iPhone 14 Kamera Lensleri Hakkında Yeni İddia!

Popüler akıllı cihaz üreticisi Apple geçtiğimiz günlerde iPhone hakkında yeni bir iddia ile gündeme gelmişti. Apple analisti Ming-Chi Kuo, şirketin iPhone 14 serisi için tedarik sorunu yaşadığını belirtmişti. Şimdi ise bu analist ortaya yeni bir iddia attı. Kuo, Apple’ın iPhone 14 kamera lensleri ile ilgili kalite sorunları olduğunu söyledi. Bu nedenle analist, Apple’ın tedarikçilerini bir kez daha değiştirmek zorunda kalabileceğini iddia etti.

Apple, iPhone 14 ile ilgili iddialardan bir türlü kurtulamadı. Bu süreçte iPhone 14 hakkında birçok yeni haber gündeme geldi. Örneğin iPhone 14 ile ilgili büyük fiyat artışı iddiası gündemde yer almıştı. Daha sonra da iPhone 14’ün tedarik sorunu yaşadığı iddia edilmişti. Şimdi ise Apple’ın yeni çıkaracağı iPhone 14 ile ilgili lens sorunları ortaya çıkmış oldu.

iPhone 14 Kamera Lensleri ile ilgili Detaylar

Apple analisti Ming-Chi Kuo, konuyla ilgili detayları Twitter üzerinden aktardı. Aktardığı bilgilere göre, Genius tarafından sağlanan bazı kamera lenslerinin, kaplama çatlağı konusunda sorun yaşadığını belirtti. Kuo, aynı Tweet’te Apple’ın iPhone 14 üretiminde önemli gecikmeleri önlemek için de bir hamle yaptığını iddia etti. Buna göre Apple’ın Tayvanlı lens odaklı şirket olan Largan’a yaklaşık 10 milyon adet lens siparişi verdiğini ekledi.

Bu sorunlara rağmen Ming-Chi Kuo, Largan’ın arz boşluğunu doldurma konusunda fazlasıyla yetenekli olduğunu iddia etti. Genius’ın deneyimine göre ise iPhone’un lenslerindeki kaplama çatlağı sorununu çözmesinin iki ayı bulacağı tahmin edildi. Bu süre uzarsa, Largan’ın iPhone 14 serisi için ana lens tedarikçisi olarak devam etmesi -gerektiği de düşünceler arasında yer aldı.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, bu sorunların Apple’ın iPhone 14 çıkış tarihine etkisinin olmayacağı da düşünceler arasında yer aldı. Ancak ürünün sınırlı sayıda mağazalara ulaşma ihtimali de iddialar arasında kendisini gösterdi. Ayrıca Apple’ın resmi tanıtımdan aylar önce yeni bir ürün için bileşenler sipariş ettiği ortaya atıldı. Bunun sayesinde de şirketin bu sorunları çözmek için zamanı olduğu da belirtildi.

Diğer yandan Ming-Chi Kuo, geçen hafta Apple’ın iPhone 14 Pro modelleri için bileşen tedarikçi listesini genişlettiğini bildirdi. Kuo, bu bileşen tedarikçi listesinin kalite sertifikasını geçtiğini belirtti. Şirketin iPhone 14 gönderilerinde büyük gecikmeleri önlemek için B planı olduğunu da aktardı.

Kaynak: https://9to5mac.com/2022/07/26/iphone-14-camera-lenses-quality-issues/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.