Microsoft Lists Tüm Kullanıcılar için Test Edilmeye Hazır!

Microsoft, Dünya’nın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Şirket, kurulduğu günden bugüne çeşitli hizmetler ile kullanıcılarıyla buluşuyor. Microsoft tarafından geliştirilen uygulamalarının genelde iş sektörüne hizmet ettiğini söylesek yanlış olmayacaktır. Microsoft Lists, temel olarak iş sektörüne hizmet eden uygulamalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Merakla beklenen Microsoft Lists hizmetinin yeni sürümü, yapılan yeni duyuruyla birlikte tüm kullanıcılar test edilmeye hazır!

Microsoft Lists, kullanıcılarına yapacakları işleri düzenleyebilecekleri bir alan üzerinden hizmet veriyor. Bu noktada bu hizmetin oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Microsoft, yaptığı yeni duyuruyla birlikte hizmetin yeni sürümünün test sürecini tüm kullanıcıları için başlattığını duyurdu.

Şirket, ilk etapta 200.000 kişiye deneme hakkı sunacaklarını açıkladı. Uygulamayı denemek için size özel bir Microsoft hesabınız olması gerek. Ayrıca uygulamayı deneyebilmek için test sürecine kayıt olmanız gerekiyor.

Microsoft’un dediğine göre yeni tasarım, eski Lists’in tasarımı temel alınarak oluşturuldu. Bunun yanı sıra tasarımda yapılan bazı yenilikler de mevcut. Bu yenilikler, sekmeli görünüm ve geliştirilmiş görsellik özellikleri olarak karşımıza çıkıyorlar. Microsoft tarafından kullanıma sunulan deneme sürümü, bazı özelliklerden arındırılarak kullanıcılarla buluştu. Yapılan açıklamada belirtilenlere göre deneme sürümü ile uygulamanın tam sürümü arasında bazı önemli farklılıklar mevcut.

Bunun yanı sıra eğer deneme sürümüne katılırsanız bazı depolama kısıtlamaları ile karşılaşacağınızı da söyleyelim. Fakat bu kısıtlamalar, ilk etapta çalışmalarınızı çok etkilemeyecektir. Çünkü Microsoft tarafından yapılan planlamaya göre 2000 içerik içeren 50 tane liste oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca listelerinize 200MB boyutunda fotoğraf, video veya dosya yükleyebiliyorsunuz.

Lists’in 2020 yılında kullanıma sunulduğunu düşünürsek uygulama, henüz çok yeni diyebiliriz. Uygulamanın ilk olarak amaçladığı şey, iş arkadaşlarınız için liste yapmak, düzenlemek ve paylaşmaktı. Microsoft daha sonra kullanıcıların çeşitli ihtiyaçları için çeşitli hazır şablonlar geliştirdi.

Microsoft Lists’in Kullanım Alanları

Eğer daha önce bir planlama uygulaması kullandıysanız, Lists sizin için tanıdık gelecektir. Takvimler arası geçiş sistemi, şebeke sistemi ve işinizi görüntülerken özel bir düzen, çeşitli planlama uygulamalarının da sahip olduğu özellikler olarak ön plana çıkıyorlar. Bu özellikler, potansiyel çalışanlarınızın takibini yapma ve web sitenizdeki içeriği düzenli tutmak başta olmak üzere çeşitli kolaylıklar sağlıyorlar.

Bu özelliklere sahip olan Microsoft Lists hizmetinden yararlanmanız için iş sahibi olmanıza gerek yok. Küçük bir topluluğunuz, başvurduğunuz işler veya herhangi bir tarifi bile düzenli olarak tutup takip etmek isterseniz, uygulamayı kullanabilirsiniz. Hali hazırda Microsoft Lists, test edilmeye hazırken sizler de test sürecine kaydolarak uygulamayı deneyebilirsiniz.

Sizler Microsoft Lists hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Microsoft, eklediği yeni özellikler ile Lists hizmetini yaygınlaştırmayı başarabilecek mi? Sizler de Microsoft Lists hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.theverge.com/2022/2/1/22913011/microsoft-lists-preview-personal-accounts

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İngiliz dilbilimi okuyan ve oyun oynamaya bayılan bir teknoloji meraklısı.