League of Legends İsim Nasıl Değiştirilir?

League of Legends (LoL) çevrimiçi oyunlar arasında uzun yıllardır Türkiye’de ve Dünyada popüler olan bir oyundur. Öyleki Lol oyuncuları, oyunu öğrenip oynamaya başladıktan sonra bağımlı hale gelebiliyorlar. Oyun, seneler içerisinde pek çok değişiklik geçirmiştir. Bu değişiklikler içerisinde yeni şampiyonların tanıtılması, harita güncellemeleri ve oyuncularını şaşırtarak birçok güncelleme mevcuttur. Size rehber olacak bu yazıda League of Legends isim nasıl değiştirilir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

League of Legends oyuncuları, oyuna gelen güncellemelerle beraber dönem dönem oyunlarına tekrar geri dönerler. Oyun güncellemeleri ve oyunun kesintisiz tasarımı oyuncuların her defasında aynı heyecan ve merakla geri dönmesine imkan tanır.

League of Legends tasarımcıları oyuna ara vermiş , takımlarını değiştirmiş veya yeni başlangıç yapmak isteyen oyunculara çeşitli imkanlar tanır. Yazımızda ele alacağımız konu olan League of Legends isim değiştirme süreci oyunun tanıdığı imkanlardan bir tanesidir.

League of Legends Nedir?

League of Legends, 27 Ekim 2009 tarihinde Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir video oyunudur. Riot Games, 2012 yılında Türkiye sunucularını işleve soktu. Bu yıldan itibaren oyuncuları, oyunu Türkçe oynama imkanına sahip oldular. Aynı zamanda oyun tamamen yerelleştirip Türk kullanıcılarına özel ödeme imkanları verildi.

Çok oyunculu oyun moduna da sahip olan LoL, takım odaklı bir strateji oyunudur. Aynı zamanda uzun yıllardır tüm dünyada en popüler oyunlardan bir tanesidir. Oyun serüveninde oyuncular şampiyonlarını güçlendirmek için uğraşır. Ancak her şeyden önce oyunu kazanmak için oyuncuların rakip takımın merkezini olabilecek en erken şekilde işgal etmeleri gerekir.

Bunu yaparken bütün takım aynı zamanda kendi üstlerini korumak zorundadır. Bir başka deyişle oyuncular aynı zaman zarfında şampiyonlarını güçlendirmek, üstlerini korumak ve rakip takımın üstünü ele geçirmekten sorumludur. Bütün bunları yapmak bireysel olarak çok zordur ancak takım arkadaşları ile koordine olmak ve iyi stratejiler geliştirmek oyunu kazanmanızı sağlayacaktır.

League of Legends’da 140’tan fazla şampiyon bulunmaktadır. Şampiyonlarının hepsinin farklı yetenekleri, özellikleri ve hayat hikayeleri vardır. Şampiyonların hayat hikayelerini okuduğumuzda yetenekleriyle ilişkili olduklarını görürüz. Şampiyonların özelliklerinin içinde çok çeşitli yeteneklere sahip olan karakterler mevcut. Oyununuzu keyifli bir hale getirmek için şampiyon seçimleri oyunu oynamak kadar eğlencelidir.

Kolay gibi gözüken oyun; şampiyon özellikleri, şampiyon eşyaları, oyun içindeki haritalar gibi ayrıntılarla eğlenceli bir hal alır. Öyle ki oyuncular uzun süren oyunlarının ardından hız kesmeden yeni oyunlar açmak için heyecanlanırlar.

League of Legends Nasıl Oynanır?

Oyun ayrıntılarına geçecek olursak oyunun kaderini ve sizin oyun zevkini en fazla etkileyecek olan şey şampiyon özellikleridir diyebiliriz. Bu yüzden oyunda yer alan karakterleri iyi bir şekilde tanımanız oldukça önemlidir. Oyun stili ve yeteneği ne olursa olsun LoL’de her oyuncuya uygun bir şampiyon mutlaka vardır. Kısa denemeler ve iyi bir araştırma ile sizin için en uygun hikaye ve yeteneğe sahip olan şampiyonu seçebilirsiniz.

Oyunda sizi temsil edecek ve en başarılı olacağınız şampiyonu bulduktan sonra oyun içinde uzun süre hayatta kalabilmek ve takım arkadaşlarına yardım edebilmek için güçlü olmanız gerekir. Şampiyonunu oyunda güçlendirmek için iki seçeneğiniz mevcut. Bunlardan birisi seviye atlamaktır.

Oyuncular seviye atlamak için düşmanlarının üzerinden ve oyun içinden kazanılan deneyimlerden yararlanır. Seviye atlamak aynı zamanda oyun başında seçilen şampiyonun yeni yeteneklerinin açılmasına olanak sağlar. Oyun içerisinde eşya satın almak şampiyonların güçlenmesi için verilen ikinci seçenektir.

