LG Wing Tanıtım Tarihi Resmen Duyuruldu

Son günlerde oldukça sık konuşulan ve LG Wing kod adına sahip olan cihazın tanıtım tarihi duyuruldu.

Konuyla ilgili kısa bir video yayınlayan LG, “Keşfedilmemişi Keşfet” isimli bir başlık kullandı.

Keşfedilmemişi keşfedersen,
Hayat beklenmedik şekilde güzelleşir

Videoda oldukça bariz bir şekilde LG Wing görülse de, şirket henüz bir isim paylaşmadı. Yapılan duyuruda cihazdan “Kaşif Projesi” (İng. Explorer Project) olarak bahsedildi.

Explorer Project’deki cihazın, kullanıcıların çeşitli kullanım ihtiyaçlarına bir yanıt olarak sunulduğunu ve bu cihaz ile mobil telefon piyasasına bir heyecan getirmek istedikleri belirtildi. Üstelik yeni deneyimler sağlayacağına da vurgu yapıldı.

LG bu duyuruda, Universal Serisi adını verdikleri ve kullanıcıların yaşam tarzlarına odaklanacakları bir telefon dizisi adı açıkladı. Bu cihazlardan biri olan LG Velvet çift ekranla kullanabilen bir telefondu. LG bu seriyle farklı tasarımlara ve farklı kullanıcılara odaklanıp daha önce görmediğimiz türde cihazlar piyasaya sürebilir. Wing adıyla bildiğimiz LG Explorer Project’in de bu serinin bir üyesi olarak tasarlandığı duyuruldu.

lg-wing-tanitim-tarihi
Resim: LG

LG bazı şirketlerle ortaklaşa çalıştığını da belirtti. Bunlardan en önemlileri Qualcomm ve NAVER şirketleri oluyor.

Qualcomm ile yapılan işbirliği sonucu, telefonun yüksek hızlı ve güçlü performans gösteren bir işlemciye sahip olacağı belirtiliyor.

NAVER şirketi ile yapılan çalışmalar sonucu yeni bir Whale tarayıcı sürümü, Explorer Project’e dahil oluyor. Ortaya sunulan cihaz farklı bir tasarıma sahip olduğu için, özel ve optimize edilmiş bir tarayıca sahip olması, telefonun kullanımındaki verimi artırabilir gibi gözüküyor.

Bunun haricinde, Rave, Tubi ve Ficto gibi yayıncı şirketlerle birlikte çalışan LG, video izleme deneyimi hakkında da telefonu geliştirmişe benziyor.

Samsung’un yaptığı etkinlikte tanıttığı ve yüksek fiyatıyla ülkemizde tepki çeken Galaxy Z Fold2’ye benzer, sıradan olmayan bir tasarıma sahip olan LG Wings ile şirket, telefon piyasasına sağlam bir dönüş yapmak istiyor.

LG Wing Tanıtım Tarihi

Ürünün duyurulacağı tarih için, videoda da belirtildiği gibi, 14 Eylül gösteriliyor. Kore saatiyle 23:00’de yayınlanacak olan etkinlik, Türkiye saatiyle 17:00’de gerçekleşecek. Detayların ise LG Mobile Facebook ve Youtube sayfasından verileceği söylendi.

Yeni tanıtılacak ürün hakkında oldukça çok soru birikti. Kod adı Wing olan cihaz, başka bir isimle mi piyasaya sürülecek? Yana doğru açılan tasarımlı bu telefonun fiyatı ne kadar olacak? Rakibi olan Galaxy Z Fold2’nin 20.000 Türk lirasını satıldığı düşünülünce, ülkemizde de benzer bir fiyata mı sahip olacak? Daha da önemlisi ülkemizde satışa sunulacak mı? Tüm bunların cevabını alabilmek için 14 Eylül tarihini iple çekiyoruz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.