Microsoft Office için Yeni Tasarım Kullanıma Sunuldu!

Microsoft, yeni projeler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bilindiği üzere şirket, geçtiğimiz aylarda Office programlarının Windows 11’e uygun olacak şekilde güncelleyeceklerini açıklamıştı. Bu güncellemenin içerisinde tasarım değişikliği de mevcuttu. Microsoft, Windows 11’i kullanıma sunmasından sonra kullanıcılarını daha fazla bekletmeden Office için yeni tasarım güncellemesini de yayınladı.

Şirket, yayınladıkları güncellemeyi bir duyuru ile açıkladılar. Yapılan duyuruda, güncellemenin detaylarına ilişkin açıklamalar da mevcut.

Yeni Office Tasarımını İlk Olarak Windows 11 Kullanıcıları Kullanacak!

Bilindiği üzere Microsoft, geçtiğimiz aylarda Windows 11 için Office uygulamalarının güncelleneceğini açıklamıştı. Güncelleme içeriğiyle alakalı net bilgiler mevcut değildi. Fakat birçok kişi şirketin, tasarım anlamında bazı yenilikler yapacağını düşünüyordu. Bunun en temel sebebi Microsoft’un Windows 11 ile tasarımsal yenilikler yapması olmuştu.

Nitekim bu düşüncedeki kişiler, haksız çıkmadılar. Çünkü Microsoft, Office uygulamalarının tasarımlarında bazı yenilikler yapacaklarını doğruladı. Bunun üzerine şirket, yaptığı yeni bir duyuruyla birlikte güncellemenin Windows 11 kullanıcılarına dağıtıldığını açıkladı.

Microsoft, Windows 11’de olduğu gibi yeni Office tasarımında da daha sade bir tasarım yaratmayı hedefledi. Yenilenen Office tasarımında çok büyük farklılıklar bulunmuyor. Ancak şirket, özellikle pencere çerçevesi üzerinde birkaç değişiklik yaptı. Bunun yanı sıra Microsoft, Office programlarının Windows 11 ile gelen Mika efekti ile uyumlu olmaları için de çalıştıklarını açıkladı.

Araştırmacılar, yeni Office tasarımını sadece Windows 11 kullanıcılarının kullanabileceğini söylüyorlardı. Ancak Microsoft, Windows 10 kullanıcılarının da güncellemeyi alacaklarını açıkladı. Fakat Windows 10 kullanıcıları ile Windows 11 kullanıcılarının alacağı güncelleme aynı olmayacak. Windows 10 kullanıcıları için yayınlanan güncellemede Mika desteği bulunmayacak.

Yeni Office Tasarımını İlk Olarak Windows 11 Kullanıcıları Kullanacak!

Bunun yanı sıra Microsoft, güncelleme önceliğinin Windows 11 kullanıcılarında olduğunu belirtiyor. Microsoft Office programlarının son sürümünü kullanan Windows 11 kullanıcıları, güncellemeye erişmeye başladılar. Ayrıca şirket, yakın zamanda Office kullanan tüm Windows 11 kullanıcılarının güncellemeye erişebileceğini belirtiyor.

Windows 10 kullanıcılarının ise biraz daha beklemeleri gözükecek gibi duruyor. Şirket, Windows 10 kullanıcıları için de güncellemeyi dağıtmaya başladı. Bazı Windows 10 kullanıcıları, güncellemeye erişmeye başladıklarını belirtiyorlar. Bunun yanı sıra Microsoft, bu güncellemenin tüm Windows 10 kullanıcılarına yayılmasının biraz zaman alacağını belirtiyor.

Sizler Microsoft Office için geliştirilen yeni tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Microsoft, yeni tasarımla kullanıcılarını memnun etmeyi başarabilecek mi? Sizler de yeni Microsoft Office tasarımı hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.