League of Legends Nasıl Oynanır

Oyun başlarken takım arkadaşlarınızla beraber kendi üstünüzde yer alırsınız. Bu üst, oyun boyunca takım arkadaşları ile beraber korumanız gereken bir kaledir. Aynı zamanda eşya satın alabileceğin ve can doldurabileceğin bir sığınaktır. Öldüğünde kendinizi tekrar bu sığınakta bulacaksınız. Oyun sırasında üste geri dönmek gerektiğinde müsait bir oyun alanında “B” tuşuna basmak gerekir. Diğer bir seçenek ise şampiyonun yürüyerek kısa yol olmadan geri gitmesidir.

Oyuna başlar başlamaz üstten çıkınca alt, orta, ve üst koridorla karşılaşacaksınız. Şampiyon, oyun sahasında rakip üste gitmek için bu yollardan birinden devam etmelidir. Bütün bu kararları alırken takım arkadaşlarınızla haberleşmeyi unutmamalısınız. Son olarak bu koridorların arasında orman isimli bir bölge daha yer alır. Ormanda farklı güçlere sahip canavarlar vardır.

Rakip üstünü ele geçirmek için öncelikle rakibi koruyan rakip kulelerin yok olması gerekir. Bu nedenle haritadaki koridorlarda yer alan kuleler rakip üstünden önce savaşmanız gerekecek yerlerdir. Kulelerin gücü hafife alınamayacak kadar çoktur. Tüm bunların aynını aynı zaman içerisinde takım arkadaşlarının ve rakip takımın da yapacağını unutmayın.

League of Legends İsim Nasıl Değiştirilir?

League of Legends’da diğer oyunlarda olduğu gibi gerçek isminizi kullanmak zorunda değilsiniz. Seçeceğiniz ismi League of Legends dünyasında sihirdar adı olarak kullanabilirsiniz. League of Legends’da her oyuncunun kendine özgü bir kullanıcı adı vardır. Oyuncuların takma adları bu kullanıcı adlarıdır. Yazımızın devamında League of Legends isminizi değiştirmek için neler yapmanız gerektiğini adım adım inceleyelim.

Birçok oyunda olduğu gibi League of Legends’in de oyun paraları üzerinden döndüğünü unutmayın. Bu yüzden oyunda belirli bir miktarda “mavi öz” yada “RP” sahibi olmanız gerektiğini unutmayın. Bunun için oyun içerisindeki mağazaya tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada hesapla ilgili işlem yapabileceğiniz “Hesap” butonunu tıklayın.

Çıkan sayfada “Sihirdar Adı Değiştir” butonuna tıklamanız gerekir. Sunulan seçenekler arasında mavi öz veya RP karşılığında isim değişikliği yapabilirsiniz. Çıkan sayfada değiştirmek istediğiniz ismi girin. Yeni sihirdar isminizin oyunu açıp kapattıktan sonra aktif olacağını unutmamanız gerekiyor.

League of Legends Rp Nasıl Alınır?

LoL’de oyuncular nakit para ile şampiyon, şampiyon kostümleri ve eşyaları alınabilir. Bunun yanında Riot Points almak ve hesap değişikliği yapmak için de nakit para ile alışverişe ihtiyaç duyulur. Oyun sırasında kullanmak için Rp’lerinizi oyun içindeki mağazadan satın alabilirsiniz.

Oyun mağazasındaki “satın al” seçeneğine bastığınızda dört farklı seçenek ile satın alabileceğinizi görürsünüz. Bu seçeneklerden birisi banka kartı ile satın al seçeneği olacaktır. Diğer seçenekler mobil ödeme, Riot pin ve kodlar ile al seçeneğidir. Son seçenek ise PayPal ile satın alma seçeneğidir.

League of Legends Mavi Öz Nasıl Kazanılır?

League of  Legends’da mavi öz kazanmanın birden fazla seçeneği vardır. Günümüzde bütün online oyunlarda para oldukça önemlidir. League of Legends’da ise sekizinci seviyeden sonra değer görmeye başlayan para, mavi öz olarak kullanılmaktadır.

Şampiyon her level atladığında oyun, oyunculara bir adet kapsül verir. Verilen bu kapsüllerin içinden mavi öz çıkar. Oyun içerisinde geçireceğiniz vakit ve atlayacağınız her seviye size mavi öz olarak geri dönecektir. Kapsülün içinden mavi öz çıkmadığı zamanlarda şampiyon çıkar. Bu durumda ise hediye edilen şampiyon bozulup mavi kapsül elde edilebilmektedir. Rastgele açacağınız şampiyon kristalleri size mavi öz kazandıracaktır.

Bir diğer seçenek ise oyun içerisinde oyunculara düzenli olarak verilen çeşitli görevlerden kazanmaktır. Bu verilen görevleri düzenli olarak takip etmek ve yerine getirmek size hızlı bir şekilde mavi öz kazandırır. Mavi öz kazanmanın son yolu ise oyun içerisinde yer alan” izle kazan” seçeneğidir.

League of Legends İsim Takası Nasıl Yapılır?

