Lüleburgaz Güneş Enerjisi ile Kesintisiz Güç Sunacak!

Kırklareli’ne bağlı Lüleburgaz, güneş enerjisi kullanılarak yapılacak oldukça faydalı bir gelişme duyurdu. Bu gelişmeye göre, Edirne Bayırı’nda bulunan telsiz vericileri, güneş panelleri sayesinde kesintisiz iletişim sağlayabilecek!

Yapılan bu iyileştirme ile kesintisiz iletişim sağlanacak. Özellikle acil durumlarda itfaiye, zabıta ve emniyet birimleri elektrik kesintilerinde iletişim sorunu yaşamamış olacak. Aynı zamanda deprem gibi doğal afet durumlarında acil yardım ve yetkili birimler arasındaki iletişim kesintisiz olarak sağlanacak.

Lüleburgaz Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak gerçekleşecek çeşitli geliştirmeler önümüzdeki dönemde sunulacak.

Lüleburgaz güneş enerjisi kullanmak için oldukça verimli bir bölge. Bölgede yılın 8 ayı güneş enerjisinden verim almak mümkün. Bu nedenle güneş enerjisi projeleri için son derece elverişli.

Bu projelerin ilki de güneş enerjisi panellerinin yerleştirilmesi ile birlikte sunulmuş oldu. Bu sayede oldukça çevreci bir şekilde iletişim kesintilerinin önüne geçildi.

Luleburgaz-Belediyesi-Gunes-Panelleri-ile-kesintisiz-iletisim-sunacak
Güneş Panelleri

Yenilenebilir Enerji Yaygınlaştırılacak!

Lüleburgaz Belediyesi güneş panelleri ile geliştirdiği bu sistem sayesinde bir ilki gerçekleştirdi. Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, yenilenebilir enerji konusunda gerçekleşen çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti.

Aynı zamanda gerçekleştirilen bu uygulamanın pilot uygulama olduğunu hatırlattı. Buna ek olarak yenilenebilir enerji kaynaklarını gelecekte daha da yaygınlaştırmak için çalışmaların sürdüğünü de ifade etti.

Yaşadığımız dönemde yenilenebilir enerji kaynakları oldukça önemli. Bu konuda yapılan çalışmaların birçok örneği karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda yapılan bu çalışmalar ile çevreye verilen zarar da minimuma iniyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarının örneklerini çoğaltmak büyük önem arz ediyor.

Bu tip çalışmaların diğer belediyeler ve işletmeler içinde örnek olması geleceğimizin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Çevreye verdiğimiz zararın en düşük seviyeye inmesi hepimizin geleceği için büyük bir adım.

Yenilenebilir enerji uygulamaları oldukça fazla sayıda seçenek sunuyor. Bunların başında güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi geliyor. Aynı zamanda bu teknolojiler oldukça kolay bir şekilde uygulanabiliyor. Güneş enerjisi örneklerini günlük hayatta dahi görüyoruz.

Gün içerisinde trafik ışıklarında ve bazı sokak lambalarında bile güneş ile elektrik enerjisi sağlanıyor. Böylece paneller sayesinde, herhangi bir ek elektrik enerjisine gerek duymadan doğrudan güneş ile bu cihazların çalışması sağlanıyor.

Çevre konusunda hassasiyet temelinde geliştirilen bu tip uygulamalar gelecek dönemde daha fazla karşımıza çıkacaktır.

Sizler yenilenebilir enerji kaynakları hakkında neler düşünüyorsunuz? Bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.