Monster Alınır mı? – 2023

Monster, Türkiye’de en çok tercih edilen oyun laptopu üreticilerinden birisi olarak dikkat çekmektedir. Bir Türk teknoloji şirketi olarak ön plana çıkan Monster, üretmiş olduğu ürünlerle adından söz ettirmeyi başarıyor. Bundan dolayı özellikle yeni bir oyuncu laptopu almaya karar veren kişiler, Monster alınır mı diye merak ediyorlar.

Bizler de bu yazımızda sizler için başta laptop modelleri olmak üzere Monster tarafından üretilen ürünlere yakından göz atacağız. Böylece birçok teknoloji kullanıcısının merak etmiş olduğu Monster alınır mı sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Şimdi gelin hep birlikte ilk olarak Monster tarafından üretilen laptoplara daha yakından bakalım.

Monster Laptop Alınır mı?

Monster, 2000 yılında İlhan Yılmaz tarafından kurulan bir teknoloji şirketidir. Şirket, ilk etapta bir bilgisayar markası olarak kuruldu. Bundan dolayı Monster, günümüzde genellikle laptop modelleri ile ön plana çıkmaktadır. Ağırlıklı olarak oyun laptopları üreten Monster, Türkiye’deki laptop pazarında ciddi bir paya sahip. Bundan dolayı yeni bir laptop almaya karar veren kişiler, Monster laptop satın alınır mı diye merak etmektedirler.

Her ne kadar oyun laptopu üreticisi olarak bilinse de Monster, sadece oyun laptopları üretmiyor. Şirket, kullanıcılarının bütçelerine ve ihtiyaçlarına göre çeşitli laptop modelleri üretiyor. Bu modeller, hitap ettikleri kitlelere ve donanımlarına göre farklı serilere ayrılıyorlar. Bundan dolayı Monster laptopları, kendi serileri içerisinde incelemek daha doğru olacaktır.

Monster Abra Serisi

Monster, tüm düzeyde bilgisayar kullanıcılarına hizmet vermeye çalışıyor. Bu doğrultuda şirket, giriş seviyesi oyuncu laptopları üreten en başarılı şirketlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Monster, temel olarak tüm serilerinde en güncel donanımları kullanmayı hedefliyor. Böylece Abra serisinin modelleri de güncel donanımlara sahip olarak kullanıcılarıyla buluşuyorlar.

Oyun laptopları için performans, yani donanımlar büyük önem taşımaktadır. Aksi takdirde oyuncular, laptoplarından bekledikleri performansları alamıyorlar. Bundan dolayı Monster, her ne kadar Abra serisinde giriş-orta düzey oyuncu laptopları üretse de donanım konusunda kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Çünkü şirket, belirttiğimiz gibi en güncel donanımları kullanmaya çalışıyor.

Bunun yanı sıra Monster, neredeyse tüm serilerinde olduğu gibi Abra serisinde de kullanıcılarına cihazlarını özelleştirme imkanı sunuyor. Yani Monster Abra serisinin bir modelini satın almaya karar veren kişiler, cihazı satın alırken şirketin izin verdiği ölçüde donanımlarda değişiklik yapabiliyorlar. Tabii ki bu işlem, ücret dahilinde gerçekleşiyor.

Monster, Abra serisinin modelleriyle bütçesi çok fazla olmayan oyunculara yüksek performanslı cihazlar sunmayı hedefliyor. Şirket, bu modellerde cihazların maliyetini düşürebilmek için tasarım konusunda tasarruf yapıyor. Yani Abra serisinin modelleri, genellikle sert plastikten üretilen kasalardan oluşuyorlar.

Ancak bu serideki laptop modellerinin fiyatları göz önüne alındığında laptopların kasasının sert plastikten üretilmesi normal karşılanabilmektedir. Çünkü Monster, belirttiğimiz üzere Abra serisinde de donanım konusunda oldukça iddialı davranıyor.

Monster Tulpar Serisi

Monster laptop almayı düşünen kişiler, genellikle Tulpar serisinin modelleri alınır mı diye merak etmektedirler. Çünkü Tulpar serisi, modelleriyle orta-üst düzey laptop kullanıcılarına hitap ediyor. Bundan dolayı bu serinin modelleri, donanım konusunda teknoloji kullanıcıları için fazlasıyla ilgi çekici geliyorlar.

