LG Wing Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı

Geçtiğimiz haftalarda LG’nin yeni bir telefon üretimi peşinde olduğu ortaya çıkmıştı. Aslında dedikoduları uzun zamandır etrafta olsa da, 14 Eylül tarihinde LG Wing adlı cihaz resmiyete kavuştu. LG Wing çıkış tarihi ve fiyatı hakkında ise bilgiler duyuruldu.

Samsung Galaxy Z Fold2, Lenovo ThinkPad X1 Fold gibi çeşitli katlanabilir cihazların revaçta olduğu bu dönemde benzer bir ürün de LG’den geldi. Explorer Project (Kaşif Projesi) başlığı altında çeşitli ürünler sunacağını belirten şirketin ilk cihazı ekranı kaydırılabilen bir akıllı telefon oldu.

Cihaz gerçekten oldukça ilginç bir tasarıma sahip. Ürünün içine gömülü bir mekanizma sayesinde, üstteki ekran kaydırılabiliyor ve döndürülebiliyor. Okuyarak anlaşılması zor olan bu yapıyı anlamanın en iyi yolu cihazın tanıtım videosunu izlemek oluyor.

LG Wing Özellikleri

Cihazda, tasarımı ve yapısından dolayı iki ekran bulunuyor. Büyük ve döndürülebilen ekranın boyutu 6.8 inç ve FHD+ POLED görüntü kalitesine sahip. Döndürüldüğünde ortaya çıkan küçük ekranın ise 3.9 inçlik bir boyutu bulunuyor.

lg-wing-pop-up-kamera
Resim: LG

LG Wing’de işlemci olarak Snapdragon 765G kullanılıyor. Ayrıca cihazda 5G desteği de mevcut. Bellek olarak ise 8GB bir RAM kullanılıyor. Depolama kapasitesinin ise dünya genelinde 128GB iken Kuzey Amerika ülkeleri için 256GB olduğu belirtiliyor. Batarya kapasitesi ise 4.000 mAh olarak açıklanıyor.

Cihazın arkasında 3 adet kamera yer alıyor. Geniş açılı 64MP bir kameranın yanında 13MP ve 12MP iki adet ultra geniş açılı kamera bulunuyor. 12MP ultra geniş açılı kameranın Gimbal Motion denilen bir özelliğe sahip. Bu sayede kayıt yaparken kameranın gördüğü açıyı, ekranda çıkan kumanda ile telefonu döndürmeden ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca cihazda ön kamera olarak 32MP bir Pop-Up kamera bulunuyor

Bunların haricinde cihazda ekran içine gömülü bir parmak izi okuyucusu bulunuyor. Ayrıca kamerada Time Lapse, ağır çekim, 4K modu gibi çeşitli seçenekler de mevcut.

Cihaz su sıçramaları, yağmur, toz, nem ve benzeri olaylara karşı dayanıklı olarak geliştiriliyor. LG Wing’in en önemli özelliklerinden birisi ise aynı anda birden çok görev yapabilme (İng. multitasking) kapasitesi oluyor. Tanıtım videosunda oldukça bol gösterilen bu özellik sayesinde, oyun oynarken iki ekrandan faydalanabiliyor, video izlerken veya haritaya bakarken mesajlaşabiliyor ve daha bir çok görevi eş zamanlı olarak gerçekleştirebiliyorsunuz.

LG Wing Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Cihazın Amerika çıkış tarihi olarak 15 Ekim günü gösteriliyor. Ürünün fiyatı ise 999 dolar olarak piyasa sunuluyor. Ürünün dedikoduları ortalıkta dolaşırken bu fiyattan oldukça yüksek bir fiyatta satılacağı düşünülüyordu. Fiyat açısından kullanıcıları çok da üzmeyen cihazın, dünyanın geri kalanında ne zaman satışa sunulacağı konusunda henüz bir açıklama bulunmuyor. Ülkemize giriş yapıp yapmayacağı henüz belli olmayan ürünün Türkiye fiyatının 7700 lira+vergiler olarak belirleneceği düşünülüyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.