League of Legends İsim Takası Nasıl Yapılır
  • İlk yapmanız gereken şey League of Legends internet sitesinin destek bölümüne girmek olmalıdır.
  • Açılan sayfada bilet butonuna tıklamanız gerekir.
  • Karşınıza “Bir Talep Gönder” başlığı çıkacaktır.
  • “Hangi konuda yardıma ihtiyacın var?” seçeneğini “Hesap Yönetimi, Veri Talepleri veya Hesap Sildirme” şeklinde seçmeniz gerekir.
  • Açılan yeni seçme butonunda “kullanıcı adı takası yapmak istiyorum” gibi bir açıklama yazın. Daha sonra değiştirmek istediğiniz LoL hesap bilgilerinizi yazın. Bu sırada mavi öz paranızın hangi hesaptan çekilmesini istediğinizi mutlaka yazın.

Eğer bilgileriniz eksiksik bir şekilde girildiyse 2 gün içerisinde isim takas etme işleminiz gerçekleşecektir.

League of Legends’da Anahtar Parçacığı Nasıl Kazanılır?

Öncelikle bilindiği üzere maç sonlarında takım arkadaşlarınız tarafından takdir edilmek anahtar parçacığı kazanmanın en etkili yoludur. Çünkü oyun takım arkadaşlarınız ile aranızdaki iletişime bağlı olarak şekilde tasarlanmıştır. LoL geliştiricileri de bunun için oyuncuları teşvik edici özellikler geliştirmektedirler. Bunun sonucunda oyuncuların iletişim halinde olmaları için ödüllendirici bir sistem hazırladılar. Sonuç olarak oyuncular takdir alabilmek için takım arkadaşları ile iletişimlerini iyi tutmalıdır.

Anahtar parçası veya anahtar kazanmak isteyen oyuncuların taktir seviyesi iki ve üstü olmalıdır. Çünkü oyun kurallarında takdir seviyeniz 2.seviyenin altında ise oyun içinde anahtar kazanamazsınız. Takdir seviyenizi oyun içinde yaptığınız davranışlar belirler. Bu nedenle oyun içi kurallara uymak, her zaman sizin yararınıza olacaktır.

League of Legends oyuncularının en çok rahatsızlık duyduğu sorunlardan biri de “troll ve flamer” oyunculardır. Bu tür oyuncular oyun tarafından da hoş karşılanmayıp, ödüllendirilmezler. Bu hesaplar için ciddi cezalar uygulanmaktadır. Anahtar parçacığı almak istiyorsanız oyun içinde küfür, hakaret, kışkırtma, troll, feedleme ve AFK kalma gibi davranışlarda bulunmayın.

Maç sonunda bütün oyuncular değerlendirme puanı alırlar. Bu puan sizin KDA oranınız, kule hasar skorunuz, minyon skorunuz ve genel olarak verdiğiniz hasar maç sonu alacağınız puanı belirler. Puanınızın derecesine göre ücretsiz hextech sandığı elde edersiniz. Bundan dolayı puanınızın yüksek olmasına özen göstermenizi tavsiye ediyoruz. Ancak her kahraman ile bir sezonda sadece bir kere hextech sandığı kazanabilirsiniz. Sezon içerisinde sandık kazandığınız kahramanlar ile tekrardan kazanamazsınız.

Aynı zamanda sandık kazanma hakkınızda kısıtlıdır. Profilinize girdiğinizde sandık işaretinin yanında gördüğünüz sayı kazanabileceğiniz sandık sayısıdır. Her hafta ekstra bir hak verilmektedir. Peki Hextech sandığından ne çıkıyor?Sandığın içinden şampiyon kristali, kostüm kristali, kalıcı ifade, totem görünümü, turuncu öz, sihirdar simgesi, cevher, hextech sandığı ve anahtar çıkabilmektedir.

Genel Değerlendirme

Leauge of Legends, uzun süredir oyun sektöründe yer alan en popüler oyunların başında gelmektedir. Birçok oyuncu, online oyuncu moduyla dikkat çeken oyuna ilgi göstermektedir. Bunun sonucunda oyunun geliştiricileri de oyuncuların oyun içi deneyimlerini geliştirmek adına bazı özellikler geliştirmektedirler. Bu özelliklerden birisi de oyun içinde isim değiştirme özelliği olarak karşımıza çıkıyor.

Bazı oyuncular, belirli dönemlerde oyun içindeki isimlerini değiştirmek isteyebiliyorlar. Bundan dolayı League of Legends isim nasıl değiştirilir sorusunun cevabı oldukça merak ediliyor. Bizler de bu yazımızda sizler için League of Legends’da nasıl isim değiştirebileceğinizi açıkladık. Bunun yanı sıra isim değiştirme işlemi sırasında merak edilen bazı sorulara da cevap verdik.

Sizler için hazırlamış olduğumuz League of Legends isim değiştirme rehberimiz burada sona eriyor. Sizler de League of Legends’da isim değiştirme işlemi ile ilgili soru ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sosyolog, teknoloji dünyasındaki haberleri takip ederek içerikler üretiyor.