Huawei Mate 50 Beklenenden Daha Geç Tanıtılacak!

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, akıllı telefon pazarında yeni çalışmalar yapmaya devam ediyor. Şirket, ürettiği akıllı telefonlarla pazardaki en güçlü şirketlerden birisi haline geldi. Teknoloji kullanıcıları, şirketin özellikle Mate serisine ilgi gösteriyorlar. Bu durumun farkında olan Huawei, 2022 yılında Mate 50 modelini kullanıcılarıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

Geçmiş günlerde ortaya çıkan bilgiler, şirketin Mate 50’yi Temmuz 2022’de tanıtacağını ortaya çıkartmıştı. Fakat araştırmacılar tarafından ulaşılan yeni bilgilere göre Huawei, Mate 50’yi beklenenden daha geç bir tarihte tanıtacak!

Huawei Mate 50, Yaz Aylarının Sonunda Tanıtılabilir!

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Huawei, rakipleriyle rekabet edebilmek için yeni cihazlar üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bilindiği üzere şirket, Mate serisinde güçlü telefon modellerini kullanıcılarıyla buluşturuyor. Bu sayede Huawei, başta Apple ve Samsung olmak üzere akıllı telefon pazarında üst segmentte hizmet veren markalarla rekabet edebiliyor.

Bu doğrultuda şirket, 2022 yılında Mate 50’yi piyasaya süreceğini açıkladı. Şirket tarafından net bir tanıtım tarihi belirtilmedi. Fakat geçtiğimiz günlerde ulaşılan bilgiler, Huawei’nin yeni amiral gemisini Temmuz 2022’de tanıtmaya hazırlandığını gösteriyordu. Hatta bu bilgilere göre şirket, telefonu HarmonyOS 3.0 ile birlikte tanıtacaktı.

Ancak bazı araştırmacıların ulaştıkları yeni bilgiler, Mate 50’nin beklenenden daha geç bir tarihte tanıtılacağını gösteriyor. Ulaşılan bilgilere göre Huawei, Mate 50’yi Ağustos 2022’de tanıtmaya hazırlanıyor. Ancak araştırmacılar, şirketin herhangi bir aksilikle karşılaşması durumunda bu tarihin Eylül 2022’ye çekilebileceğini belirtiyorlar. Bunun için Huawei Mate 50’nin tanıtım tarihiyle ilgili net bir bilgi mevcut değil.

Huawei-Mate-50-Yaz-Aylarinin-Sonunda-Tanitilabilir

Şirket, telefonun tanıtım tarihi gibi donanımı konusunda da herhangi bir bilgi paylaşmadı. Huawei yetkilileri, Mate 50’nin güncel ve güçlü donanımlarla geleceğini belirttiler. Bunun için teknoloji takipçileri, yeni Mate modelinin Snapdragon 8 Gen 1’den güç alacak olmasını bekliyorlar. Bunun yanı sıra cihazın diğer donanımlarıyla ilgili bilgiler henüz paylaşılmadı.

Huawei, Mate 50’nin yanı sıra HarmonyOS 3.0’ın tanıtımı konusunda herhangi bir değişiklik yapmadı. Edinilen son bilgilere göre şirket, HarmonyOS 3.0’ı temmuz ayında tanıtacak. Tanıtımın yanı sıra yeni HarmonyOS sürümünün kullanıcılara ne zaman dağıtılmaya başlanacağı ise henüz net olarak bilinmiyor.

Sizler Huawei Mate 50 hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Huawei, yeni amiral gemisi ile kullanıcılarını memnun etmeyi başaracak mı? Sizler de Huawei Mate 50 ve HarmonyOS 3.0 hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.gizchina.com/2022/06/10/huawei-mate-50-will-be-available-in-august-or-september/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.