En İyi Webcam Önerileri – 2023

Webcam olarak adlandırılan web kameraları, son zamanlarda en çok satın alınan ürünlerden biri haline geldi. Özellikle pandemi sürecinde, insanlar; aileleriyle uzaktan bağlantı kurmaya, oyun oturumlarını canlı yayınlamaya, evlerinde neler olup bittiğini takip etmeye ve online eğitimlerde sınıflara katılmaya çalıştıkları için en iyi webcam arayışına girdiler.

Farklı bütçe ve çözünürlüklerde, şu anda mevcut olan en iyi web kameraları seçimlerimizi sizler için derledik. Sevdiklerinizle, iş arkadaşlarınızla iletişim halinde kalmanız için farklı bütçe ve çözünürlüklerde olan en iyi webcam seçimlerimizi sizler için listeledik.

Everest SC-HD03

Everest SC-HD03

Fiyatı düşük seviyede olmasına rağmen çok büyük işler yapabilen Everest SC-HD03, en iyi webcam önerileri listemize dahil olmaya hak kazanıyor. Saniye başına 30 kare ve 1920×1080 çözünürlük sunan webcam, USB bağlantıya sahip. Dahili mikrofonu da bulunan kamera, görüntülü görüşme işini bir hayli kolaylaştırıyor.

Önerdiğimiz diğer modeller kadar profesyonel bir kaliteye sahip olmasa da ev tipi kullanım için tercih edilebilecek ilk modeldir. Uygun fiyatıyla da tercih edilebilir olması bir kez daha karşımıza çıkıyor. Eğer canlı derslere ya da toplantılara katılmak için uygun fiyatlı bir kamera arıyorsanız kesinlikle bu modele göz atın.

Microsoft LifeCam HD-3000

en iyi webcam microsoft-lifecam-webcam

Microsoft Lifecam HD-300, günlük görüntülü aramalar ve grup sohbetleri için 720p video kaydı sunmaktadır. Kamera, görünümünüzü özelleştirmek için çeşitli filtreler ve efektler ile çözünürlüğü özelleştirme seçenekleri sunan Microsoft’un LifeCam yazılımı ile geliştirilmiştir. Uygulamayı, sabit sürücünüze kolayca fotoğraf ve video çekmek veya sosyal medyada paylaşmak için de kullanabilirsiniz.

LifeCam HD-3000, Skype sertifikalıdır. Eğer Microsoft’un çevrimiçi sohbet uygulamasını kullanıyorsanız bunu da aklınızda bulundurabilirsiniz. Büyük ekranlara sahip profesyonel kullanıcıları hedefleyen bu cihaz, 360 derece dönebilir ve otomatik odaklamalı bir tripoda monte edilebilir.

Ürünün ana özellikleri:

 • Geniş bantlı bir mikrofonu var ve kristal netliğinde ses sağlamaktadır.
 • Microsoft’un TrueColor sistemi sizi iyi aydınlatmak için pozu dinamik olarak değiştir.
 • 720p çözünürlüğünde video kaydı sunmaktadır.
 • 360 derece döndürülebilir.

Logitech C310 HD Webcam

en iyi webcam logitech-c310-web-kamera-öneri

Logitech C310, çoğu monitöre ve dizüstü bilgisayar ekranına çok kolay monte edilebilen bir web kamerasıdır. 720p görüntü kalitesi sunar. C310, mümkün olan en iyi görüntüyü elde etmek için aydınlatma koşullarına otomatik olarak uyum sağlayabilir. Logitech Web Kamerası Yazılımıyla çerçeveyi özelleştirmek veya web kamerasını hareket dedektörü olarak ayarlamak için kullanılabilir.

1080p çözünürlüğü ile video kaydetmek veya tripod ile montajlayabileceğiniz bir kamera istiyorsanız daha pahalı bir web kamerası bulmanız gerekiyor. Ancak ihtiyacınız olan tek şey günlük video görüşmeleri için kaliteli bir kameraysa, Logitech C310 işinizi görecektir.

Monster Pusat

En iyi webcam önerileri listemizde Monster markasına ait bir kamerada yer alıyor. Monster tarafından geliştirilen Pusat, uygun fiyatı ile yayıncılığa başlamak isteyenler için gayet başarılı bir alternatif. Aynı zamanda günlük kullanım için de oldukça yeterli bir performans sağladığını belirtmek yanlış olmayacaktır.

Ürünün tasarımı klasik bir webcam görünümüne sahip. Aynı zamanda ürün üzerinde yer alan kızak sayesinde kullanmadığınız anlarda lensi gizlemeniz mümkün. Bu ufak dokunuş gizlilik anlamında oldukça başarılı bir hamle olmuş demek yanlış olmaz.

FHD yani 1920 x 1080 piksel çözünürlük desteği sağlayan bu ürünün kare hızı 30 FPS olarak ifade ediliyor. Üründe otomatik parlaklık ve otomatik odaklama desteği de yer alıyor. Aynı zamanda 76 derecelik bir görüş açısı sunduğunu da belirtelim. Gürültü önleyici stereo mikrofonları ile ses iletimi yapmak da mümkün.

