Huawei Mate 50 Serisi Yakında Piyasaya Çıkacak

Çin’in en önemli akıllı cihaz üreticilerinden Huawei, bir süredir gündemden düşmüyor. Şirket, bir sonraki akıllı cihazı olan Huawei Mate 50 serisi için hazırlıyor gibi gözüküyor. Önceki tahminler, Mate 50 serisinin ağustos sonlarında piyasaya çıkacağını gösteriyordu. Şimdi ise üç Huawei Mate 50 cihazının piyasaya çıkma tarihinin eylül ayına kadar uzayacağıyla ilgili bir tahmin gündeme geldi.

Huawei Mate 50 serisinin çıkış tarihiyle ilgili bilgi sızıntılarıyla Weibo platformundaki ünlü bir araştırmacıdan geldi. Sızıntılarıyla ünlü Shi Guan, yakın zamanda Mate 50 serisiyle ilgili bazı bilgiler paylaştı. Guan, Mate 50, Mate 50 Pro ve Mate 50 RS Porsche Design olmak üzere üç Mate 50 serisinin eylül ayında piyasaya çıkacağını belirtti.

Huawei Mate 50 Serisi Hangi Özelliklere Sahip Olacak?

Huawei, Mate 50 serisi için herhangi bir lansman bilgisi vermedi. Aynı zamanda bu serinin özellikleriyle ilgili de pek bir bilgi mevcut değil. Ancak söylentilere ve tahminlere göre Mate 50 serisi için bazı bilgiler kendisini gösterdi. Huawei yetkilileri, Mate 50’nin güncel ve güçlü bir donanımlarla geleceğini söylemişti. Bu nedenle tahminciler, Mate 50 serisinin Snapdragon 8 Gen 1’den güç alacağını düşündüler.

Bunun yanında Huawei Mate 50 Pro’nun maksimum güvenlik için geniş bir çentik ve yüz kimliği özelliğiyle geleceği tahmini yer aldı. Ayrıca Huawei’nin yeni teknolojilerle desteklenen güçlü bir kamera sistemine sahip olacağı düşüncesi de kendisini gösterdi.

Bu nedenle tahminler, serinin XMAGE kamera sistemini içereceği yönünde ilerledi. Buna ek olarak Mate 50 Pro’nun kavisli bir ekrana sahip olacağı bilgisi de geldi. Ayrıca şirketin, iyi ışık ve net görüntüler sağlaması için Ultra-Vision teknolojisinden de yararlanacağı tahmin edildi.

Mate 50 serisinin eylül ayında piyasaya çıkacağını söyleyen kaynak, başka bir bilgiyle daha geldi. Weibo tahmincisi Guan, Mate 50 akıllı telefon geliştirmesi için iddia edilen planı paylaştı. Şirketin ağustos ayında Mate 50 serisinin hazırlıklarına başlayacağını ve hazırlıkların ay sonuna kadar bitmiş olacağını söyledi.

Bir başka iddia ise Huawei’nin Mate 50 serisinin resmi tanıtımını paylaşacağı yönünde ilerledi. Mate 50 serisinin ilk görüntüsünün ise 5-9 Eylül arasında ortaya çıkacağıyla ilgili tahminler de geldi. Ancak Huawei, şimdiye bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Peki sizler Huawei Mate 50 serisinin yakında piyasaya çıkması hakkında neler düşünüyorsunuz? Huawei Mate 50 serisi ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://www.huaweicentral.com/huawei-mate-50-mate-50-pro-and-rs-porsche-design-are-coming-tipster/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.