Motorola G9 Plus – Bütçe Dostu Telefon Sızdırıldı

Motorola G9 Plus, Avrupa’lı bir teknolojik ürün mağazasında satışa sunuldu. Uygun fiyatlı telefon, Motorola’nın yeni tanıtacağı telefon olabilir. Motorola’nın daha önce tanıttığı G9 Play’in devamı olarak sunulan ürünün fiyatı ise, G9 Play’den biraz daha pahalı gözüküyor.

Orange.sk sitesinde satışa sunulan cihazın özellikleri de bu sayede öğrenildi.

Resim: Orange.sk

İlk olarak göze çarpan özellik 5.000 mAh batarya ve FHD+ 6,8 inçlik ekran oluyor. 2400×1080’lik ekran çözünürlüğüne sahip olan telefon, kendisine fiyat olarak yakın ürünlere bu konuda bir üstünlük sağlıyor. G9 Play modeliyle aynı bataryaya sahip olan G9 Plus’ın ekranının daha gelişmiş olduğu görülüyor.

Cihazın içinde göze çarpan bir başka donanım ise 4GB’lık RAM ve 128 GB depolama kapasitesi oluyor. Depolamanın microSD ile artırılabileceği tahmin ediliyor. Bunlar haricinde en az bir kameranın 64MP olduğunu bildiğimiz cihazın selfie kamerası hakkında bir bilgi verilmiyor. Ancak çıkan dedikodular 16MP bir ön kamerası olacağını gösteriyor.

Cihazda 5G desteği bulunmuyor ancak 4G ve Bluetooth 5.0’a sahip. İşletim sistemi olarak ise Android 10’u desteklediği biliniyor. İşlemcisi ile ilgili de bir bilgi bulunmuyor ancak söylentiler cihazın Snapdragon 730 ya 730G kullanacağını belirtiyor. G9 Play’de kullanılan Snapdragon 662’den daha iyi bir işlemci kullanılması beklentilerimize ters düşmüyor.

Cihazın 223 gramlık bir ağırlığı bulunuyor.

Resim: xda.developers.com

Tasarımda dikkat çeken ilk şey ise ön kameranın konumu oluyor. Telefonun sol üst köşesinde bulunan ön kamera ekranın içinde yer alıyor. Telefonun sağ tarafında ses açma kapama tuşları ve kilit tuşu bulunuyor. Parmak izi sensörünün de kilit tuşunun üstünde olması bekleniyor.

Orange.sk’da bulunan mavi renk dışında, fotoğraftaki gibi altın renginde bir cihaz da çıkması öngörülüyor.

Motorola G9 Plus Fiyatı

Telefonun fiyatı, satış sitesinde 255€ olarak gözüküyor. Vergisiz fiyatı güncel döviz kuruyla 2.250 liraya karşılık gelen cihazın, alt segment için kaliteli bir fiyat performans telefonu olması bekleniyor. Cihazın ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı da henüz belli değil fakat fiyat ve donanım açısından ülkemizin telefon piyasasında kolaylıkla satış yapabilecek bir ürün gibi duruyor.

Bu kadar detayın bilinmesinin aksine, Lenovo’nun sahibi olduğu Motorola şirketinden G9 Plus ile ilgili bir ses henüz çıkmıyor. Ancak tüm bu bilinenler cihazın tanıtımının oldukça yakın bir gelecekte olduğunun bir işareti olabilir.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.