Monster Laptop Alınır mı - Tulpar Serisi

Monster, diğer serilerinde olduğu gibi Tulpar serisinde de en güncel NVIDIA ve Intel donanımlarını kullanmaya özen gösteriyor. Bunun yanı sıra şirket, Tulpar modellerinde tasarım konusunda da hassas davranıyor. Monster, Tulpar modellerinde daha büyük ekranlar ve geniş klavyeler kullanmayı tercih ediyor. Yani bu serinin Abra serisinden farkı, ekran ve tasarım konusunda ortaya çıkıyor diyebiliriz.

Bunun yanı sıra Monster, Tulpar modellerinde Abra modellerine göre genellikle daha güçlü ekran kartları kullanıyor. İki serinin modelleri arasındaki performans farkı da burada ortaya çıkıyor diyebiliriz. Yani Monster’ın Tulpar serisi hem oyunlarda yüksek görüntü performansı isteyen hem de render gibi güçlü ekran kartı gerektiren işlemler yapacak kişilere hitap ediyor diyebiliriz.

Monster Semruk Serisi

Bazı oyuncular için kullanmış oldukları laptop, büyük önem taşımaktadır. Oyuncular, laptoplarından üst düzey kusursuz bir performans bekleyebiliyorlar. Monster, bu beklentide olan kullanıcılarına Semruk serisinin modelleriyle hizmet veriyor.

Monster, Semruk serisinde kullanıcılarına en üst düzey oyuncu laptopu modelleriyle hizmet veriyor. Bu doğrultuda şirket, diğer serilere göre tasarım konusunda büyük farklılıklar uyguluyor. Semruk serisinin modelleri, alüminyum kasalarla kullanıcılarıyla buluşuyorlar. Bunun yanı sıra bu serinin modelleri, ekran kalitesi konusunda da diğer serilere göre büyük farklılık gösteriyorlar.

Monster, Semruk modellerinde donanım konusunda da kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. Çünkü şirket, işlemci ve ekran kartı konusunda yeni nesil donanımları kullanmayı tercih ediyor. Ayrıca Monster, bu modellerde yüksek kapasiteli RAM ve SSD’ler kullanıyor. Böylece şirket, Semruk serisinde üst düzey performanslar sunan oyuncu laptoplarını kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Monster Markut Serisi

Monster, her ne kadar oyuncu laptoplarıyla ön plana çıksa da sadece oyuncu laptopları üzerine üretim yapmıyor. Şirket, diğer laptop kullanıcılarının ihtiyaçlarını da göz önünde bulunduruyor. Bu doğrultuda Monster, Markut serisinin modelleriyle iş insanlarının ihtiyaçlarına uygun laptop modelleri sunuyor. Bundan dolayı iş bilgisayarı alacak kişiler de Monster alınır mı diye merak edebiliyorlar.

Öncelikle şirketin Markut serisinde diğer serilere göre farklı bir tasarım anlayışı izlediğini belirtmeliyiz. Monster’ın oyuncu laptopları, genellikle siyah ağırlıklı bir tasarıma sahipler. Bunun yanı sıra oyuncu laptopları, kalın ve taşınması zor olabiliyorlar. Bundan dolayı Monster, Markut serisinde iş insanlarını memnun edebilmek adına gri ağırlıklı ve daha hafif bir laptop tasarımı kullanmayı tercih ediyor.

Bunun yanı sıra şirket, donanım konusunda yine oldukça iddialı davranıyor. Monster, Markut serisinde de en güncel ekran kartı ve işlemci modellerini kullanmayı tercih ediyor. Ayrıca şirket, tüm iş insanlarının ihtiyaçlarına hitap edebilmek için yüksek kapasiteli RAM ve SSD kullanıyor. Böylece Monster Markut kullanıcıları, iş hayatlarında gerçekleştirdikleri tüm işlemler için laptoplarını rahatlıkla kullanabiliyorlar.

Monster Huma Serisi

Monster’ın bir diğer iş laptopları ürettiği serisi de Huma olarak karşımıza çıkıyor. Şirket, Markut serisinde yüksek donanımlı laptopları iş insanlarına sunuyor. Bunun yanı sıra Huma serisi ise iş insanlarının ihtiyaçlarına göre çeşitlilik gösteriyor. Yani şirket, bu seride yüksek donanımlı cihazlar sunduğu gibi daha düşük seviyede laptop modellerini de kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Huma serisinin modelleri, oldukça sade bir tasarıma sahipler. Bu sayede iş insanları, laptoplarını diledikleri yerde rahatça kullanabiliyorlar. Ayrıca Monster, taşınabilirliği artırabilmek için bu serinin modellerini ince ve hafif bir şekilde üretmeye dikkat ediyor.

