LG Wing Çift Ekranlı Yeni Telefon Sızdırıldı

Uzun süredir LG’nin yeni bir telefon çıkaracağına dair söylentiler dolaşıyordu. Kanat (İng. Wing) kod adına sahip bu telefonun, hareket edebilen, çift ekranlı bir telefon olacağı hakkında dedikodular ortaya çıkmıştı. Bütün bunların ardından LG Wing çift ekranlı yeni telefon ile ilgili bir video sızdırıldı.

Kısa süren videoda gözüktüğü üzere LG Wing’in ekranları yan da dönebiliyor.

Video: Android Authority

Videodaki sürücümüz telefonundan hem navigasyon uygulamasını kullanıyor hem de yan döndürüğü ikinci ekranından müzik ayarlarını yapabiliyor. Bunun üzerine bir de çağrı geldiğinde navigasyon ekranından hiç çıkmadan çağrısını yanıtlayabiliyor.

LG Wing, bu gibi durumlar için oldukça kullanışlı olacak bir cihaza benziyor. Örneğin bir yandan film veya dizi izlerken, diğer ekranda bir arkadaşınızla mesajlaşmak veya izlediğiniz içerikle ilgili bir Tweet atabilmek mümkün gibi gözüküyor.

Çift ekran özelliği en çok da oyuncuları sevindirecek gibi gözüküyor. İkinci bir ekran sayesinde, akıllı telefon bir anda taşınabilir bir oyun konsoluna dönüşebilir. Henüz ekranların nasıl kullanılacağı hakkında kesin bir bilgi verilmese de bu tahminlerin gerçekleşmesi, ürünün tercih edilmesini oldukça kolaylaştırabilir.

Bu videodaki cihazın, son sürümüne oldukça yakın olduğu, yani çıkış süresinin gittikçe yaklaştığı tahmin ediliyor. Henüz ne fiyat ne de çıkış tarihi konusunda net bir bilgi var ancak ürünün ekim-kasım aylarında tanıtılması ve gelecek sene piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Fiyat konusunda, belki rakibi olabilecek Samsung Galaxy Z Fold 2 gibi yan dönmese de, etiket olarak benzerlik gösterecekleri hatta belki de Wing’in fiyatının daha fazla olabileceği düşünülüyor.

LG Wing Özellikleri

LG Wing yeni çift ekranlı telefon için kullanılacak işlemcinin, şirketin bir diğer telefonu olan LG Velvet’da da kullanılan Snapdragon 765 olması bekleniyor. Bu sayede LG Wing, 5G desteği alabilir. Ancak bunun dışında herhangi bir tahmin yapılamıyor. Telefonun sıra dışı bir yapıya sahip olması kullanılacak batarya, hafıza gibi donanımları öngörmeyi oldukça güçleştiriyor.

lg-cift-ekranli-telefonu
Resim: Android Authority

Telefon çift ekranlı ve hareket edebilir bir yapıya sahip ancak anlaşıldığı üzere rakipleri gibi katlanabilir bir telefon olarak piyasaya sürülmeyecek. Her ne kadar bu işlevi oldukça kullanışlı olsa da, katlanabilir olması kullanışlılık açısından belki de yeni bir çağ açabilir.

Bu son çıkan video ile LG Wing’e olan merakımız iyice arttı. Ancak belirttiğimiz gibi, videonun çıkması ürünün çok yaklaştığının bir göstergesi olabilir.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.