Instagram Hikayeler için Yeni Bir Özellik Geliştiriyor!

Sosyal medya platformları arasında en önemlilerden biri olan Instagram gelişmeye devam ediyor. Ortaya atılan son iddialara göre Instagram, Hikayeler için yeni bir özellik geliştiriyor. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar hikayelere sesli yanıt verme imkanına sahip olabilir!

Konuyla ilgili sızıntılarda Instagram’ın yeni özelliğine dair bir görüntü de yer alıyor. Tersine mühendislik çalışmaları ile ünlenen geliştirici Alessandro Paluzzi, özelliğin detaylarını paylaşıyor. Uygulamalarda yeni özelliklere dair kanıtlar arayan Paluzzi, hikayeler için sesli mesaj desteğini de keşfeden isim oluyor.

Instagram tarafından Hikayeler için geliştirilen yeni özellik, bir paylaşıma yanıt verirken ortaya çıkıyor. Hızlı tepkiler ve mesaj yazma seçeneklerine ek olarak bir mikrofon logosu da ekranda yer alıyor. Paluzzi, bu mikrofon logosunun hikaye paylaşımlarına sesli mesaj ile yanıt verme anlamına geldiğini belirtiyor.

Fakat konuyla ilgili Instagram cephesinden henüz resmi bir açıklama yok. Şirket, şimdilik bu özelliği arka planda geliştiriyor olabilir. Ancak Paluzzi’nin özelliğe ulaşması çok yakında gelecek resmi bir açıklamanın habercisi olarak da yorumlanabilir.

Instagram, Hikayeler için Yeni Özellikler Eklemeye Devam Ediyor

Son dönemlerde Instagram Hikayeler için eklenmesi konuşulan ilk yeni özellik bu değil. Geçtiğimiz dönemde Instagram, hikaye beğenileri özelliğini kullanıcılarıyla paylaşmıştı. Bu özellik ile birlikte hikaye paylaşımlarını beğenme seçeneği de ortaya çıkmıştı.

Konuyla ilgili paylaştığı videoda Adam Mosseri, bu özelliği direkt mesaj kutularını rahatlatmak için geliştirdiklerini açıklamıştı. Hikaye beğenilerinin doğrudan DM kutularına gitmemesi ile diğer tepkiler gibi mesaj kutularında yer kaplamayacağını da belirtmişti.

Şirket tarafından geliştirilen yeni sesli mesaj ile yanıt özelliği de bu amaca ortak olacak gibi gözüküyor. Uzun mesajlar ya da tepkiler yerine bir sesli mesaj ile yanıt vermek DM kutusunda çok daha az yer kaplayacaktır. Üstelik bu özellik sesli mesaj kullanmayı seven kullanıcılar için oldukça kolaylaştırıcı bir etkiye sahip olacaktır.

Instagram, Hikayeler için beğeni özelliğini geçtiğimiz ay kullanıcıların karşısına çıkardı. Ancak yeni sesli mesaj özelliği hakkında bir tarih bilgisi henüz gündeme gelmedi. Instagram’ın bu özelliği kullanıcılar ile buluşturacağı konusunda da henüz bir kesinlik yok.

Siz yeni sesli mesaj desteği hakkında ne düşünüyorsunuz? Instagram, Hikayeler için sesli mesaj desteği benzeri bir özellik getirse kullanır mıydınız? Konuyla ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://www.engadget.com/instagram-stories-voice-messages-feature-leak-211916144.html

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.