Monster Huma Serisi

Bunun yanı sıra Monster, Huma serisinde daha düşük donanımlı modeller üretiyor. Böylece şirket, uygun fiyatlı laptop modellerini iş insanlarına sunabiliyor. Ancak bu serinin modelleri içerisinde de yüksek donanımlara sahip modeller olduğunu belirtebiliriz. Yani şirket, bu seride tamamen kullanıcılarının ihtiyaçlarına göre hizmet sunuyor.

Monster Laptop Modellerinin Avantajları ve Dezavantajları

Monster laptop alınır mı diye merak eden kişiler için şirketin laptop serilerini bilmek yeterli olmayabilir. Çünkü teknoloji kullanıcılarının karar verme süreçlerine cihazların avantajları ve dezavantajları büyük etki etmektedir. Bundan dolayı Monster laptopların avantajlarını ve dezavantajlarını incelemekte fayda var.

İlk olarak Monster, tüm laptop modelleri için ömür boyu bakım hizmeti veriyor. Yani Monster kullanıcıları, Monster servisleri üzerinden ücretsiz bakım hizmeti alabiliyorlar. Bu bakım hizmetine laptop temizliği ve genel kontrol hizmeti dahil.

Bunun yanı sıra Monster, üretmiş olduğu laptoplarda oldukça iddialı. Bundan dolayı şirket, kullanıcılarına 15 gün koşulsuz iade garantisi veriyor. Yani kullanıcılar, cihazlarına herhangi bir zarar vermedikleri takdirde memnun kalmazlarsa 15 gün içerisinde iade talebinde bulunabiliyorlar. Ayrıca Monster, 30 gün içerisinde ölü piksel sorunuyla karşılaşan kullanıcılarına ücretsiz panel değişimi hizmeti veriyor.

Neredeyse tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi Monster laptoplarda da bazı dezavantajlar mevcut. İlk olarak Monster laptopların birçoğunun sert plastik kasaya sahip olduğunu belirtelim. Bundan dolayı birçok serinin modelleri, çeşitli darbeler karşısında savunmasız olabiliyorlar.

Bunun yanı sıra Monster, işlemci ve ekran kartı sıcaklığı konusunda kullanıcılarını yeterince memnun edemeyebiliyor. Şirketin eski nesil laptopları, normal seviyeden biraz fazla ısınabiliyorlar. Ancak Monster, yeni nesil laptoplarında ısınma probleminin çözüldüğünü belirtiyor. Yine de birçok Monster kullanıcısının yüksek sıcaklıktan şikayetçi olduğunu belirtmeliyiz.

Ayrıca seçmiş olduğunuz Monster laptopa hemen ulaşamama ihtimaliniz oldukça yüksek. Çünkü şirket, tüm modellerden stoklarında yeterince tutmuyor. Bunun yerine Monster, sipariş üzerine kullanıcılarına diledikleri laptopu iletiyor. Bundan dolayı seçmiş olduğunuz Monster laptopa erişebilmek için siparişinizin üzerine bir süre beklemeniz gerekiyor. Monster bu süreyi genellikle 1 hafta ile kısıtlı tutmaya çalışıyor. Fakat bu süre bazı durumlarda 20 güne kadar çıkabiliyor.

Monster Bilgisayar Almak Fiyat Performans Açısından Mantıklı mı ?

Monster bilgisayarlar, oyuncular ve profesyonel kullanıcılar için yüksek performans sunan bilgisayarlar olarak bilinmektedirler. Ancak bu yüksek performansın bir maliyeti olduğu da bir gerçektir. Dolayısıyla birçok teknoloji kullanıcısı, yeni bir bilgisayar alacağı zaman Monster bilgisayar almak fiyat performans açısından mantıklı mı diye merak etmektedir.

Monster bilgisayarların yüksek fiyatları, özellikle en yeni teknolojileri ve güçlü donanımları içermesinden kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte bu bilgisayarlar, oyunlar ve yoğun işlemler gibi zorlu görevler için optimize edilmiştir. Bu doğrultuda Monster bilgisayarlar, genellikle yüksek işlemci hızları, büyük bellek kapasiteleri, yüksek çözünürlüklü ekranlar ve güçlü grafik kartları gibi özelliklerle donatılmıştır. Bu özellikler, oyun performansını ve iş verimliliğini artırırken kullanıcılara sorunsuz bir deneyim sağlar.

