iQOO 10 Pro Özellikleri Ortaya Çıktı

Amiral gemisi sıfatıyla piyasaya sürülecek yeni iQOO 10 Pro modelinin özellikleri ortaya çıktı. Yakın zamanda çıkışını gerçekleştireceği düşünülen telefon hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Ortaya çıkan güncel bilgiler ise telefonun çip seti hakkında bilgi veriyor.

iQOO 10 serisi kapsamında birden fazla telefon piyasa çıkacağı tahmin ediliyor. Bunlar arasında yer alacak modeller ise şimdilik iQOO 10 ve iQOO 10 Pro olarak belirtiliyor. Daha önce iQOO 10 modelinin işlemcisi hakkında bilgiler gündeme gelirken iQOO 10 Pro ile ilgili de bir iddia kendini gösteriyor.

Standart iQOO 10 modelinin MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 9000+ çip setiyle piyasaya çıkacağı tahminler arasında yer alıyor. Ancak iQOO 10 Pro modelinde bu durum değişiklik gösterecek gibi gözüküyor. TENAA sertifikası ortaya çıkan telefonun Snapdragon 8+ Gen 1 çip setine sahip olacağı göze çarpıyor. Buna ek olarak telefonun birçok önemli özelliği de TENAA sertifikasıyla birlikte ortaya çıkıyor.

iqoo-10-pro

iQOO 10 Pro Özellikleri

TENAA sertifikası ile ortaya çıkan özellikler arasında telefonun ekranına ait bilgiler de yer alıyor. iQOO 10 Pro belirtilene göre 6.78 inç boyutunda AMOLED bir ekrana sahip olacak. Buna ek olarak 1440p ekran çözünürlüğü sunduğu ifade ediliyor. Bu değerin bir önceki seri ile aynı olduğunu belirtmekte fayda var.

Cihazın donanım parçaları hakkında da birkaç bilgi mevcut. Belirtildiği gibi Snapdragon 8+ Gen 1’den güç alacak cihaz dört farklı RAM seçeneğine sahip olacak. Bellek kapasitesi ise 6 GB, 8 GB, 12 GB ve 16 GB olarak belirtiliyor. Ayrıca 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama alanı da cihazda yer alacak gibi gözüküyor.

Ürünün arka tarafında ise 50 MP çözünürlüklü iki kamera yer alacağı ifade ediliyor. Bunlardan birinin ana kamera diğerinin ise ultra geniş açılı kamera olacağı belirtiliyor. Ayrıca 14.6 MP çözünürlüğü sahip bir kamera daha üründe mevcut. Bu kameranın ise 3 kat optik zoom özellikli bir telefoto kamera olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca üründe 8K video kaydı desteği de yer alıyor.

iQOO 10 Pro’nun batarya özellikleri de ortaya çıkan bilgiler arasında. Çift bataryalı cihazın toplamda 4.550 mAh pil kapasitesine sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca 200 W hızlı şarj desteğine sahip olacağı da tahminler arasında. 65 W kablosuz hızlı şarj desteği de üründe mevcut olacak gibi gözüküyor.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/iqoo_10_pro_appears_on_tenaa_with_snapdragon_8_gen_1_chipset-news-54863.php

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.