Apple iPhone 14 için Tedarik Sorunu Yaşıyor!

Teknoloji devi Apple, yeni iPhone serisi üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, edinilen bilgilere göre yakın zamanda iPhone 14 serisini tanıtacak. Bu doğrultuda Apple, yeni telefon serisinin üretim sürecini hızlandırmaya başlayacak. Ancak ortaya çıkan bilgiler, Apple’ın iPhone 14 modelleri için tedarik sorunu yaşadığını ortaya koydu.

Araştırmacılar, Apple’ın bu sorundan ciddi bir şekilde etkilenmeyeceğini düşünüyorlar. Bundan dolayı ulaşılan bilgilere göre şirketin iPhone 14 modelleri hakkındaki planları, herhangi bir değişikliğe uğramayacak.

iPhone 14 Serisinin Bazı Donanımları için Tedarik Sorunu Yaşanıyor!

Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden Apple, ürettiği cihazlarda genellikle farklı şirketler tarafından üretilen donanımları kullanıyor. Bu kapsamda şirket, yakın zamanda tanıtılacağı düşünülen iPhone 14 modelleri için de aynı süreci izledi. Apple, iPhone 14’ün üretim sürecini hızlandırmak adına çeşitli donanım üreticileriyle anlaşma yaptı. Böylece şirket, iPhone 14 serisinin modellerini planlanan seviyede piyasaya sürmeyi hedefliyordu.

Ancak Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın iPhone 14 serisi için tedarik sorunu yaşadığını belirtti. Kuo, şirketin iPhone 14 modelleri için panel ve bellek sıkıntısıyla karşı karşıya kaldığını açıkladı. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Apple’ın yine bir tedarik sorunu yaşadığı ortaya çıkmıştı. Yaşanan bu sorunlara rağmen araştırmacılar, Apple’ın planlarında herhangi bir değişikliğe gitmeyeceğini belirtiyorlar.

Çünkü Kuo, yaşanan panel ve bellek tedarik sorununun Apple’ı çok fazla etkilemeyeceğini düşünüyor. Ulaşılan bilgilere göre Apple, ortaya çıkan panel ve bellek tedarik sorununu farklı üreticilerden destek alarak çözmeyi planlıyor. Bundan dolayı şirketin iPhone 14 serisinin modellerinin üretiminde herhangi bir değişiklik yapması beklenmiyor.

iPhone 14 Serisinin Bazı Donanımları için Tedarik Sorunu Yaşanıyor

Kuo, paylaştığı bilgilerde şirketin tedarik sorununa karşı üretmiş olduğu çözüm hakkında da bilgilendirme yaptı. Elde edilen bilgiler, Apple’ın panel sorununu Samsung ve BOE aracılığıyla çözmeyi planladığını gösteriyor. Bilindiği üzere Apple, iPhone 13 serisinin panellerinde BOE tarafından üretilen panelleri kullanmıştı. Bundan dolayı Apple kullanıcıları BOE tarafından üretilen panellere pek de yabancı değiller. Ayrıca Kuo, şirketin yaşadığı bellek sorununu da Samsung ile anlaşarak çözeceğini belirtiyor.

Yaşanan çeşitli aksaklıklara rağmen araştırmacılar, Apple’ın önümüzdeki aylarda iPhone 14 modellerini tanıtmasını bekliyorlar. Bu doğrultuda teknoloji meraklıları, büyük bir heyecanla iPhone 14 serisinin modellerini beklemeye devam ediyorlar.

Sizler Apple’ın yakın zamanda tanıtacağı düşünülen iPhone 14 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizler de Apple’ın yeni serisi hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://9to5mac.com/2022/07/19/kuo-iphone-14-supply-issues/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.