Fiyat performans açısından değerlendirildiğinde Monster bilgisayarlar yüksek kalite ve performansı için belirli bir maliyeti göze almanız gerektiğini söyleyebiliriz. Oyunlarla veya yoğun işlemlerle uğraşan bir kullanıcıysanız Monster bilgisayarlar yatırımınızın karşılığını verecektir.

Bu noktada unutulmaması gereken bir diğer nokta da Monster bilgisayarların uzun ömürlü ve dayanıklı olmasıdır. Bu bilgisayarlar, gelecekteki oyunlar ve yazılımlar için ihtiyaç duyulan donanıma sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu da uzun vadede ek bir yükseltme veya değişiklik maliyetiyle karşılaşmadan kullanıcıların performanslı bir deneyim elde etmesini sağlar.

Genel olarak baktığımızda Monster bilgisayar almak fiyat performans açısından genellikle mantıklı bir seçenek olmaktadır. Ancak tabii ki kişisel bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı dikkate alarak karar vermek önemlidir. Eğer oyunlar veya yoğun işlemlerle uğraşıyorsanız ve uzun vadede yüksek performanslı bir bilgisayar arıyorsanız Monster bilgisayarlar sizleri fazlasıyla memnun edeceklerdir.

Monster Oyuncu Ekipmanları Alınır mı?

Monster, günümüzde sadece laptop üretimi yapmıyor. Şirket, bunun yanı sıra oyuncu ekipmanları da üretiyor. Bundan dolayı teknoloji kullanıcıları, Monster tarafından üretilen oyuncu ekipmanları alınır mı diye de merak edebiliyorlar.

Şirket, ekipman konusunda oldukça kapsamlı bir şekilde hizmet veriyor. Yani Monster tarafından üretilen oyuncu klavyesinden laptop soğutucuya kadar birçok ürünü bulmak mümkün. Şirket, bu ürünlerde genellikle fiyat/performans odaklı hizmet vermeye çalışıyor.

Yani Monster, oyuncu ekipmanları konusunda da kullanıcılarına yüksek düzeyde performansı uygun fiyatlarla sunmayı hedefliyor. Nitekim Monster, birçok ürününde başarılı bir iş çıkartıyor diyebiliriz. Çünkü Monster oyuncu ekipmanlarını kullanan kişiler, genellikle kullanmış oldukları ekipmanlardan memnun kalıyorlar.

Bu durumun en büyük etkeni, Monster’ın ürün kalitesi oluyor diyebiliriz. Bunun yanı sıra Monster, her bütçeye uygun oyuncu ekipmanı sunmaya çalışıyor. Böylece Monster oyuncu ekipmanı almak isteyen kişiler, kendi ihtiyaçlarına ve bütçelerine hitap eden ekipmanları kolaylıkla bulabiliyorlar.

Ancak yine de Monster oyuncu ekipmanı alınır mı sorusunun cevabını ürün bazlı vermek gerekiyor. Örneğin şirketin üst seviyedeki oyuncu mouse modelleri, yüksek düzeyde performans gösteriyorlar. Bunun yanı sıra giriş seviyesi için üretilen mouse modelleri ise beklenenin altında performans verebiliyorlar. Bundan dolayı Monster oyuncu ekipmanı tercihinde bulunurken seçilen ürün üzerinden değerlendirme yapmak gerekiyor.

Genel Değerlendirme

Monster, fiyat/performans odalı laptop ve bilgisayar ekipmanı arayan kişileri genellikle memnun etmeyi başarıyor. Fakat Monster ürünlerini satın almayı düşünüyorsanız bu noktada ürün odaklı değerlendirme yapmanız gerekiyor. Örneğin şirket, belirtmiş olduğumuz üzere Abra serisinde tasarım üzerinde durmak yerine güçlü donanımlar kullanmayı tercih ediyor. Bundan dolayı tasarım sizin için çok büyük önem taşıyorsa Abra serisinin modelleri sizleri hayal kırıklığına uğratabilir.

Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için seçmiş olduğunuz Monster modeli hakkında araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. Sizler için hazırlamış olduğumuz rehberimizde, Monster laptop serileri hakkında detaylı bilgilere yer verdik. Böylece rehberimizi inceleyerek Monster laptop modelleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra Monster tarafından üretilen oyuncu ekipmanlarına da değindik. Sizler için Monster ürünlerini yakından incelemiş olduğumuz rehberimiz burada sona eriyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.