Huawei Nova 10 için İlk Resmi Duyuru Paylaşıldı

Huawei yeni bir telefon ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Huawei Nova 10 isimli yeni telefon şirket tarafından açıklanan son ürünler arasında yer alıyor. Nova 10 serisinin ilk duyuru afişini paylaşan Huawei, ürünün çıkış tarihi hakkındaki sessizliğini sürdürüyor.

Huawei, son derece çekişmeli bir sektör olan akıllı telefon pazarında yeni cihazlar üretmeye devam ediyor. Şirket son dönemde yeni ürünler ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Huawei daha öncesinde Mate Xs 2 modelinin duyurusunu paylaşmıştı. Şimdi ise resmi kanallar aracılığıyla Huawei Nova 10 için duyuru afişi paylaşılıyor.

Her ne kadar afişte cihazın özelliklerine dair bir bilgi yer almasa da Nova serisinin Mate ve P serilerine kıyasla daha orta seviye cihazlar olduğu biliniyor. Bu nedenle cihazın teknik özellikleri hakkında resmi bilgiler olmadan da birkaç tahminde bulunmak mümkün.

Buna ek olarak Huawei’in önümüzdeki dönemde farklı telefonlar ve cihazlar tanıtmasının da mümkün olduğu belirtiliyor. Yeni duyuru ve tanıtım afişlerinin öncesinde Nova 10 serisi ile ilgili bilgilerin ortaya çıkması da beklentiler arasında.

huawei-nova-10-duyuru
Huawei Nova 10 yakında geliyor!

Huawei Nova 10 Özellikleri

Şimdiye kadar telefonun birkaç özelliği hakkında ortaya çıkan iddialar mevcut. Bunlardan en önemlisi telefonun çip seti ile alakalı oluyor. Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 7 Gen 1’in üründe yer alacağı tahminler arasında bulunuyor. Buna ek olarak Realme GT Neo 3 modeli gibi MediaTek Dimensity 8100 çipinin de üründe kullanılabileceği tahmin ediliyor.

Bu çip setlerinin bulunduğu telefonların Huawei Nova 10 4G sürümü olacağı da ifade ediliyor. Huawei Nova 9 modeline baktığımızda ise karşımıza Snapdragon 778G çip setinin çıktığını görüyoruz. Eğer iddialar doğruysa önemli bir geliştirme olacağını söylemek yanlış olmaz.

Bunun haricinde telefonun kameralarında bir değişiklik olacağı da söz konusu. Özellikle telefonun ön kamerasında önemli derecede bir geliştirme görüleceği tahmin ediliyor. Bunun sebebi olarak ise ürünün yaş olarak daha genç bir kitleye hitap etmesi oluyor. Ayrıca telefonun yazılım konusunda da değişiklikler sunulacağı belirtiliyor.

Cihazın önceki nesilde 32 MP 4K 30 FPS kayıt yapan bir ön kamerası bulunuyor. Portre modu ve yavaş çekim gibi özelliklere sahip ön kameraya ek olarak 50 MP bir ana kamera üründe mevcut. Ürünün işletim sistemi ise Android 11 olarak çıkış yapıyor. İddialara göre Huawei Nova 10 ile Harmony OS işletim sistemine geçiş mümkün. Ayrıca haziran ayının sonuna doğru çıkış yapacağı tahminler arasında.

Kaynak: https://www.gizchina.com/2022/05/28/the-first-teaser-for-huawei-nova-10-has-been-published/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.