Instagram Ürün Etiketleme Özelliğini Genişletiyor

Instagram’ın bu kadar popüler olmasının en büyük etkenlerinden biri uygulamanın sürekli güncel kalıyor olması. Meta, Instagram konusunda hep nokta atışı güncellemeler ve özellikler getirmeye gayret ediyor. Son zamanlarda ise Instagram içerik üreticilerine, projelerinde çalışan arka plandaki kahramanları ve ürün etiketleme yolları sundu.

Fakat son gelişme içerik üreticilerinde hali hazırda bulunan bir özellik. Ürün etiketleme eskiden sadece içerik üreticileri ve işletmelerin kullanabildiği bir özellikti. Ancak Instagram, etiketleme özelliğini genişleterek ürün etiketlemeyi tüm kullanıcılara sağlayacak.

Ürün etiketleme özelliği aslında gayet basit bir şekilde işliyor. Normal bir kullanıcı etiketler gibi gönderi oluşturma kısmındayken herhangi bir yere dokunarak istediğiniz ürünü ekleyebiliyorsunuz. Bir ürünün ürün etiketi olarak çıkabilmesi için Instagram’da bir sanal dükkana sahip olması gerektiğini de ekleyelim. Aksi takdirde bu ürünü gönderilere ekleyemiyorsunuz.

Ünlü içerik üreticileri çoğu zaman Instagram’ın bu özelliğini kullandığında para alıyor. Sponsorlu içerikler ürünün sahibi için güzel bir pazarlama yöntemi demek mümkün. Fakat standart kullanıcılar ürünü etiketlediği için para almayacak.

Instagram normal kullanıcılar için getirdiği bu etiketleme özelliğini, küçük işletme sahiplerinin daha çok ün kazanması için yaptığını ifade ediyor. Gönderideki etiketi görüp kullanıcıların hedef sayfaya bakması Instagram’ın ana amacı olarak gözüküyor.

Instagram tarafından geliştirilen yeni ürün etiketleme özelliği önümüzdeki aylarda ABD’de yaşayan kullanıcılar ile buluşacak. Ancak bu özelliğin daha sonrasında dünya geneline yayılacağı tahmin ediliyor. Yine de şirketin şimdilik bu yönde bir açıklaması olmadığını belirtelim.

Instagram’ın Geleceğinde Neler Gözüküyor?

Instagram’ın bununla birlikte fazlasıyla parlak fikri var. Şirket, market özelliklerinden birini daha test ediyor. Bahsi geçen özellik içerik üreticilerinin etiketlerden komisyon alması üzerine kurulu. Eğer üreticinin takipçilerinden birisi konulan etiketten gidip alışveriş yaptıysa içerik üreticisi komisyon alacak.

Ayrıca şirket yetkilileri, uygulamanın para kazandırma özelliklerini geliştirmek istediklerini açıkladılar. Dolayısıyla daha çok insan eğlendiği şeyi yaparak para kazanma şansına sahip olacak. Instagram’ın içerik üreticisi ve kullanıcı sayısı da doğru orantıda artacaktır.

Şirket son zamanlarda yaptığı güncellemelerle küçük topluluklarını fazlasıyla önemsiyor gibi gözüküyor. Atılan adımlar işe yarıyor gibi duruyor ki uygulama her geçen gün daha fazla kullanıcı kazanıyor. Instagram’ın sunduğu ürün etiketleme özelliğini nasıl buldunuz? Instagram gönderilerinizde böyle bir ürün etiketleme kullanır mıydınız? Bizlerle yorumlarda paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://www.engadget.com/instagram-product-tags-150053946.html?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İngiliz dilbilimi okuyan ve oyun oynamaya bayılan bir teknoloji meraklısı.