Instagram Abonelikler için Yeni Özellikler Geliştiriyor

Bu yılın başlarında Instagram içerik üreticiler için ücretli abonelik özelliğine bir başlangıç yapmıştı. Ocak ayında abone özelliğinin testine başlayan Instagram, bugün ise test özelliklerinin genişletildiğini duyurdu. Instagram CEO’su Adam Mosseri yaptığı açıklamada bazı güncellemeler ile birlikte testine başlanan yeni özelliklerden bahsetti.

Ocak ayında ilk testine başlanan abonelik özelliğinde yalnızca on içerik oluşturucu bu özelliğe sahipti. Şimdi ise on binlerce içerik üreticisi erişim imkanı buluyor. Aynı zamanda yalnızca abonelere için geliştirilmiş özelliklerin listesi genişliyor.

Instagram içerik üreticiler için yapılan abonelik özelliğinde yeni güncellemeler yer alıyor. Bunlar arasında; abone grubu sohbetleri, yalnızca aboneler için Reels ve gönderiler ve profil üzerinde abonelere özel bir sekme yer alıyor. Böylece ödeme gerçekleştiren kullanıcılar erişim kilidini açıp içeriği görme imkanı buluyor.

Instagram Aboneliklere Özel Geliştirmeler Sunuyor

Instagram bu günlerde güncellemelerine devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir gelişmede Instagram’ın yeni içerik üreticisi pazarından bahsediliyordu. İçerik üreticisi pazarı, markaların ve içerik oluşturucuların potansiyel ortaklıklar için bağlantı kurmasını sağlıyor.

Şimdi ise ocak ayında alfa testine başlanan ücretli abonelik özelliği için yeni güncellemelerin duyurusu gündeme geldi. Bu özellik ile birlikte Instagram içerik üreticiler için geçim kaynağı olan en iyi çevrimiçi platform olmayı hedefliyor.

Instagram CEO’su Adam Mosseri yeni özellik ile ilgili bir video paylaştı. Videoda yaptığı açıklamada özellik ile ilgili detaylı açıklamalara yer verdi. Yapılan açıklamalara göre yeni güncellemeler aboneliklerin ilk testlerine dahil olan içerik üreticilerin geri bildirimlerinden oluşuyor.

“İçerik üreticileri için gerçek anlamda önemli unsurlardan biri sürdürülebilir gelir. Bu nedenle günün sonunda eğer bir yaratıcı ya da işletmeseniz, sürdürülebilir ve öngörülebilir bir gelir elde etmenin harika yollarından biri de aboneliklerdir.”

Adam Mosseri

Instagram içerik üreticiler için eklenen en yeni özelliklerden biri, yalnızca abonelerin görebildiği paylaşımlar oluyor. İçerik oluşturucular yalnızca abonelerin görebildiği Reels ve fotoğraf gönderilerini yayınlama yeteneğine sahip.

Ayrıca hikaye ve gönderilerin yanı sıra Instagram içerik üreticiler için yalnızca aboneleri ile canlı yayına geçebiliyor. Ek olarak aynı anda 30 aboneye kadar sohbet etme imkanı yer alıyor. Böylece içerik üreticiler, 30 abone ile birlikte grup DM yolu ile iletişime geçebiliyor.

Bilindiği üzere içerik oluşturucular aboneler için yalnızca hikaye paylaşma imkanına sahipti. Ancak bu yeni güncelleme ile birlikte ödeme gerçekleştiren abonelere özel yayınlara erişim imkanı yer alıyor.

Kaynak: https://techcrunch.com/2022/07/14/instagram-creator-subscriptions-expansion/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.