Huawei Nova 10 Pro ile İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz senenin dördüncü çeyreğinde tanıtılan Huawei Nova 9 serisi şirketin orta-üst segment cihazları arasındaydı. Huawei tarafından geliştirilen Nova 10 serisinin ise gelecek ay tanıtılacağı tahmin ediliyor. Tanıtım etkinliği öncesinde ise Huawei Nova 10 Pro hakkında yeni detaylar ortaya çıkıyor.

Şirketin yeni telefonu Nova 10 Pro’ya ait görüntüler ve birkaç özellik sızdırıldı. Weibo üzerinden paylaşılan görüntüler telefonun arka yüzeyi hakkında detaylara ulaşmamızı sağladı. GSMArena’nın haberine göre telefonun arka tarafında üçlü bir kamera kurulumu yer alıyor.

Bu kurulumdaki ana kameranın 50 MP çözünürlüğe sahip RYYB kamera olacağı ifade ediliyor. Ayrıca kameraların etrafında siyah bir şerit bulunuyor. Şeridin üstünde ise kameraların özellikleri yer alıyor. Üstelik ana kamerayı sarmalayan bir çember de cihazın arka kamera kurulumunda mevcut.

Ürünün tasarımına baktığımızda ise parıltılı bir arka kapak bizleri karşılıyor. Siyah renkli telefonun üstünde sim benzeri desenler yer alıyor. Daha açık renkli bir seçeneğin olduğu da belirtiliyor. Ayrıca bu tasarımda arka kameranın etrafındaki çemberin de altın renginde olduğu ifade ediliyor. Buna ek olarak Huawei logosu ve serinin ismi olan “nova” yazısı da arka kapakta bulunuyor.

huawei-nova-10-pro

Huawei Nova 10 Pro Özellikleri

Telefon hakkında söylenecek bir başka unsur ise cihazın kıvrımlı tasarımı oluyor. Telefonun yanlarına doğru uzayan bir tasarıma sahip ekranın sol üst kısmında iki adet ön kamera yer alıyor. Ürünün ortaya çıkan son görselleri böyle olsa da render görüntüleri biraz daha farklı gözüküyor.

OnLeaks tarafından paylaşılan görsellerde cihazın arka kapağında “nova” yazısı bulunmuyor. Bu detay haricinde iki görsel arasında bir fark olmadığı ifade ediliyor. Ayrıca render görüntülerinde de siyah ve gümüş olmak üzere iki farklı alternatif mevcut.

Cihazın özellikleri hakkında da birkaç iddia söz konusu. Paylaşılan tanıtım görsellerinin birinde Huawei Nova 10 Pro modelinin 100W hızlı şarj desteği olduğu ifade ediliyor. Ayrıca 50 MP ya da 60 MP ön kameranın da olmasının muhtemel olduğu belirtiliyor. Bu ihtimale sebep olan unsur ise tanıtım görselinin tam olarak okunamaması oluyor.

Buna ek olarak cihazın 6.7 inç boyutunda bir ekrana sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca ekranın altında bir parmak izi okuyucusunun yer alacağı da ifade ediliyor. Şimdilik ürün ile ilgili ortaya çıkan özellikler bunlarla sınırlı kalıyor. Ancak önümüzdeki günlerde detayların açığa çıkması şaşırtıcı olmayacaktır.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/huawei_nova_10_pro_key_specs_live_images_renders-news-54779.php

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.