Monster Pusat, montaj klipsi ve tripod yuvası gibi unsurlar ile kolay kurulum imkanı da sağlıyor. 180 cm uzunluğundaki USB Type-A kablosu ile kamerayı uzak bir noktaya yerleştirmek de mümkün. Düşük bütçe ile başarılı bir performans sunan bu ürüne göz atmanızı öneriyoruz.

Logitech C920

logitech-web-kamera

Logitech C920’yi hemen hemen her konferans odasında görmüşsünüzdür. Bu kamera, genel olarak satın alabileceğiniz en iyi web kameralarından biridir. C920, 1080p çözünürlüğünde ve saniyede 30 kare hızında harika videolar kaydeder. 78 derecelik geniş bir görüş alanı ile ise konferans görüşmeleri için kaliteli bir çözüm sunar.

Şık siyah bir tasarıma sahip olan kamera, tripoda takıp çalıştırma açısından oldukça kullanışlıdır. Kameraya yüklenmiş olan yazılım ile, arka planlar ve avatarlar seçerek, kameranızı özelleştirebilirsiniz. Bu arada Apple FaceTime, Facebook Messenger ve daha fazlasını kullanırken 1280 × 720 çözünürlük sağlayabilir. Yalnızca video kaydediyorsanız, daha yüksek Full HD çözünürlükten yararlanabilirsiniz. Ancak görüntüler, “doğal” 3 megapiksel çözünürlük kullanılarak çekilir veya 15 megapiksele kadar “yazılımla geliştirilmiş” bir versiyonla çekilebilir.

Ürünün ana özellikleri arasında:

 • 20 adımlı otomatik odaklama
 • Otomatik düşük ışık düzeltmesi
 • Otomatik gürültü engelleme özelliğine sahip iki entegre mikrofon
 • 78 derecelik görüş alanı

Oyun oynamak için üst düzey bir web kamerasına ihtiyacınız varsa, Logitech C922 Pro Stream web kamerası, 720p’de 60 fps video kaydı sunan C920’nin gelişmiş bir sürümüdür. Ancak, görüntülü görüşmeler için yalnızca kaliteli bir webcam arıyorsanız, Logitech C920 tam size göre olacaktır. Logitech C920 2023 yılının en iyi webcam seçimlerinden birisi olacağını belirtmekte fayda var.

Razer Kiyo

Razer Kiyo

Razer Kiyo’nun en önemli avantajlarından birisi yerleşik aydınlatma desteğidir. Oyuncular için tasarlanmış ancak her türlü ortam için ideal olan Kiyo, video görüşmeleri yaparken veya çevrimiçi oyun yayınlarken yüzünüzü aydınlatmaya yardımcı olan entegre bir halka şeklinde olan ışığa sahiptir.

Bu web kamerası, net 1080p’de saniyede 30 kare veya 720p’de daha pürüzsüz 60 fps hızında kayıt yapabilir. Kiyo ayrıca, akış kurulumunuzu istediğiniz gibi özelleştirmek için Streamlabs araçları, OBS, XSplit ve diğer popüler platformlarla uyumludur.

5600K ışık, çerçeve aracılığıyla kolayca ayarlanabilmektedir. Parlaklık seviyelerini kontrol etmek için bir kamera lensini ayarlar gibi çevirmeniz yeterlidir. Gerektiğinde düşük ışıklı ortamlarda iyi çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Ürünün ana özellikleri arasında şunlar yer alır:

 • Halka şeklinde, kamerayı çevreleyen bir kamera ışığı (parlaklığı ayarlanabiliyor)
 • 1080p’de saniyede 30 kare kaydı
 • 720p’de 60 fps hızında kare kaydı

Asus ROG Eye

Asus’un oyunculara özel ekipmanlar ürettiği Republic of Gamers markasının bir ürünü olan ROG Eye, başarılı özelliklere sahip. Her ne kadar oyuncular için üretilmiş desek de günlük kullanıcıların da işine fazlasıyla yarayacaktır.

Ürünün genel tasarımı standart kameralardan oldukça farklı. Bir yayıncı kamerası olarak tasarlanan Asus ROG Eye, dikdörtgen bir tasarıma sahip. Kamera üzerinde yer alan gürültü önleyici stereo mikrofonlar ile ses iletimi imkanı da mevcut.

Asus ROG Eye, 1820 x 1080 piksel yani FHD çözünürlük desteği sağlıyor. Ürünün yakaladığı kare hızı ise 60 FPS olarak belirtiliyor. Aynı zamanda kamerada otomatik odaklama desteğinin mevcut olduğu da ifade ediliyor. Otomatik parlaklık ayarı da kamera tarafından gerçekleştiriliyor. 1 metre uzunluğundaki kablosu ile kurulumunda hiçbir sorun yaşatmayacaktır. Ürünün bağlantı için kullandığı kablo türü ise USB Micro-B olarak belirtiliyor. Ürünle birlikte montaj klipsinin de geldiğini söylemek gerek.

