Lenovo Legion Y90 Çıkış Tarihi Duyuruldu

Lenovo tarafından geliştirilen yeni oyuncu telefonu Legion Y90 için resmi çıkış tarihi sonunda ortaya çıktı. Birçok amiral gemisi gibi Lenovo Legion Y90 da çok yakında karşımıza çıkacak.

Oyuncu telefonları genellikle yüksek performansları ile göz dolduruyor. Lenovo Legion Y90 da bu telefonlardan pek farklı sayılmaz. Henüz tüm özelliklerini öğrenemesek de ortaya çıkan birkaç detay oyuncuları heyecanlandırmaya yetecek gibi gözüküyor.

Lenovo Legion Y90, 144Hz ekran yenileme hızı desteğiyle oyuncuların karşına çıkıyor. 6.92 inç boyutundaki AMOLED ekranında 720Hz dokunmatik örnekleme hızı bulunduğunu da belirtmekte fayda var. Yenileme ve örnekleme hızı ile oyun konusundaki performansı fazlasıyla destekleyeceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Buna ek olarak ekran cihazın ekranında HDR desteği olduğu da ifade ediliyor. HDR içerikleri telefon üzerinden görüntülemek ve deneyimlemek, rakiplerine kıyasla büyük bir avantaj sunacak demek yanlış olmayacaktır. Telefonun ekran özellikleri için de aynı yorumu yapmak mümkün.

Lenovo Legion Y90 Çıkış Tarihi Çok Yakın

Lenovo’nun yeni telefonu hakkında ortaya çıkan tek özellikler ekran için geçerli değil. Aynı zamanda oyuncuların önemli bir sorunu olan ısınma problemini çözecek bir tasarım da üründe yer alıyor.

Lenovo, Legion Y90 modelinde bir soğutma sistemi kullanmayı da tercih etmiş. Çift motorlu bu sistem soğutma işlemini hava yoluyla gerçekleştiriyor. Sıvı soğutmalı sistemlere alternatif olan bu yöntem, telefon gibi küçük cihazlarda daha iyi bir seçenek.

Lenovo, soğutma sistemi hakkında pek bir bilgi sunmayı tercih etmiyor. Yine de bir Lenovo çalışanı Weibo üzerinden ürünün performansını sergileyen bir görsel paylaştı. Bu görsel soğutma sisteminin başarısını gösteriyor. Telefonun 120FPS’in üstünde bir performans sergilerken 40 derece ısının altında kaldığını gösteriyor. Ayrıca paylaşımı yapan çalışan, yarım saatlik oyun süresinde bile telefonun ısınma sorunu yaşamadığını dile getiriyor.

lenovo-legion-y90-sogutma

Ekran özellikleri ve çift motorlu hava soğutmalı sistemi ile Lenovo Legion Y90 modelinin çıkış tarihi 1 Ocak olarak ifade ediliyor. Yeni yılın ilk gününde kullanıcıların karşısına çıkacak olan cihazın Türkiye’ye direkt gelip gelmeyeceği konusunda resmi bir bilgi şimdilik mevcut değil.

Bunun haricinde ürünün fiyatı ve diğer özellikleri de tanıtım gününde ortaya çıkacak. Ancak, bir oyuncu telefonu olmasından kaynaklı ürünün güçlü donanım özelliklerine sahip olacağını tahmin etmek zor değil. Hatta, çip olarak son dönemin gözde isimlerinden Snapdragon 8 Gen 1 kullanacağı da tahminler arasında yer alıyor.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/lenovo_legion_y90_display_specs_launch_date-news-52429.php

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.