci kısmında da değişikliğe gidiyor. Şirket, Moto G20 modelinde altı Cortex-A55’in yanı sıra iki Cortex-A75 çekirdeğe sahip sekiz çekirdekli Unisoc T700 kullanmayı tercih ediyor. Grafik işlemci olarak ise 850 MHz Mali G52 yer alıyor.

Telefon depolama alanı ve RAM kapasitesi olarak rakiplerine göre biraz zayıf durumda. Çünkü Motorola, Moto G20 modelinde 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza kullanmayı tercih ediyor. Ancal şirket, 64 GB hafıza bazı kullanıcılar için yetersiz kalabilir diye düşünmüş. Çünkü telefonun 128 GB dahili hafıza bulunduran modeli de satışa sunuluyor.

Motorola Moto G20

Moto G20, giriş seviyesindeki rakiplerinin önüne kamerası ile geçecek gibi duruyor. Telefonda 48 MP bir ana kamera yer alıyor. Bunun yanı sıra geniş açılı çekimler için 8 MP, makro çekimler için 2 MP kamera ve 2 MP derinlik sensörü bulundurması telefonu kamera konusunda güçlendiriyor. Ön kamerada ise 12 MP bir kamera mevcut.

Telefon batarya konusunda da kullanıcılarını oldukça tatmin edecek gibi gözüküyor. Çünkü Motorola, Moto G20’de 5.000 mAh bir batarya tercih ediyor. Şirket, tasarım konusunda da oldukça şık ve sade bir tasarım kullanmayı tercih etmiş durumda.

Motorola, Moto G20’yi mavi ve pembe renk seçenekleri ile bu hafta sonu Avrupa’da satışa çıkartacak. Giriş seviyesi bir telefon olarak tanıtılan Moto G20, 149 € satış fiyatıyla kullanıcılarla buluşacak.

Sizler Moto G20 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.