Moto G Stylus 5G Dikkat Çeken Özellikleriyle Tanıtıldı!

Motorola halihazırda sunduğu Moto G Stylus modelini 5G ile güncelledi. 6GHz gibi oldukça yüksek mobil veri hızı, yeni cihaz ile mümkün hale geliyor.

Moto G Stylus 5G 5.000 mAh pil ve Snapdragon 480 5G gibi donanımlarla orta segment bir telefon olarak dikkat çekiyor. İşlemci ve batarya tarafı G Stylus modelinden farklılık gösteren en önemli iki nokta denebilir.

Cihaz yurtdışında 399 dolar gibi bir fiyat ile satışa sunuluyor olacak. Satış tarihi ise 14 Haziran olarak açıklanıyor.

Stylus 5G, 6.8 inç gibi oldukça büyük bir boyuta sahip. Ayrıca, bu ekranı dahili kalemi ile oldukça işlevsel bir şekilde kullanmak da mümkün.

Depolama tarafında ise 128GB boyutunda bir alan bizleri karşılıyor. Buna ek olarak cihaz 4GB RAM ve Android 11 işletim sistemine sahip.

Cihazın kutusunda şarj aleti ve adaptörü dahili olarak geliyor. Belirtmemiz gereken bir diğer nokta ise ağırlık. Yeni Stylus 5G, Stylus 4G modeline göre daha büyük ve ağır bir kasa yapısı ile karşımıza çıkıyor.

G Stylus 5G, 48 megapiksel bir kamera ile kullanıcılara sunuluyor. 8 megapiksel ultra geniş ve 5 megapiksel makro kamera da cihazda yer alıyor. Ayrıca bu üçlü kamera sistemi de bir önceki Stylus ile oldukça benzer. Ön tarafta ise 16 megapiksel çözünürlüğe sahip oldukça iyi bir selfie kamerası mevcut.

motorola stylus 5g özellikleri

Moto G Stylus 5G’nin Rakipleri Oldukça Güçlü!

G Stylus 5G’nin rakipleri de hem fiyat hem özellikler bakımından oldukça güçlü. OnePlus tarafında tanıtımı yaklaşan N200 5G modelinin 200 dolardan daha ucuz bir fiyata satışa çıkması bekleniyor. Ayrıca Samsung’un A32 5G modeli de 279 dolarlık fiyatı ile oldukça cazip bir seçenek. Uygun fiyatlı 5G modelleri için üreticilerin daha fazla seçenek sunması da muhtemel.

Ancak G Stylus 5G, dahili sunduğu kalem ile farkını ortaya koyacaktır. Kalem özelliğini 5G ile birlikte halihazırda satın alabileceğiniz tek cihaz ise Samsung Note 20.

Motorola tarafına eskiden olan popülarite günümüzde oldukça azaldı. Motorola markası daha önce üretilen kapaklı ve kızaklı modeller ile ülkemizde de oldukça popüler haldeydi. Ancak akıllı cihaz tarafına geçtiğimizde bu popülarite zamanla azalmaya başladı. Şirket 2011 yılında Google tarafından satın alındı.

Bu satın alma sonrası satışlar konusunda beklenen ivme hala elde edilemedi. Ancak, Motorola her segment için karşımıza farklı cihazlar çıkarmaya devam ediyor.

Sizler Motorola’nın yeni cihazı hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.