Kameranın kurulumundan sonra hem odaklama hem de parlaklık ayarı için otomatik ayarlardan faydalanabilirsiniz. Bu anlamda tak-çalıştır mantığında bir kamera olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ayrıca 60 FPS ve FHD çözünürlük gibi unsurlar da oldukça başarılı bir performans gösterecektir. Özellikle yayıncılar için oldukça iyi bir seçenek olduğunu belirtelim.

Logitech Brio Webcam

logitech-brio-web-kamera-webcam

Bu birinci sınıf webcam 30 fps’de 1080p video kaydına izin vererek profesyonel düzeyde Twitch akışları veya kristal netliğinde konferans görüşmeleri için imkan sağlamaktadır. Brio, keskin görüntü kalitesini korurken kendinizi yakınlaştırmanıza ve istenmeyen bir arkaplana sahip olduğunuzda o arkaplanı kesmenize olanak tanır. 5x HD yakınlaştırmayı destekler.

Kamera, RightLight 3 ve HDR desteği sayesinde, ideal olmayan aydınlatma koşullarında bile sizi son derece aydınlık gösterme özelliğine sahiptir. 4K UHD çözünürlüğü ve HDR ile Logitech Brio, en iyi web kameraları arasında yer almaktadır. Windows Hello işlevselliğine ve kullanımı kolay bir kamera tutturucu kısmına sahiptir. Bu şekilde kamerayı kolayca konumlandırabilirsiniz. Ürünün ana özellikleri ise şu şekilde:

 • 30 fps hızında 1080p video kaydı
 • 5x HD yakınlaştırma
 • 4K UHD çözünürlüğü
 • RightLight 3 ve HDR desteği

Logitech Streamcam

Listemizde yer alan bir başka Logitech ürünü ise Logitech Streamcam oluyor. Adından da anlaşılacağı üzere yayıncılar için tasarlanan bu ürün birçok özelliği ile beğeni topluyor. Kesinlikle değerlendirilmesi gereken ürünler arasında yer aldığını belirtelim.

Logitech Streamcam, modern ve şık bir tasarıma sahip. Aynı zamanda farklı renk seçenekleri ile genel kurulumunuza uygun bir sürümünü tercih edebilirsiniz. Üründe stereo mikrofonlar yer alıyor. Üstelik bu mikrofonların gürültü önleyici özelliği olduğunu da belirtelim.

Kameranın sunduğu çözünürlük değeri FHD yani 1920 x 1080 piksel olarak ifade ediliyor. Kameranın yakaladığı kare hızı ise saniyede 60 kare olarak belirtiliyor. Görüş açısı desteği ise 78 derece ile oldukça başarılı. Ayrıca üründe otomatik odaklama desteği de yer alıyor.

Cihazın fiziksel özelliklerine baktığımızda montaj klipsi ve tripod yuvası gibi unsurlar görüyoruz. Bu sayede montaj için çok daha işlevsel olduğunu belirtmekte fayda var. Aynı zamanda 1.5 metre uzunluğunda bir kabloya sahip. Bu kablonun türü ise USB Type-C olarak ifade ediliyor. Genel anlamda hem tasarım hem de özellikleriyle oldukça başarılı bir kamera olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Eğer yayın için bir kamera arıyorsanız bu ürüne mutlaka göz atmalısınız.

Dell Ultrasharp

En iyi webcam önerileri listemizin bir sonraki ürünü ise Dell Ultrasharp oluyor. Özellikleri ile kurumsal çalışanlara hitap eden Dell Ultrasharp, çözünürlük anlamında piyasadaki en iyi kameralardan birisi. Aynı zamanda özellikleriyle de kalitesini daha da artırdığını belirtelim.

Dell Ultrasharp, kompakt bir tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Montaj klipsi ile birlikte gelen cihaz çalışma alanınızda neredeyse hiç yer kaplamayacaktır. Ancak bu ürünün üstünde bir mikrofon yer almadığını belirtelim. Bu nedenle eğer cihazınızda bir mikrofon yoksa bunu ekstra temin etmeniz gerekecek.

Kameranın sunduğu çözünürlük desteği UHD 4K olarak ifade ediliyor. 3840 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip bu ürünü kare hızı desteği ise 30 FPS olarak belirtiliyor. Aynı zamanda 90 derecelik bir görüş açısına da sahip.

Üründe otomatik odaklama ve 5 kata kadar görüntü yaklaştırma desteği de bulunuyor. Aynı zamanda HDR ve otomatik parlaklık ayarlarının da bulunduğunu belirtelim. Üstelik görüş açısı seçme ve yüz tanıma gibi ek özellikler de Dell Ultrasharp’ta yer alıyor.

2 metre uzunluğundaki kablosu ile bağlantı noktasından çok uzağa taşımak mümkün. Ürünün kullandığı kablo türü ise USB Type-A olarak belirtiliyor. Dell Ultrasharp, toplantılarınızda size en iyi deneyimi sağlayacak kameralardan biri olarak dikkat çekiyor.

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi webcam önerileri listemiz burada sona eriyor. Eğer webcam’e ek olarak bir mikrofon arıyorsanız sizler için hazırladığımız mikrofon önerileri listesine de göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.